جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
محدودیت نمایش : اکوئیرینگ الهیات سیاه: پروژه بلوز جیمز بالدوین و نثر انجیلی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
EL Kornegay
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب با استفاده از رمان‌ها و مقالات منتخب جیمز بالدوین در پیوند با نظریه و روش کوئیرینگ، الهیات سیاه رهایی را می‌سازد که این پرسش بسیار مهم را در هزاره جدید درگیر می‌کند: چگونه می‌توان جنسیت‌ها را با ایمان آشتی داد؟ EL Kornegay، جونیور به دنبال پاسخ به این سوال با قرار دادن رابطه جنسی در مکانی است که خشم باعث ایجاد خشونت الهیاتی می شود که به عنوان جنسیت گرایی و همجنس گرا هراسی شناخته می شود و نحوه صحبت ما در مورد جنسیت در رابطه با نژاد، خدا، انجیل و رهایی را نشان می دهد. بنابراین، کوئیرینگ الهیات سیاه: جیمز بالدوین، پروژه بلوز و نثر انجیل نسل سومی از پروژه الهیات سیاهپوست است که تکامل منطقی بعدی فراتر از الهیات سیاه آزادی و الهیات زنان سیاهپوست است.
رئالیسم تجسمی: تثلیث و روح در آگوستین و بارت
نویسنده:
Travis E. Ables
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury ,
چکیده :
چکیده ماشینی : در نیمه آخر قرن بیستم، اجماع به وجود آمد که الاهیات مسیحی در سنت غربی نتوانسته است یک دکترین قابل دوام از روح القدس ایجاد کند، و اینکه الهیات تثلیثی آگوستین مقصر بسیاری از این شکست است. این کتاب بازخوانی جدیدی از الهیات تثلیث غربی برای درک بهتر منطق پنوماتولوژی آن ارائه می دهد. آبلز پنوماتولوژی آگوستین و کارل بارت را مطالعه می کند و استدلال می کند که دیدگاه آموزه روح در این متکلمان باید به عنوان راهی برای صحبت در مورد مشارکت در راز خدا به عنوان اجرای زندگی مسیح درک شود. او ادعا می کند که برای هر دو متکلم، آموزه تثلیثی دستور زبان خودبخشی الهی را در تاریخ در بر می گیرد. کارکرد پنوماتولوژی به طور خاص بیان کردن دریافت و اجرای انسان از خودبخشی خداوند به عنوان بخشی از فعل خداوند است. این منطق "خود درگیر" دستور زبان خاص آموزه روح القدس است.
خدای انجیل: الهیات تثلیثی رابرت جنسون
نویسنده:
Scott R. Swain
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
IVP Academic ,
چکیده :
چکیده ماشینی : خدای انجیل کیست؟ به گفته اسکات سواین، روش رابرت دبلیو. جنسون برای پاسخ به این سؤال، به ماهیت رابطه بین خدا در خود و رویدادهای رستگاری که از طریق آنها خدا به خدا تبدیل می شود، بستگی دارد. سواین ابتدا جست‌وجوی جنسون برای درک بی‌وقفه «انجیلی» از خدا را در تاریخ گسترده‌تر الاهیات تثلیثی پس از کارل بارت، قبل از اینکه با دقت و همدلی آموزه تثلیث جنسون را باز کند، قرار می‌دهد. برای جنسون، یکی از برجسته ترین متکلمان امروزی، پاسخ به این سوال که "خدای انجیل کیست؟" را می توان اینطور خلاصه کرد: "کسی که عیسی را از مردگان زنده کرد." سپس سواین ارزیابی سازنده ای از روایت جنسون از ویژگی متقابل سازنده هویت ذاتی خدا و اعمال نجات ارائه می دهد. اگرچه سواین به بسیاری از تفسیرهای سه گانه جنسون انتقاد می کند، اما همچنان به نگرانی ها و بینش های جنسون توجه دارد. در این روند، سواین روشن می کند که چه معنایی برای سنت تثلیثی جهان گرایی دارد که از یک آموزه واقعاً انجیلی از تثلیث در پی بازسازی هویت خدای انجیل در قرن بیستم حمایت کند.
