جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
دلوز و الهیات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christopher Ben Simpson (کریستوفر بن سیمپسون)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T&T Clark ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: یک الهی دان با دلوز چه می تواند بکند؟ در حالی که استفاده از فلسفه به عنوان منبعی برای الهیات چیز جدیدی نیست، ژیل دلوز (1925-1995) نوعی محدودیت برای چنین تخصیص الهیاتی از فلسفه ارائه می کند: فلسفه ای کاملاً «مدرن» که به نظر می رسد اساساً با الهیات مسیحی خصومت داشته باشد. --فلسفه ماندگاری الحادی با بینشی اساساً آشفته از جهان. با این وجود، فلسفه دلوز می‌تواند تلاقی‌های بالقوه زیادی را با الهیات ایجاد کند که به حوزه‌ای از پیکربندی‌ها باز می‌شود: میانه‌ای پراکنده بین الهیات رادیکال دلوزی که از طریق الهیات فکر می‌کنند و آن را از منظر نسخه‌ای از فلسفه دلوزی تفسیر می‌کنند و الهیات دیگری که در پی یادگیری هستند. از و از منظر الهیات اعترافی به دلوز پاسخ دهید - از رویارویی با دلوز فرصتی برای روشن ساختن و اصلاح یک خودفهمی مسیحی ارتدکس گرفته شود.
مسیح و فرهنگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Graham Ward (گراهام وارد)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Blackwell Pub,
چکیده :
ترجمه فارسی: این اثر توسط گراهام وارد، یکی از متفکرترین الاهیات نسل خود، شامل 9 مطالعه مرتبط با هم درباره بازنمایی مسیح است. وارد برگرفته از منابع متنوعی مانند عهد جدید و فلسفه قاره ای قرن بیستم، الهیات تجسمی اصلی خود را توسعه می دهد. از کاوش او در مقوله های معاصر مانند بدن، جنسیت، میل، سیاست و امر متعالی، مسیح شناسی پدید می آید که هم ریشه در تفسیر کتاب مقدس دارد و هم به مسائل فرهنگی امروزی مربوط می شود. و چشم اندازی از امکانات زندگی با جهت گیری به سمت خیر، درست، زیبا و عادل ظاهر می شود.
الهیات در عرصه عمومی: کلیسا، دانشگاه و ملت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gavin D'Costa (گاوین دیکوستا)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مطالعه نشان می دهد که چگونه الهیات نقش محوری خود را همراه با فلسفه در تاریخ دانشگاه غرب از دست داد. گاوین دیکوستا با تأمل در تجربه آکادمیک گسترده خود، پروژه ای جذاب را ترسیم می کند که به موجب آن الهیات ممکن است بار دیگر به «ملکه علوم» تبدیل شود. دانشگاه او تصور می کند که یک دانشگاه مسیحی چه چیزی می تواند ارائه دهد: چالشی برای تمرین رشته های مختلف دانشگاهی، ارائه مثال های دقیق در مورد مطالعات دینی و فیزیک. و همچنین امکان یک فرهنگ مسیحی روشنفکر واقعی را تقویت می کند. این کتاب به بحث‌هایی درباره هویت دینی دانشگاه‌هایی که بر اساس فرقه‌ها تأسیس شده‌اند، با در نظر گرفتن دانشگاه‌های کاتولیک رومی در ایالات متحده، و نقش آزادی، بودجه، تحقیق و پیشرفت در چنین دانشگاه‌هایی، به عنوان نمونه مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین بخشی از تلاش گسترده‌تر برای پیشنهاد نقش عمومی حیاتی برای الهیات است که آن را قادر می‌سازد به کلیسا خدمت کند و دانشگاه و فرهنگ سکولار و بین مذهبی گسترده‌تری را که در آن زندگی می‌کنیم درگیر کند. این کتاب مورد توجه علاقه مندان به آینده دانشگاه و همچنین دانشجویان و اساتید الهیات و دین خواهد بود.
