جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
جمع میان حلول و تعالی در فلسفه پویشی وایتهد
نویسنده:
رستم شامحمدی
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم: پرديس فارابی دانشگاه تهران ,
چکیده :
نوشتار حاضر در جهت تحلیل جمع حلول و تعالی در فلسفه پویشی وایتهد، می کوشد در گام نخست نشان دهد که درهم تنیدگی و پیوند اندام وار هستی ها در این نظام پویشی، آن هم در چارچوب مقولاتی عام و فراگیر، ایجاب می کند تا جهان به شبکه ای تبدیل شود که همه هستی های بالفعل در کنش و واکنش دائمی باشند. این کنش و واکنش پیوسته و دائمی ایجاب می نماید که رابطه خدا و جهان از حالت یکسویه (تأثیر خدا بر جهان) خارج شده، به تعامل دوجانبه (تأثیر متقابل خدا و جهان بر یکدیگر) تبدیل شود. در گام دوم با توجه به تعامل دو جانبه خدا و جهان، مبانی مابعدالطبیعی سازگاری میان حلول و تعالی در فلسفه پویشی استخراج می گردد. در گام سوم به چگونگی جمع میان حلول و تعالی در خدا و جهان می پردازم؛ به این معنا که چگونه خدا و جهان از یکسو موجب تعالی یکدیگر شده و از دیگر سو در یکدیگر می نمایند.
صفحات :
از صفحه 161 تا 183
الهیات چینی-مسیحی: جنبشی فرهنگی الهیاتی در چین معاصر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lai, Pan-chiu (editor) ؛ Lam, Jason (editor)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Peter Lang International Academic Publishers,
چکیده :
ترجمه ماشینی: «الهیات چینی-مسیحی» معمولاً به یک جنبش فکری اشاره دارد که از اواخر دهه 1980 در سرزمین اصلی چین ظهور کرد. هدف جلد حاضر ارائه طرحی خود توضیحی از تحول تاریخی این جنبش کلامی و همچنین فرهنگی است. علاوه بر تجزیه و تحلیل در مورد مسائل نظری درگیر و بیان چشم انداز، نمونه های عینی نیز برای نشان دادن ویژگی های جنبش ارائه شده است.
دیدگاه‌های الهیاتی در مورد یک جامعه نظارتی: تماشا و تحت نظر بودن
نویسنده:
Eric Stoddart
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این کتاب به شیوه‌های نظارتی و ایدئولوژی‌های معاصر از دیدگاه الهیات مسیحی نگاه می‌کند. مطالعات نظارتی یک رشته نوظهور و بین رشته ای است که دانشمندانی از جامعه شناسی، جرم شناسی، مطالعات سیاسی، محاسبات و مطالعات اطلاعات، مطالعات فرهنگی و سایر رشته ها را گرد هم می آورد. اگرچه از زمانی که انسان‌ها برای اولین بار برای مراقبت از یکدیگر در حین شکار و جمع‌آوری با یکدیگر همکاری می‌کردند، نظارت یکی از ویژگی‌های همه جوامع بوده است، همگرایی فناوری‌های اطلاعاتی هم در تجارت و هم در دولت است که یک «جامعه نظارتی» را به وجود آورده است. در مورد این بعد مهم سازمان اجتماعی، ملاحظات الهیاتی اندکی وجود داشته است. این کتاب شکاف را پر می کند و کمکی به مطالعات نظارتی از منظر الهیاتی ارائه می دهد و افقی را که نظارت ممکن است تفسیر و ارزیابی شود، گسترش می دهد. این کتاب همچنین تمرینی برای افزایش آگاهی با توجه به جامعه مسیحی است تا آنها بتوانند با استفاده از منابع کتاب مقدس و الهیات به طور انتقادی با جامعه نظارتی درگیر شوند. به عنوان اولین درمان الهیات عمده در این زمینه، دستور کار را برای ملاحظات دقیق تر تعیین می کند.
خود/همان/دیگر: بازبینی موضوع در ادبیات و الهیات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Heather Walton, Andrew W. Hass
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury T&T Clark ,
نقد الهیات: مارکسیسم و ​​الهیات III [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Boer, Roland
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Brill ,
الهیات ادبی در نویسندگان زن قرن نوزدهم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Rebecca Styler
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate ,
مسیح و فرهنگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Graham Ward (گراهام وارد)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Blackwell Pub,
چکیده :
ترجمه فارسی: این اثر توسط گراهام وارد، یکی از متفکرترین الاهیات نسل خود، شامل 9 مطالعه مرتبط با هم درباره بازنمایی مسیح است. وارد برگرفته از منابع متنوعی مانند عهد جدید و فلسفه قاره ای قرن بیستم، الهیات تجسمی اصلی خود را توسعه می دهد. از کاوش او در مقوله های معاصر مانند بدن، جنسیت، میل، سیاست و امر متعالی، مسیح شناسی پدید می آید که هم ریشه در تفسیر کتاب مقدس دارد و هم به مسائل فرهنگی امروزی مربوط می شود. و چشم اندازی از امکانات زندگی با جهت گیری به سمت خیر، درست، زیبا و عادل ظاهر می شود.
