جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 28
الفيلسوف المسيحى و المرأة
نویسنده:
امام عبدالفتاح امام
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کتاب راهنمای آکسفورد توماس آکویناس: پذیرش فلسفی و کلامی کاتولیک‌ها، ارتدوکس‌ها و پروتستان‌ها از توماس آکویناس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Matthew Levering (editor), Marcus Plested (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
OUP Oxford,
چکیده :
ترجمه ماشینی: کتاب راهنمای پذیرش آکویناس آکسفورد بررسی جامعی از پذیرش فلسفی و کلامی کاتولیک‌ها، ارتدوکس‌ها و پروتستان‌ها از توماس آکویناس در 750 سال گذشته ارائه می‌کند. یا تاریخ الهیات و فلسفه از زمان آکویناس. بخش اول استقبال از آکویناس در اواخر قرون وسطی در میان کاتولیک ها و ارتدکس ها را در نظر می گیرد. بخش دوم دریافت‌های غربی قرن شانزدهم از آکویناس (پروتستان و کاتولیک) را بررسی می‌کند و به دنبال آن فصلی در مورد پذیرش ارتدوکس قرن شانزدهم و هفدهم ارائه می‌شود. بخش سوم پذیرایی‌های پروتستان‌ها و کاتولیک‌ها در قرن هفدهم را مورد بحث قرار می‌دهد و بخش چهارم استقبال‌های قرن هجدهم و نوزدهم (پروتستان، ارتدکس و کاتولیک) را بررسی می‌کند. بخش پنجم بر قرن بیستم تمرکز دارد و تنوع جنبش های الهیاتی در قرن گذشته و همچنین بررسی فلسفی گسترده را در نظر می گیرد. بخش پایانی رویکردهای سیستماتیک معاصر به آکویناس را برمی‌گزیند و موضوعات اصلی فلسفی و کلامی را که بیشتر به آن‌ها شهرت دارد، پوشش می‌دهد. این جلد با فصل‌هایی که توسط طیف گسترده‌ای از متخصصان در زمینه‌های مربوطه نوشته شده است، سنگ محک ارزشمندی در رابطه با تحولاتی که هفت قرن گذشته الهیات مسیحی را مشخص کرده‌اند، ارائه می‌کند.
امکان فلسفه مسیحی: موریس بلوندل در تلاقی الهیات و فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Adam C. English
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
بین فلسفه و الهیات: تفسیرهای معاصر مسیحیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lieven Boeve, Christophe Brabant
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate ,
خودآگاهی و ذهنیت خدا [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Charles Taliaferro (Author) (چارلز تالیافرو)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
انگلیس: Cambridge University Press : انتشارات دانشگاه کمبریج,
چکیده :
ترجمه ماشینی: گزارش‌های ماتریالیستی معاصر از آگاهی و ذهنیت به چالش می‌کشند که ما چگونه درباره خود و واقعیت نهایی فکر می‌کنیم. این کتاب از دیدگاه غیر ماتریالیستی افراد و ذهنیت و قابل درک بودن اندیشیدن به خدا به عنوان یک واقعیت غیر فیزیکی و معنوی دفاع می کند. تلاش می‌کند تا رابطه یکپارچه بین خودمان و بدن‌های مادی ما و بین خدا و کیهان را به شیوه‌ای مرتبط بیان کند. نسخه‌های مختلف ماتریالیسم، و همچنین مفاهیم جایگزین و پسا دوگانه‌ای خدا، ارزیابی می‌شوند.
الهیات در محاکمه: کی یرکگور و تیلیش درباره جایگاه الهیات [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
John Losee (جان لازی)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , مطالعه تطبیقی
چکیده :
ترجمه ماشینی: سورن کی یرکگارد به دنبال این بود که معنای مسیحی بودن را روشن کند. او به این نتیجه رسید که برای مواجهه با «پارادوکس مطلق» که به عنوان موجودی تغییرناپذیر وارد شده و در تاریخ بشریت دگرگون می‌شود، تعریف می‌شود، رابطه‌ای یک به یک با خدا لازم است. دیدگاه مبهم کی یرکگور از الهیات نظام مند مسیحی شامل مشغله ای با بیان الهیاتی است که توجه را از وظیفه اساسی دستیابی به رابطه شخصی با عیسی مسیح منحرف می کند. از سوی دیگر، الهیات پل تیلیش مبتنی بر رابطه سه گانه هستی، نیستی و خود هستی (خدا)، آموزه نمادها، و تفسیر مجدد از تجسم است. این پرسش‌ها و نگرانی‌های یک فرهنگ را با پیام مسیحی به معیارهای معینی از مقبولیت مرتبط می‌سازد که از نظر تیلیش، باید «اصل پروتستانی» را برآورده کند، و تصریح می‌کند که یک نظام الهیاتی هم پیام مسیحی کنونی را بازگو می‌کند و هم تصدیق می‌کند که این بیان مجدد نمی‌تواند بیان قطعی و نهایی آن پیام الهیات در محاکمه نشان می‌دهد و ارزیابی می‌کند که آیا و تا چه حد، الهیات تیلیش معیارهای مقبولیت خود را برآورده می‌کند. یک الهیات قابل قبول باید از نظر منطقی سازگار و عاری از ابهام باشد. بخش پایانی کتاب به بررسی دیدگاه های هر نویسنده از دیدگاه دیگری می پردازد.