خدایان و بازی ها: به سوی الهیات بازی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
David LeRoy Miller
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Harper Colophon Books ,
نویدهای الهیات تثلیثی: متکلمان در گفتگو با توماس فورسایت تورنس
نویسنده:
Elmer M. Colyer
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Rowman & Littlefield Publishers ,
چکیده :
چکیده ماشینی : توماس اف. تورنس از نظر بسیاری برجسته‌ترین الهی‌دان اصلاح‌شده زنده در جهان آنگلوساکسون است. المر ام. کولر در کتاب «وعده الهیات تثلیثی» مجموعه‌ای از مقالات را در نقد آثار تورنس ارائه می‌کند. این کتاب به بررسی جایگاه او در الهیات اصلاح‌شده و رابطه او با پدران یونانی می‌پردازد. هم زندگی روزمره و هم درک علمی در مقاله های درون مورد بحث قرار می گیرند. وعده الهیات تثلیث گامی امیدوارکننده است که آثار T. F. Torrance و الهیات پشت کلام او را درگیر می کند.
الهیات در محدوده زبان: یک سیاحت روش شناختی
نویسنده:
Garth L. Hallett
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : استفاده از زبان در الهیات مسیحی را بررسی می‌کند. در این کار گسترده، گارث ال. هالت توری با راهنما از طریق مسائل اساسی در مورد استفاده از زبان در الهیات ارائه می‌دهد. بحث های مقدماتی او -درباره زبان و اندیشه، زبان و حقیقت، اقتدار زبان، معناسازی، رابطه بین حس و امکان- تامل زبانی را در موضوعاتی مانند استنتاج و استدلال، ادعاهای واقعی و اخلاقی جهانی، تعریف و گفتن چه چیزهایی آماده می کند. عبارتند از توافق و مخالفت کلامی در مقابل غیرکلامی، گفتگوی بین ادیان، زبان کلامی و استعاره. هالت در این ملاحظات از نمونه های متمایز مسیحی، از جمله عشق، ایمان، خدا، مذهب، عشای ربانی، زندگی پس از مرگ، شریعت الهی، شر، تجسم، تثلیث، مقدس و بسیاری موارد دیگر استفاده می کند. در طول این کاوش جذاب، خوانندگان باید بیاموزند که مطمئناً راه خود را در یک زمین وسیع و پیچیده بیابند و راز هم کمرنگ و هم عمیق تر ظاهر می شود. بعلاوه، در پایان هر فصل، هالت مجموعه ای از نقل قول های جذاب را ارائه می دهد که نیاز به تأمل بیشتری دارد. اکنون بازنشسته، گارث ال. هالت رئیس دانشکده فلسفه و ادبیات دانشگاه سنت لوئیس بود. او نویسنده کتاب‌های بسیاری از جمله فلسفه زبانی: داستان مرکزی و ذات‌گرایی: نقد ویتگنشتاینی است که هر دو توسط انتشارات SUNY منتشر شده‌اند.
الاهیات گناه و طبیعت شلایرماخر: عاملیت، ارزش و الهیات مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Daniel J. Pedersen
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
چکیده ماشینی : فردریش شلایرماخر (1768-1834) اغلب به عنوان پدر الهیات مدرن شناخته می شود که به دلیل تلاشش برای آشتی دادن آموزه های سنتی مسیحی با انتقادات فلسفی و اکتشافات علمی شناخته می شود. علیرغم تأثیر آثار او بر شخصیت های مهمی مانند کارل بارت، او تا حد زیادی توسط الهیدانان معاصر نادیده گرفته شده است. این کتاب با تمرکز بر آموزه گناه شلایرماخر، نشان می دهد که چگونه شلایرماخر نه تنها بد تعبیر شده، بلکه دست کم گرفته شده است، و سزاوار بررسی مجدد انتقادی است. این کتاب با توجه به سه موضوع به شلایرماخر در مورد گناه می پردازد: یکی، قدرت آن در گذر از یک معضل غیر قابل حل فرااخلاقی در قلب بحث های مدرن در مورد گناه. دو، سازگاری مورد نظر آن با علوم طبیعی. و سه، ارزیابی مجدد جایگاه آن، و بنابراین جایگاه شلایرماخر، در تاریخ الهیات. این کتاب مشکلاتی را که به طور همزمان از علوم طبیعی، الهیات اعتراف، اخلاق و متافیزیک ناشی می‌شوند را در یک گزارش واحد و یکپارچه با استفاده از اندیشه‌ای که شلایرماخر مطالعه نشده از جزم‌شناسی او یعنی ایمان مسیحی حل می‌کند، حل می‌کند. بر خلاف گزارشی که گاهی از الهیات مدرن ارائه می‌شود و با گسست از «متافیزیک یونانی» مشخص می‌شود، روایت شلایرماخر با بازیابی تفکر باستانی و نه برانگیزاننده در خدمت گزارشی از گناه که برای علم طبیعی کافی است، کاملاً در تضاد قرار می‌گیرد. این یک کشف مجدد حیاتی یک صدای بنیادی در الهیات است. به این ترتیب، برای محققان الهیات مدرن، اخلاق الهیات و تاریخ مسیحیت مدرن بسیار جذاب خواهد بود.
