جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
معنی اصلی: مقالاتی در هرمنوتیک تطبیقی: بودیسم و ​​مسیحیت [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Michael Pye, Robert Morgan
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
Walter de Gruyter,
چکیده :
ترجمه ماشینی: دین و عقل از زمان تأسیس آن توسط ژاک وااردنبورگ در سال 1971، انجمنی پیشرو برای مشارکت در نظریه ها، مسائل نظری و دستور کارهای مرتبط با پدیده و مطالعه دین بوده است. موضوعات شامل (در میان دیگران) تشکیل دسته، مقایسه، قوم‌شناسی، هرمنوتیک، روش‌شناسی، اسطوره، پدیدارشناسی، فلسفه علم، الحاد علمی، ساختارگرایی، و نظریه‌های دین است. هر از گاهی این مجموعه جلدهایی را منتشر می کند که وضعیت هنر و تاریخ این رشته را ترسیم می کند.
We Are Theologians: Strengthening the People of God
نویسنده:
Fredrica Harris Thompsett
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Church Publishing Inc. ,
چکیده :
چکیده ماشینی : نگاهی «متفکرانه، روشن و محرک» به این که چگونه افراد غیر روحانی می توانند به طور کامل در زندگی کلیسا شرکت کنند (جان کابرن). کلیساهای مسیحی که عمدتاً بر روحانیون تمرکز دارند، اغلب در پیگیری کامل دیدگاه کتاب مقدس همه قوم خدا عقب مانده اند. در واقع، همه ما الهی‌دانان طبیعی، افرادی با تعهد الهیاتی، ترجیحات، و بینش رهایی‌بخش درباره خدا هستیم، می‌خواهیم و می‌توانیم درباره مسائل اعتقادی فکر کنیم و بینش‌ها را به زندگی عمومی و شخصی خود مرتبط کنیم. در این جشن روشن و جذاب از قدرت و نفوذ افراد غیر مذهبی، فردریکا هریس تامپست با پایه‌گذاری ما در تاریخ، معنویت و مبانی کتاب مقدس اعتقادات آنگلیکن، به‌ویژه کلیسای اسقفی، ابزارهایی را در اختیار ما قرار می‌دهد که از نظر الهیاتی فکر کنیم. خوانش او از کتاب مقدس، دعوت متمایز ما را به ما نشان می دهد. او بینش‌های اصلاح‌طلبی را به اهمیت لاییک‌ها و مشارکت افراد غیر روحانی، به‌ویژه زنان، در مأموریت گسترده قرن نوزدهم در آموزش و کار اجتماعی می‌داند. و او جنبه‌های مختلف هویت انگلیکن را بررسی می‌کند، و جنبش‌های آزادی‌بخش در جنوب جهانی را دنبال می‌کند – همه در جهت تشویق هر یک از ما به ادعای صدای الهیات خودمان. تامپست در «ما الهی‌دانان هستیم» از یک لنز زاویه باز استفاده می‌کند تا درک احیا شده‌ای از کلیسا به ما بدهد. او همه ما را به ماجراجویی تغییر فرا می‌خواند» (ماریان اچ میکس).
ترحم صلیب: شوق مسیح در الهیات و هنر - عصر باروک
نویسنده:
Jesus Christ; Viladesau, Richard
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
الهیات سیاسی شلینگ
نویسنده:
Saitya Brata Das
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Edinburgh University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی: سایتیا براتا داس به طور دقیق آثار الهیاتی-سیاسی اف. w j فون شلینگ و اندیشه خود را در برابر رویکرد مسلط تر هگل قرار می دهد. او استدلال می‌کند که شلینگ با شیوه‌ای متناقض، تفکر جدیدی را در خارج از متافیزیک غربی آغاز می‌کند، که برای فلسفه پسا متافیزیکی مارتین هایدگر، فرانتس روزنزوایگ و ژاک دریدا آماده می‌شود.
