جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
الهیات عرفانی: یکپارچگی معنویت و الهیات
نویسنده:
Mark A. McIntosh
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell ,
نویدهای الهیات تثلیثی: متکلمان در گفتگو با توماس فورسایت تورنس
نویسنده:
Elmer M. Colyer
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Rowman & Littlefield Publishers ,
چکیده :
چکیده ماشینی : توماس اف. تورنس از نظر بسیاری برجسته‌ترین الهی‌دان اصلاح‌شده زنده در جهان آنگلوساکسون است. المر ام. کولر در کتاب «وعده الهیات تثلیثی» مجموعه‌ای از مقالات را در نقد آثار تورنس ارائه می‌کند. این کتاب به بررسی جایگاه او در الهیات اصلاح‌شده و رابطه او با پدران یونانی می‌پردازد. هم زندگی روزمره و هم درک علمی در مقاله های درون مورد بحث قرار می گیرند. وعده الهیات تثلیث گامی امیدوارکننده است که آثار T. F. Torrance و الهیات پشت کلام او را درگیر می کند.
خدای انجیل: الهیات تثلیثی رابرت جنسون
نویسنده:
Scott R. Swain
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
IVP Academic ,
چکیده :
چکیده ماشینی : خدای انجیل کیست؟ به گفته اسکات سواین، روش رابرت دبلیو. جنسون برای پاسخ به این سؤال، به ماهیت رابطه بین خدا در خود و رویدادهای رستگاری که از طریق آنها خدا به خدا تبدیل می شود، بستگی دارد. سواین ابتدا جست‌وجوی جنسون برای درک بی‌وقفه «انجیلی» از خدا را در تاریخ گسترده‌تر الاهیات تثلیثی پس از کارل بارت، قبل از اینکه با دقت و همدلی آموزه تثلیث جنسون را باز کند، قرار می‌دهد. برای جنسون، یکی از برجسته ترین متکلمان امروزی، پاسخ به این سوال که "خدای انجیل کیست؟" را می توان اینطور خلاصه کرد: "کسی که عیسی را از مردگان زنده کرد." سپس سواین ارزیابی سازنده ای از روایت جنسون از ویژگی متقابل سازنده هویت ذاتی خدا و اعمال نجات ارائه می دهد. اگرچه سواین به بسیاری از تفسیرهای سه گانه جنسون انتقاد می کند، اما همچنان به نگرانی ها و بینش های جنسون توجه دارد. در این روند، سواین روشن می کند که چه معنایی برای سنت تثلیثی جهان گرایی دارد که از یک آموزه واقعاً انجیلی از تثلیث در پی بازسازی هویت خدای انجیل در قرن بیستم حمایت کند.
الهیات در محدوده زبان: یک سیاحت روش شناختی
نویسنده:
Garth L. Hallett
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : استفاده از زبان در الهیات مسیحی را بررسی می‌کند. در این کار گسترده، گارث ال. هالت توری با راهنما از طریق مسائل اساسی در مورد استفاده از زبان در الهیات ارائه می‌دهد. بحث های مقدماتی او -درباره زبان و اندیشه، زبان و حقیقت، اقتدار زبان، معناسازی، رابطه بین حس و امکان- تامل زبانی را در موضوعاتی مانند استنتاج و استدلال، ادعاهای واقعی و اخلاقی جهانی، تعریف و گفتن چه چیزهایی آماده می کند. عبارتند از توافق و مخالفت کلامی در مقابل غیرکلامی، گفتگوی بین ادیان، زبان کلامی و استعاره. هالت در این ملاحظات از نمونه های متمایز مسیحی، از جمله عشق، ایمان، خدا، مذهب، عشای ربانی، زندگی پس از مرگ، شریعت الهی، شر، تجسم، تثلیث، مقدس و بسیاری موارد دیگر استفاده می کند. در طول این کاوش جذاب، خوانندگان باید بیاموزند که مطمئناً راه خود را در یک زمین وسیع و پیچیده بیابند و راز هم کمرنگ و هم عمیق تر ظاهر می شود. بعلاوه، در پایان هر فصل، هالت مجموعه ای از نقل قول های جذاب را ارائه می دهد که نیاز به تأمل بیشتری دارد. اکنون بازنشسته، گارث ال. هالت رئیس دانشکده فلسفه و ادبیات دانشگاه سنت لوئیس بود. او نویسنده کتاب‌های بسیاری از جمله فلسفه زبانی: داستان مرکزی و ذات‌گرایی: نقد ویتگنشتاینی است که هر دو توسط انتشارات SUNY منتشر شده‌اند.