سلطه و اشتراک - الهیات پدری و رابطه اخلاق بشریت با آفرینش حیوانات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ian Charles Jones
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
چکیده ماشینی : هدف این پایان نامه، بازخوانی طیف وسیعی از منابع باستانی مسیحیت از نظر برداشت صریح و ضمنی الهیاتی آنها از حیوانات و سلطه انسان بر آنها و قرار دادن این منابع در گفتگو با اندیشه مدرن درباره اخلاق حیوانی است. متون باستانی انتخاب شده عمدتاً موعظه‌ها و رساله‌های قرن چهارم درباره پیدایش توسط مقامات برجسته پدرشناس یونانی و لاتین آن دوران، همراه با هیجوگرافی‌های پیش از انشعاب از شرق و غرب است که تعاملات بین قدیسان و حیوانات را به تصویر می‌کشد. متون مدرن آثاری از دیوید کلاف و اندرو لینزی الهی‌دانان و فیلسوف راجر اسکروتون هستند. در حالی که متون باستانی تأیید سنتی مسیحی را در مورد منحصر به فرد بودن انسان و ارزش برتر مخلوق به دلیل آفرینش در ایماگو دی و دریافت فرمانروایی منعکس می کنند، آنها این کار را به گونه ای انجام می دهند که این موقعیت ممتاز را در ماتریسی از دیگر تصدیقات سنتی مسیحی، از جمله الزام اخلاقی شفقت و رحمت، و الزام زاهدانه مربوط به کنترل عقلانی احساسات. در این زمینه وسیع‌تر، حتی «انسان‌محورانه‌ترین» ادعاها در منابع پدری، ظلم نهادینه‌شده‌ای را که مزرعه صنعتی مدرن و آزمایشگاه تحقیقاتی بر آن بنا شده است، پشتیبانی نمی‌کند. این دو صحنه امروزه از نظر اخلاقی مهم‌ترین صحنه‌ها هستند، هم به دلیل بزرگی تأثیرشان بر حیوانات و هم به دلیل ویژگی نگرش‌های انسان در مورد دسترسی مناسب به اختیارات ما. در منابع باستانی و معاصر اتفاق نظر گسترده ای دیده می شود که چنین اعمالی برخلاف موقعیت و مسلکی است که خداوند برای بشریت سرمایه گذاری کرده است. واگرایی بیشتر ممکن است در رابطه با شیوه‌های قدیمی‌تر با ویژگی‌های کشاورزی و کمتر صنعتی یا تکنولوژیکی، مانند شکار سنتی، ماهیگیری و کشاورزی یافت شود. جالب اینجاست که این موارد نشان می‌دهند که اسکروتون بیشتر از لینزی و کلاف با قوس اساسی منابع سنتی همسو می‌شود، علی‌رغم استفاده این دو مورد اخیر از منابع مسیحی باستانی در حمایت از استدلال‌هایشان. اما این همسویی از هر نظر مشخص نیست، و همه این منابع کمک زیادی به درک مسیحی از اعمال صحیح سلطه انسان در دنیای امروزی می کنند.
محدودیت نمایش :الهیات ناپسند: انحرافات الهیاتی در جنسیت، جنسیت و سیاست [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Marcella Althaus-Reid
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الهیات ناشایست با معرفی رویکردهای انتقادی رادیکال جنسیت، پسااستعماری و نظریه دگرباش، الهیات رهایی بخش را به روز می کند. کتاب بسیار تحریک‌آمیز اما بی‌نقص مارسلا آلتهاوس رید که بر پایه نمونه‌های واقعی از آمریکای لاتین استوار است، سه حوزه متمایز الهیات را بازسازی می‌کند - جنسی، سیاسی و سیستماتیک. این کتاب پیوندهای بین الهیات، تمایلات جنسی و سیاست را آشکار می کند، در حالی که بازخوانی جنسی دراماتیک الهیات سیستماتیک را آغاز می کند. الهیات ناپسند، مبتکرانه، جذاب و علمی، بحث در مورد جنسیت و الهیات را بیش از پیش گسترش می دهد.