ایمان در مسیحیت زیسته در آفریقا: پیوند دیدگاه‌های انسان‌شناختی و الهیاتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lauterbach, Karen (editor) Vähäkangas, Mika (editor)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Brill,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ایمان به مسیحیت زندگی شده در آفریقا، انسان شناسی و الهیات را در مطالعه چگونگی شکل دادن ایمان به درک زندگی اجتماعی در آفریقا گرد هم می آورد. این بحث در مورد موقعیت، روش، و جنبه های سیاسی، اجتماعی و زیست محیطی معنویت مسیحی آفریقایی ارائه می دهد. خوانندگان: خوانندگان این کتاب متشکل از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد در مطالعات آفریقا، مردم شناسی اجتماعی/فرهنگی، قوم شناسی، مسیحیت جهانی، مطالعات رسالت، الهیات و دین و همچنین محققان و معلمان در این زمینه ها هستند.
پس از مسیحیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
translated by Luca D’Isanto ؛ Gianni Vattimo (جیانی واتیمو)
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
New York: Columbia University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: سرنوشت مسیحیت از زمان اعلام معروف "مرگ خدا" توسط نیچه چگونه بوده است؟ امکان رونق دین، به ویژه مسیحیت، در عصر پست مدرن ما چیست؟ در این کتاب تحریک‌آمیز جدید، جیانی واتیمو، فیلسوف، سیاستمدار برجسته ایتالیایی و تنظیم‌کننده قانون اساسی اروپا، به این سؤالات انتقادی می‌پردازد. وقتی یک معلم سابق از واتیمو پرسید که آیا هنوز به خدا اعتقاد دارد، پاسخ او این بود: "خب، من معتقدم که ایمان دارم." این اعلامیه متناقض ایمان به‌عنوان پایه‌ای برای ارائه‌ای درخشان درباره مسیحیت در هزاره جدید - عصری که با عدم اطمینان عمیق در عقاید مشخص می‌شود - و گزارشی شخصی از چگونگی بازیابی ایمان خود واتیمو از طریق نیچه و هایدگر است. او ابتدا استدلال می کند که سکولاریزاسیون در واقع تحقق پیام مرکزی مسیحیت است و ما را برای شیوه جدیدی از مسیحیت آماده می کند. او سپس توضیح می دهد که تز نیچه فقط به «خدای اخلاقی» مربوط می شود و جایی برای ظهور «خدایان جدید» باز می گذارد. سوم، واتیمو مدعی است که شرایط پست مدرن تکه تکه شدن، ضد اروپا محوری و پسااستعماری را می توان در پرتو تز یواخیم فیوره در مورد «عصر معنوی» تاریخ به طور مفید درک کرد. در نهایت، واتیمو برای ایده «فکر ضعیف» استدلال می کند. از آنجا که فلسفه در عصر مابعدالطبیعه تنها می‌تواند تصدیق کند که «همه چیز تفسیر است»، که «واقعی» همیشه نسبی است و نه «حقیقت» سخت و سریعی که زمانی فکر می‌کردیم، اندیشه معاصر باید خود و ادعاهایش را اینگونه بشناسد. ضعیف» در مقابل ادعاهای بنیادگرایانه «قوی» گذشته متافیزیکی. واتیمو نتیجه می گیرد که این عوامل باعث می شود که دین و خدا دوباره به موضوعی جدی برای فلسفه تبدیل شوند و اکنون فلسفه باید رسماً دین را درگیر کند.
کتاب راهنمای کارل بارت کمبریج [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Webster (جان وبستر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب معتبر گزارش‌های چالش برانگیز و در عین حال قابل دسترس از ویژگی‌های اصلی کار الهیات بارت را ارائه می‌دهد، به‌ویژه که از طریق انتشار آثار جمع‌آوری‌شده او در دسترس قرار گرفته است و با بهترین پژوهش‌های معاصر بارت در تعامل است. این کتاب اهمیت بارت را برای الهیات سازنده معاصر و جایگاه او در تاریخ تفکر مسیحی قرن بیستم ارزیابی می کند. The Companion هم خلاصه می کند و هم علاقه جدید اخیر به الهیات بارت، به ویژه در الهیات انگلیسی زبان را گسترش می دهد، و او را یک بار دیگر یک صدای اصلی در الهیات سازنده نشان می دهد.