جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 6
الهیات سکولار: اندیشه الهیات رادیکال آمریکایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Clayton Crockett (editor) (کلایتون کراکت)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الاهیات سکولار نوشته های جدید برخی از تأثیرگذارترین متفکران الهیات و مذهبی آمریکا را در مورد بقای الهیات سکولار گرد هم می آورد. با ارزیابی انتقادی ارتدکس رادیکال و قرار دادن الهیات رادیکال آمریکایی در چارچوب، منابع جدیدی برای الهیات فلسفی فراهم می کند. موضوعات تحت پوشش شامل الهیات پست مدرن، اخلاق، روانکاوی، مرگ خدا و الهیات قرون وسطایی است.
الهیات ناپسند: انحرافات الهیاتی در جنسیت، جنسیت و سیاست [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Marcella Althaus-Reid
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الهیات ناشایست با معرفی رویکردهای انتقادی رادیکال جنسیت، پسااستعماری و نظریه دگرباش، الهیات رهایی بخش را به روز می کند. کتاب بسیار تحریک‌آمیز اما بی‌نقص مارسلا آلتهاوس رید که بر پایه نمونه‌های واقعی از آمریکای لاتین استوار است، سه حوزه متمایز الهیات را بازسازی می‌کند - جنسی، سیاسی و سیستماتیک. این کتاب پیوندهای بین الهیات، تمایلات جنسی و سیاست را آشکار می کند، در حالی که بازخوانی جنسی دراماتیک الهیات سیستماتیک را آغاز می کند. الهیات ناپسند، مبتکرانه، جذاب و علمی، بحث در مورد جنسیت و الهیات را بیش از پیش گسترش می دهد.
اصرار خدا: الهیات شاید [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John D. Caputo (جان دی. کاپوتو)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Indiana University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اصرار خدا این ایده تحریک آمیز را ارائه می دهد که خدا وجود ندارد - خدا اصرار دارد. وجود خدا یک مسئولیت انسانی است که ممکن است اتفاق بیفتد یا نباشد. از نظر جان دی.کاپوتو، وجود خدا توسط «شاید» تسخیر شده است، که به معنای عدم تصمیم گیری نیست، بلکه به معنای گشودگی در برابر خطر، برای غیرقابل پیش بینی است. شاید الاهیاتی از آنچه در آینده خواهد آمد و آنچه ما نمی توانیم آینده را ببینیم را تشکیل می دهد. کاپوتو در پاسخ به منتقدان کنونی فلسفه قاره‌ای، مادیت شاید و وعده جهان را بررسی می‌کند. او نشان می دهد که چگونه می تواند به الهیات جدیدی از شکاف هایی که خدا باز می کند تبدیل شود. جان دی کاپوتو در راس بازی خود قرار دارد و از تکرار آنچه قبلاً بیان کرده راضی نیست، اما همچنان به توسعه بیشتر ایده های خود از طریق تعامل کامل با زمینه های الهیات، فلسفه قاره ای و ... ادامه می دهد. اندیشه دینی.» -کلیتون کروکت، دانشگاه مرکزی آرکانزاس کاپوتو برای کسانی که به یقین الهیات آلرژی دارند - چه وجود خدا و چه به مرگ خدا - تسکین طوفان تازه ای ارائه می دهد: تئوپوتیک اصرار خدا. -کاترین کلر، دانشگاه درو «در زندگی‌ام هیچ کتاب الهیات محرک دیگری نخوانده‌ام. کمربند ایمنی خود را ببندید!» - گفتگو «متن عالی که راه را به اشکال جدید تفکر الهیاتی باز می کند. او استدلالی را مطرح می‌کند که باید با آن مبارزه کرد و راه‌های جدیدی را برای اندیشه دینی و کلامی آشکار می‌کند. کاپوتو برای افراد ضعیف نیست.» - بررسی هایی در دین و الهیات
دعوت به الهیات رادیکال [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas J. J. Altizer (توماس جی جی آلتیزر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در کتاب «The Call to Radical Theology» یا «دعوت به الهیات رادیکال»، توماس جی جی آلتیزر در مورد ماهیت الهیات رادیکال تعمق می کند و خوانندگان را فرا می خواند تا حرفه الهیات رادیکال را به عنوان راهی برای داشتن یک زندگی کاملاً بررسی شده انجام دهند. او در چهارده مقاله بررسی می‌کند که چگونه مرگ خدا در مدرنیته و انحلال قدرت الهی، الهیات را آزاد کرده تا به شیوه‌ای برای تأمل نهایی و تحقیق خلاقانه تبدیل شود که دیگر محدود به تحریم‌های کلیسا یا محدودیت‌های اعتقادی نیست. آلتیزر با فاش کردن انبوهی از مدل‌های حیاتی برای انجام تفکر الهیات رادیکال، از آثار فیلسوفانی مانند هگل، نیچه، هایدگر، ماریون، دریدا و لویناس و دیگران بحث می‌کند. منابع نیز در آثار نویسندگان تخیلی، به ویژه میلتون، بلیک و جویس یافت می شود. آلتیزر بر اساس روح Joyce’s Here Comes Everybody، متقاعد شده است که الاهیات برای همه است و هر کس این اختیار را دارد که الهیات را به طور واقعی انجام دهد. مقدمه ای توسط لیسا مک کالو و پیشگفتار دیوید ای. کلم به خواننده کمک می کند تا درک متمایز آلتیزر از نقش الهیات پس از مرگ خدا را جلب کند.