رئالیسم تجسمی: تثلیث و روح در آگوستین و بارت
نویسنده:
Travis E. Ables
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury ,
چکیده :
چکیده ماشینی : در نیمه آخر قرن بیستم، اجماع به وجود آمد که الاهیات مسیحی در سنت غربی نتوانسته است یک دکترین قابل دوام از روح القدس ایجاد کند، و اینکه الهیات تثلیثی آگوستین مقصر بسیاری از این شکست است. این کتاب بازخوانی جدیدی از الهیات تثلیث غربی برای درک بهتر منطق پنوماتولوژی آن ارائه می دهد. آبلز پنوماتولوژی آگوستین و کارل بارت را مطالعه می کند و استدلال می کند که دیدگاه آموزه روح در این متکلمان باید به عنوان راهی برای صحبت در مورد مشارکت در راز خدا به عنوان اجرای زندگی مسیح درک شود. او ادعا می کند که برای هر دو متکلم، آموزه تثلیثی دستور زبان خودبخشی الهی را در تاریخ در بر می گیرد. کارکرد پنوماتولوژی به طور خاص بیان کردن دریافت و اجرای انسان از خودبخشی خداوند به عنوان بخشی از فعل خداوند است. این منطق "خود درگیر" دستور زبان خاص آموزه روح القدس است.
قانون و سنت در اندیشه کلاسیک اسلامی: مطالعات بزرگداشت استاد حسین مدرسی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Cook, Najam Haider, Intisar Rabb, Asma Sayeed (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan US ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب با گردآوری مقالاتی در موضوعات مرتبط با حقوق اسلامی، از مقالاتی از دانشمندان برجسته حقوقی و مورخان اسلام تشکیل شده است. آنها نمونه ای از یک تحول مهم در زمینه مطالعات اسلامی هستند: گسترش رویکردهای روش شناختی که از منابع متنوعی برای تحلیل تحولات اجتماعی و سیاسی استفاده می کند.
الهیات مرگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Douglas Davies
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T & T Clark ,
چکیده :
چکیده ماشینی : بخش اول کتاب مبتنی بر مسائل کتاب مقدس و الهیات تاریخی و فلسفی است. به دنبال ایجاد چندین طرح الهیات مرگ است که به عنوان مثال، به محیط فرهنگی یهودی مسیحیت اولیه، به اعتقاد به رستاخیز مسیح و مسیح شناسی، به مسائل مربوط به اعتقادات هزار ساله و به یک عمل مذهبی نوظهور مربوط می شود. ظهور مفاهیم روح در ارتباط با اندیشه و عمل قرون وسطی و جایگاه مرگ در الهیات اصلاحی هر دو پوشش داده شده است، و نقش قرن نوزدهم و بیستم نیز پوشش داده شده است. سرانجام ظهور الهیات کتاب مقدس به ویژه در قرن بیستم مورد توجه قرار می گیرد. بخش دوم کتاب چندین مدل معاصر از الهیات مرگ را در بر می گیرد. اولی به دنبال پذیرش سنتی زندگی ماوراء الدنیا است، دومی تحلیل دنیوی از زندگی ابدی را به عنوان کیفیتی از وجود معاصر عاری از هرگونه وضعیت آینده بررسی می کند. سوم الگوی دنیوی را توسعه می دهد و احساس گسترده تر از خود را به عنوان بخشی از دیدگاه بوم شناختی از جهان به عنوان یک خلقت الهی در نظر می گیرد و معنای تولد-زندگی و مرگ را در میان یک محیط الهی بررسی می کند. هدف کتاب الهیات مرگ ارائه برخی طرح‌های کاملاً مشخص برای تمرکز تفکر در محیطی مسیحی است که در آن مرگ، جهنم و بهشت ​​تقریباً جایگاه خود را از دست داده‌اند. موضوع امید یک عنصر کلیدی است و کتاب تولد و پرورش امید را در سنت های مسیحی بررسی می کند.
اختیار و خداباوری کلاسیک: اهمیت آزادی در الهیات موجود مطلق [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hugh J. McCann
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : مقالات مجموعه حاضر به بعد دینی مسئله آزادی اراده می پردازد. همه مقالات همچنین پیامدهایی برای مسائل فلسفی و کلامی گسترده‌تر دارند و بنابراین برای طیف گسترده‌ای از محققان، اعم از مذهبی و سکولار، مورد توجه قرار خواهند گرفت. آنها با هم مروری تاریخی و معاصر از مشکلات الهیات آزادی را همراه با کارهای اخیر برخی از فیلسوفان مهم در این زمینه با هدف حل این مشکلات ارائه می دهند. فصول به چهار بخش تقسیم شده است. اولی به مسائل محوری در مورد ماهیت اختیار و چگونگی ارتباط اختیار با موضوعات الهیاتی مانند تقدیرگرایی الهیاتی و مسئله شر می پردازد. بخش دوم بر بحث‌های تاریخی درباره اراده آزاد و خداباوری متمرکز است، اما با نگاهی به این که چگونه می‌توان آن بحث‌های تاریخی را با بحث‌های معاصر وارد بحث کرد. هدف بخش سوم پرداختن به آزادی الهی و درک آن است، در حالی که بخش پایانی به بررسی مفاهیم دکترین همه‌علت الهی می‌پردازد.