جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
کتاب راهنمای الهیات مدرن بِلَک‌وِل [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gareth Jones (گرت جونز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بِلَکوِل پابلیشینگ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این اثر مرجع اصلی، تیمی از متشکل از الهی‌دانان برجسته جهان نمای کلی قدرتمندی از الهیات مدرن ارائه می‌کنند ارتباط الهیات با سایر رشته‌ها، تاریخ الهیات، موضوعات اصلی، شخصیت‌های کلیدی و مسائل معاصر را پوشش می‌دهد. می تواند به عنوان پایه ای برای یک دوره مقدماتی یا به عنوان یک منبع مرجع ضروری استفاده شود
عقلانیت خداباوری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Paul K. Moser, Paul Copan
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: عقلانیت خداباوری مجموعه ای بحث برانگیز از مقالات کاملاً جدید سیزده فیلسوف و محقق برجسته است. هدف آن ارائه پاسخ‌های خداباورانه جامع به استدلال‌های سنتی علیه وجود خدا، ارائه یک مورد مثبت برای خداباوری و همچنین رد انتقادات تأثیرگذار اخیر از خداباوری است.
تصور مجدد الهی: مقابله با واکنش متقابل علیه الهیات فمینیستی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Laurel C. Schneider (لورل سی اشنایدر)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Pilgrim Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: فمینیسم مذهبی در بن بست است. از یک سو، مطالبات آن برای شمولیت الهیاتی در آموزه های سنتی مسیحی پشتیبانی چندانی نمی یابد. از سوی دیگر، پرستندگان فمینیست مدعی تجارب قوی‌تر از الوهیت هستند که به زبان و تصاویر جدید آن‌ها برای الوهیت جوهره می‌بخشد. در همین حال، واکنش های منفی علیه الهیدانان فمینیست و رهبران جنبش های معنوی فمینیستی به وجود آمده است. با این ادعا که انبوهی از تصاویر الهی نمی تواند همه افشای خداوند باشد، کسانی که این اتهام را رهبری می کنند، اتهامات بدعت، بت پرستی و خود بزرگ بینی را مطرح کرده اند.
فراتر از توحید: الهیات کثرت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Laurel C. Schneider (لورل سی اشنایدر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: لورل اشنایدر خواننده را به سفری روشن از خاستگاه "منطق یکتا" - که اخیراً توحید نامیده شده است - تا عصر مدرن می برد، جایی که توحید به طور فزاینده ای در پرداختن کافی به تجربیات معنوی، علمی و اخلاقی در جهان شکست خورده است. جهان در حال تغییر اشنایدر در بخش اول، خط سیری را از تاریخ باستانی توحید و کثرت در یونان، اسرائیل و آفریقا از طریق ارزش‌گذاری قسطنطنیه‌ای از منطق یگانه، تا چالش‌های قرون وسطایی و مدرن برای این منطق در شعر و علم ترسیم می‌کند. او رویکردی جایگزین و سازنده را در بخش دوم دنبال می‌کند: «منطق کثرت» که قبلاً در سنت‌های مسیحی وجود دارد که در آن پیچیدگی زندگی و حضور خدا ممکن است بهتر بیان شود. بخش سوم از درون آن کثرت، به بررسی پیامدهای این الاهیات رادیکال و واقع گرایانه جدید برای پرسش هایی می پردازد که در زیر ساخت الهیات نهفته است: مسائل مربوط به تعلق و ملی گرایی، امکان عشق، و وحدت. . اشنایدر در این اثر مبتکر الهیات معاصر نشان می دهد که یگانه در کثرت الهی گم نشده است و به رغم انتزاعاتش، کثرت الهی واقع بینانه و دنیوی است و در نهایت انتزاع آن غیر ممکن است.
مفهوم علم الهی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Brian Haymes (auth.) (برایان هیمز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
صفات الهی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Joshua Hoffman, Gary S. Rosenkrantz
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
انسان‌شناسی و الهیات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Douglas Davies (داگلاس دیویس)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Berg Publishers ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: انسان شناسی و الهیات مسیحی به طور سنتی دین را به روش های کاملاً متفاوتی تفسیر کرده اند و اغلب به عنوان دشمنی با یکدیگر تصور می شوند. در واقع، یک نگرانی اساسی برای تجربه انسانی در قلب هر دو رشته نهفته است. این کتاب ابداعی نگاهی تازه به مضامین کلیدی انسان‌شناسی و الهیاتی دارد و پیچیدگی‌های تأثیر متقابل آنها را در طول تاریخ و زمان حال بررسی می‌کند. فداکاری، تجسم، آیین، تجسم، نمادگرایی، هدیه و قدرت همه به گونه‌ای مرتبط هستند که بر رفتار و باورهای دینی نور جدیدی می‌تابانند. تجزیه و تحلیل دقیق مناسک اساسی مسیحی نشان می دهد که چگونه آنها به تولید معنای عاطفی و الهام بخشیدن به ایده های فلسفی کمک می کنند، و نشان می دهد که چگونه بدن به عنوان وسیله ای برای باورهای مذهبی عمل می کند. دیویس از طریق بررسی این مسائل و موارد دیگر نشان می دهد که چگونه مناسک مذهبی به مردم کمک می کند تا از نظر هویت خود ایمن شوند. این هجوم قابل دسترس به قلمرو جدید برای انسان شناسان، الهی دانان، یا هر کسی که به دین علاقه دارد و به دنبال تفسیرهای جدیدی از موضوعات آشنا است، خواندنی ضروری است.
پاسخ به ایوب (از جلد یازدهم مجموعه آثار یونگ) [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
C. G. Jung (سی جی یونگ)؛ Translated by R.F.C. Hull
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Princeton University Library,
چکیده :
پاسخ به ایوب (به آلمانی: Antwort auf Hiob) کتابی نوشته کارل گوستاو یونگ روان‌شناس سوئیسی است که در آن کتاب ایوب، بخشی از عهد عتیق و یکی از کتب مقدس یهودیان و مسیحیان، از دیدگاه روان‌شناسی و روان‌کاوی تحلیل می‌شود.