فلسفه مسیحی از الف تا ی  [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Daniel J. Hill(دانیل جی. هیل) ; Randal Rauser(راندال راسر)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Edinburgh University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: راهنمای مفیدی برای شخصیت‌ها و مسائل اصلی در فلسفه مسیحی از آگوستین تا به امروز. این جلد یک مرور تاریخی گسترده را پوشش می‌دهد و فیلسوفان غیر مسیحی را که تأثیر زیادی بر سنت مسیحی داشته‌اند، در نظر می‌گیرد. با این حال، این کتاب بر موضوعاتی متمرکز است که فیلسوفان مسیحی را گیج می‌کند، زیرا می‌خواهند از طریق ایمان خود به شیوه‌ای فلسفی و باورهای فلسفی خود را در پرتو ایمان خود بیاندیشند. نمونه‌هایی از موضوعات مورد بحث، این سؤال است که آیا و چگونه خداوند آینده را می‌داند، آیا ما واقعاً وجود خدا را می‌دانیم، و آتن با اورشلیم چه ارتباطی دارد. رهبران احیای اخیر فلسفه تحلیلی مسیحی، به ویژه آلوین پلانتینگا، نیکلاس ولترستورف، ویلیام آلستون، و رابرت آدامز نیز شامل می شوند.
زمان و ابدیت: گفتمان قرون وسطی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(گرسون مورنو-ریانو)Gerhard Jaritz; Gerson Moreno-Riano(گرهارد جاریتس)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد از مقالات برگزیده ای از رشته اصلی «زمان و ابدیت» در هفتمین کنگره بین المللی قرون وسطی که در ژوئیه 2000 برگزار شد، تشکیل شده است. گواه این واقعیت است که تجربه قرون وسطایی زمان و ابدیت غنی و پیچیده بوده و بررسی آن برای رویکردها و روش های مختلف باز است. زمان و (امکان یا غیرممکن بودن) آغاز و پایان آن مرزهایی بودند که باید کشف و فهمیدند. برای آشنایی بیشتر خواننده با حوزه مطالعاتی، این جلد با سخنرانی کلی وسلی استیونز با عنوان «حس فعلی چیزها در گذشته: Quid est enim tempus?» آغاز می شود، که مقدمه ای تحریک کننده نه تنها با توجه به برخی از مشکلات اساسی در مفهوم سازی است. ماهیت زمان و همچنین تاریخ گذاری وقایع تاریخی و استفاده از تقویم برای این منظور. به دنبال مقاله استیونز، این جلد در هفت موضوع گسترده‌تر سازمان‌دهی می‌شود که سؤالات مختلفی را پوشش می‌دهد و سعی می‌کند بینش‌های جدیدی را در مورد ادراک قرون وسطایی و ساختارهای زمان ارائه دهد. آنها با محاسبه زمان و استفاده از تقویم سر و کار دارند. مفاهیم یهودی زمان و رستگاری؛ فلسفه های مسیحی ابدیت و زمان؛ تصورات رهبانی و روحانی؛ بازنمایی های ادبی؛ زمان و هنر؛ و انتظارات آخرالزمانی انتخاب نویسندگان این جلد از نظر دامنه بین المللی است و نشان دهنده برخی از بورسیه های پیشرو فعلی در این زمینه است. این ثابت می کند که ما هنوز «تشنه شناخت قدرت و ماهیت زمان» هستیم (قدیس آگوستین).
ایمان و عقل: سه دیدگاه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alan G. Padgett , Craig A. Boyd , Carl Raschke , Steve Wilkens
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
InterVarsity Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: زندگی ما را با جریان بی پایانی از سوالات روبرو می کند. بعضی ها پیش پا افتاده اند. اما برخی ما را به عمیق ترین ابعاد تحقیق انسانی می کشانند، جایی که تصمیمات ما پیامدهای عمیقی برای زندگی و ایمان دارد. آیا خدایی وجود دارد، و اگر چنین است، چگونه می توانم چیزی در مورد کیست یا چیستی خدا بدانم؟ آیا جست‌وجوی حقیقت رویای دست نیافتنی است؟ چگونه زندگی کنم و برای چه چیزی ارزش قائل شوم؟ در پایان وجود بیولوژیکی من چه اتفاقی می افتد؟ این سؤالات افراد را از هر عقیده و اعتقادی به بررسی مفاهیم مهم وجودی سوق می دهد. اما بسیاری از مردم با کاوش در ریشه های این تعقیب کلامی و فلسفی با رابطه بین ایمان و عقل دست و پنجه نرم می کنند. آیا علاقه مشترک به مجموعه سؤالات مشترک نشان می دهد که فلسفه و الهیات خویشاوندان و متحدان نزدیکی هستند یا رقیبی هستند که برای روح ما رقابت می کنند و هر یک نیازمند وفاداری است که دیگری را طرد می کند؟ استیو ویلکنز در کتاب ایمان و عقل بحثی را بین سه درک متفاوت از رابطه بین ایمان و عقل، بین الهیات و فلسفه ویرایش می کند. دیدگاه اول، ایمان و فلسفه در تنش، ایمان و عقل را به عنوان متضادهای متخاصم و انحصاری مطرح می کند که هر یک برای یکپارچگی دیگری خطرناک است. دوم، ایمان به دنبال درک، نشان می دهد که مسیحیان وفادار فراخوانده شده اند تا از توانایی های عقلانی خود برای کمک به درک و تفسیر آنچه از طریق ایمان به آن اعتقاد دارند، استفاده کامل کنند. در موضع سوم، سنتز تومیستیک، عقل طبیعی با هدایت فعالانه مردم به سوی رستگاری و شناخت عمیق تر حقایق معنوی، به عنوان خدمتگزار الهیات عمل می کند. این مقدمه بر یک معضل بی‌زمان، با گرد هم آوردن دیدگاه‌های متعدد در مورد رابطه بین ایمان، فلسفه و عقل، به شما کمک می‌کند تا با دقت و شادی یکی از مهم‌ترین بحث‌های جامعه مسیحی را بررسی کنید.
  • تعداد رکورد ها : 28