حماسه هبوط: منابع، انتقال، و الهیات کتاب قدیمی اسکاندیناویایی «سقوط به جهنم»
نویسنده:
Dario Bullitta
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Toronto Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : «Evangelium Nicodemi» یا «انجیل نیکودیموس»، پرتیراژترین نوشته‌ی آخرالزمان در اروپای قرون وسطی بود. این محاکمه، مصائب و مصلوب شدن مسیح و همچنین وحشت او از جهنم را به تصویر می‌کشد. در طول رنسانس قرن دوازدهم، برخی از نمونه‌های «Evangelium Nicodemi» به ایسلند راه یافتند، جایی که متن آن بعداً به زبان عامیانه ترجمه شد و به «حماسه Niðrstigningar» معروف شد. داریو بولیتا سفری بسیار جذاب را آغاز کرده است که مسیرهای انتقال متن لاتین به ایسلند و قاره اسکاندیناوی را ردیابی می کند. او استدلال می‌کند که این حماسه برگرفته از یک ویرایش کمتر محبوب فرانسوی در قرن دوازدهم از «Evangelium Nicodemi» است و تأثیرات تفسیری و کتاب مقدس دانشمندان پاریسی قرن دوازدهم فعال در سنت ویکتور، پیتر کومستور و پیتر لومبارد را به‌ویژه دارد. . بولیتا با قرار دادن «حماسه Niðrstigningar» در زمینه الهیات و تشبیهی بزرگتر ایسلند اوایل قرن سیزدهم، با موفقیت به دانش ما در مورد پذیرش اولیه کتاب مقدس و ادبیات آخرالزمان لاتین در ایسلند قرون وسطی می افزاید و نسخه انتقادی و ترجمه جدیدی از زبان عامیانه ارائه می کند. متن
مذاکره داروین: واتیکان در برابر تکامل، 1877-1902 (پزشکی، علم و دین در زمینه تاریخی) [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Mariano Artigas, Thomas F. Glick, Rafael A. Martínez
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Johns Hopkins Univ,
چکیده :
ترجمه ماشینی : داروین مذاکره با استفاده از منابع اولیه ای که تنها پس از بازگشایی آرشیو دفتر مقدس در سال 1998 در دسترس محققان قرار گرفت، چگونگی واکنش واتیکان را در زمانی که شش کاتولیک - پنج روحانی و یک روحانی - سعی کردند تکامل و مسیحیت را در دهه های بعد ادغام کنند، نشان می دهد. انتشار کتاب منشاء گونه های داروین. همانطور که ماریانو آرتیگاس، توماس اف. گلیک، و رافائل ای. در حالی که سایه طولانی محکومیت گالیله بر روی کلیسا آویزان بود، زیرا انقلاب علمی پارادایم های جدیدی را به وجود آورد، کلیسا عاقلانه دید که از محکومیت علنی و مستقیم داروینیسم خودداری کند و بنابراین با این موارد با دقت برخورد کرد. نویسندگان مواضع ایدئولوژیک و عملیاتی واتیکان را آشکار می کنند و گفتگوهای مخفیانه آن را شرح می دهند. در این فرآیند، آنها بینشی را در مورد بحث های جاری در مورد تکامل و اعتقاد دینی ارائه می دهند.
روایت، دین و علم: بنیادگرایی در مقابل کنایه، 1700-1999 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stephen Prickett
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : تعداد فزاینده ای از دانشمندان، فیلسوفان و متکلمان معاصر، قدرت حرفه ای خود را کم اهمیت جلوه می دهند و کار خود را صرفاً به عنوان «گفتن داستان درباره جهان» توصیف می کنند. اگر اینطور باشد، نقد ادبی می تواند و باید در همه این حوزه ها اعمال شود. با این حال داستان گویی نه معصومانه است و نه دست خالی. ثبت نام، بلاغت، و تصاویر همه به روش های خود دستکاری می شوند. بیش از همه، کنایه به عنوان حالت طبیعی فرهنگ تکه تکه مدرن ما ظاهر می شود. از قرن هجدهم تنها دو راه ممکن برای درک جهان وجود داشته است: بنیادگرا و طعنه آمیز.
Occult Science Dictatorship: The Official State Science Religion and How to Get Excommunicated
نویسنده:
William Lyne
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Creatopia Productions,
خیر در طبیعت و انسانیت: پیوند علم، دین و معنویت با جهان طبیعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stephen R. Kellert, Timothy Farnham
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
London: Island Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : دانشمندان، الهی‌دانان، و افراد متمایل به معنوی، و همچنین همه کسانی که نگران تأثیرات زیست‌محیطی فزاینده بشریت هستند، شروع به درک این موضوع کرده‌اند که سوء استفاده مداوم ما از زمین وضعیت اخلاقی و همچنین مادی ما را کاهش می‌دهد. بسیاری از مردم به این باور رسیده اند که تقویت پیوند بین معنویت، علم و جهان طبیعی، کلید مهمی برای رسیدگی به مشکلات فراگیر محیطی است که با آن روبرو هستیم. The Good in Nature and Humanity 20 متفکر و نویسنده برجسته - از جمله اورسولا گودناف، لین مارگولیس، دوریون ساگان، کارل سافینا، دیوید پترسن، وندل بری، تری تمپست ویلیامز و بری لوپز را گرد هم می آورد تا شکاف بین ایمان و عقل را بررسی کنند. و به دنبال ابزاری برای توسعه یک اخلاق زیست محیطی باشیم که به ما در مقابله با دو تا از خطرناک ترین بحران های ما کمک کند: تخریب جهانی محیط زیست و معنویت فقیر. این کتاب راه‌هایی را بررسی می‌کند که علم، روح، و دین می‌توانند تجربه و درک رابطه مستمر ما با جهان طبیعی را هدایت کنند و بررسی می‌کند که چگونه ادغام علم و معنویت می‌تواند ما را برای انتخاب‌های عاقلانه‌تر در استفاده و مدیریت محیط طبیعی تجهیز کند. . این کتاب همچنین داستان های قانع کننده ای را ارائه می دهد که درک روایی از روابط بین علم، روح و طبیعت ارائه می دهد. با این فرض که نه علم و نه دین به خودی خود نمی توانند ناخوشایند غالب زوال محیطی و اخلاقی را برطرف کنند، مشارکت کنندگان به دنبال رویکردهای قابل قبولی برای جلوگیری از فاجعه زیست محیطی و به طور مثبت تر، دستیابی به یک رابطه هماهنگ تر با جهان طبیعی هستند. خیر در طبیعت و انسانیت با پر کردن شکاف بین عقلانیت و امر دینی از طریق توجه هر یک به درک رابطه انسان با خلقت، ابزار مهمی برای پیگیری جستجوی جهانی امن‌تر و معنادارتر ارائه می‌کند.
خدای پنهان: دین، علم و جستجوی حقیقت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stefan Einhorn, Linda Schenck
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Templeton Foundation Press,