هگل و نامتناهی: دین، سیاست و دیالکتیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Slavoj Žižek, Clayton Crockett, Creston Davis, Jeffrey W. Robbins, editors
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: کاترین مالابو، آنتونیو نگری، جان دی. کاپوتو، برونو بوستیلز، مارک سی تیلور، و اسلاوی ژیژک به هفت نفر دیگر – از جمله ویلیام دزموند، کاترین پهل، آدریان جانستون، ادیت ویشوگرود و توماس آ. لوئیس- می‌پیوندند تا اندیشه هگل را در فلسفه، سیاست و دین قرن بیست و یکم. این متفکران با حذف ادعاهایی مبنی بر پایان یافتن تکامل اندیشه و تاریخ، از نوآوری های هگل در برابر بی ربط بودن محافظت می کنند و مهمتر از همه، تمایز سکولار و مقدس را مجدداً تغییر می دهند. این مشارکت های اولیه بر تحلیل هگلی و ارزش دگرگون کننده اندیشه فیلسوف در رابطه با «روی به دین» کنونی ما متمرکز است. ملابو موتیف اعتراف هگل را در رابطه با بخشش توسعه می دهد. نگری در مورد فلسفه حق هگل می نویسد. کاپوتو بر الاهیات رادیکالی که توسط هگل ممکن شده است، تاکید می کند. و Bosteels خوانش های مد روز از فیلسوف را نقد می کند و بر ضد تقلیل پذیری دیالکتیک او استدلال می کند. تیلور مطلق بودن هگل را به عنوان فرآیندی از بی قراری بی پایان باز پس می گیرد، و ژیژک مفاهیم مذهبی مفهوم رها کردن هگل را دوباره بررسی می کند. این مقالات که منعکس کننده مسیر خود فیلسوف هستند، از طریق سیاست، الهیات، هنر، ادبیات، فلسفه و علم به صورت دیالکتیکی پیشرفت می کنند، گفتمان های نظری پیشرفته را طی می کنند و راه هایی را که هگل در آنها زندگی می کند، روشن می کند.
شورش متافیزیکی: پاسخی مدرن به مسئله شر
نویسنده:
نعیمه پورمحمدی
نوع منبع :
مقاله , مدخل آثار(دانشنامه آثار) , نقد کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
کتاب وحشت از خدا؛ عطار،‌ ایوب و شورش متافیزیکی ترجمه انگلیسی اثر نوید کرمانی با عنوان آلمانی Schrecken Gottes Der است که در سال ۲۰۰۵ در انتشارات ورلاگ سی.اچ.بک اوج در شهر مونیخ آلمان منتشر شد. نوید کرمانی نویسنده کتاب، پژوهشگر اسلام و نویسنده صاحب نام ایرانی مقیم آلمان است. او در ۱۹۶۷ در زیگن آلمان متولد شد ودر رشته فلسفه، شرق شناسی و تئاتر در کلن و بن در آلمان و قاهره در مصر تحصیل کرد. تز دکتری او در انگلستان با عنوان خدا زیباست: تجربه زیبایی شناختی قرآن به انگلیسی منتشر شد. او پست دکترای خود را از دانشگاه بن گرفت و هم اکنون عضو آکادمی علوم هامبورگ در رشته زبان و شعر است. کرمانی مقالات و نوشته های زیادی با موضوع ادیان و عرفان به زبان آلمانی دارد و برای کارهای ادبی و علمی‌اش جوایزی دریافت کرده است که آخرین بار برنده جایزه صلح در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۵ در فرانکفورت از طرف انجمن نشر و کتاب آلمان شد. هیات امنای انجمن نشر و کتاب آلمان کرمانی را صدایی مهم در جامعه امروز آلمان توصیف کردند و دلیل انتخاب او را این دانستند که آثارش به زندگی صلح آمیز انسان‌ها از نژادها و مذاهب مختلف کمک می‌کند. کتاب وحشت از خدا در رده کتابهای الهیات رادیکال در دسته کتابهای الهیات اعتراض می گنجد و به شهرت زیادی رسیده است و به چندین زبان ترجمه شده است.
  • تعداد رکورد ها : 6