بصیرت آگوستین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
of Hippo Saint Augustine; Cavadini, John C
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wiley,
چکیده :
ترجمه ماشینی: خلاصه قطعی مقالات کاوادینی در مورد آگوستین بینایی آگوستین مجموعه ای از مقالات انتخاب شده را به خوانندگان ارائه می دهد که متن و تاریخ الهیات سنت آگوستین را بررسی می کند. محقق و مقاله‌نویس برجسته، جان کاوادینی، چارچوبی نوآورانه برای درک آگوستین به مخاطبان مدرن ارائه می‌دهد، مقالات و مقالاتی را در مورد متون مهم، دیدگاه‌های تاریخی و معاصر و بینش‌هایی درباره رشد آگوستین به‌عنوان یک الهی‌دان ادغام می‌کند. کاودینی با بررسی مضامینی مانند دگرگونی اراده انسان در De doctrina Christiana و نقد آگوستین از فلسفه در شهر خدا، مقالاتی در ابعاد کوچکتر و واضح و قابل دسترس ارائه می دهد که به عنوان نقطه ورودی برای علاقه مندان به دانش آگوستینی عمل می کند. تأملات نویسنده در متون آگوستینی خوانندگان را به ارزیابی مجدد تفاسیر خود و یادگیری واژگان ظریف و پیچیده آگوستین دعوت می کند. کاوادینی معتقد است که رویارویی با آگوستین، الهی‌دان مسیحی، تجربه‌ای محدود و متمرکز نیست، بلکه چالشی برای بزرگ‌تر کردن افق‌هایمان است. -نوشته شده توسط یکی از برجسته‌ترین محققان و مقاله‌نویسان آگوستینی در این زمینه - به موضوعات جهانی و فرهنگی می‌پردازد که علاقه معاصر به ایمان مسیحی را تضعیف می‌کند - زمینه تاریخی الهیات آگوستین را به خوانندگان مدرن ارائه می‌کند - مجموعه‌ای تک جلدی از مقالات کاوادینی درباره آگوستین نوشته شده را ارائه می‌کند. در طول بیش از دو دهه نثر قابل دسترس و حساسیت فکری به مسائل الهیات مدرن، کتاب بینایی آگوستین را به کتابی ضروری برای دانشجویان فارغ التحصیل، دانشمندان و متخصصان در تمام زمینه های الهیات مسیحی تبدیل کرده است.
تفاوت جنسی، جنسیت و عاملیت در جزم‌شناسی کلیسای کارل بارت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Faye Bodley-Dangelo (فی بودلی-دانجلو)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury T&T Clark,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد تحلیلی انتقادی و سازنده از خود تمایز یافته جنسی در جزمی کلیسای کارل بارت است. در الگوی عاملیت انسانی مسیحی او منبعی دست نخورده برای ایجاد آشفتگی و تجسم مجدد ساختار دگر-مردسالارانه مشارکت انسانی در قلب انسان شناسی الهیات او تضمین می کند. با حرکت در آموزه‌های بارت در مورد وحی، خلقت، انسان‌شناسی الهیاتی، و اخلاق ویژه، فای بودلی-دانجلو عامل انسانی را در پروژه گسترده‌تر خود با هدف بازآفرینی موضوع الهیات پروتستانی مدرن قرار می‌دهد. او استدلال می‌کند که کنشگر انسانی به‌عنوان دریافت‌کننده فعالیت نجات‌بخش مسیح در نظر گرفته می‌شود، که آن را از انزوای خود ستایش‌کننده و به روابط وابستگی، پاسخگویی و مسئولیت اخلاقی به مکان‌های متعددی از دگرگونی الهی و مخلوق هدایت می‌کند. در این کتاب بحث می‌شود که مدل عامل انسانی بارت به خودی خود نمی‌تواند روایت او از انقیاد زنان یا انکار روابط همجنس‌گرایان را حفظ کند. بلکه حاوی مکانیسم‌های اخلاق‌گرا، انتقادی و تأملی است که در برابر بعد دگرجنسگرایانه انسان‌شناسی الهیات او مقاومت می‌کنند و خود را به یک تبیین اجرایی ضد ذات‌گرایانه از جنسیت می‌رسانند.
کتاب راهنمای الهیات مدرن آکسفورد: 1600-1800 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ulrich L. Lehner , Richard A. Muller , A.G. Roeber
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: راهنمای آکسفورد از الهیات اولیه مدرن، 1600-1800، مقدمه ای جامع و قابل اعتماد بر ادبیات الهیات مسیحی ارائه می دهد که در غرب اروپا سرچشمه می گیرد، تقریباً از پایان جنگ های مذهبی فرانسه (1598) تا کنگره وین. 1815). مشارکت کنندگان با استفاده از رویکردهای مختلف، الهیات را از بوسوئت تا جاناتان ادواردز بررسی می کنند. آنها اشکال عمده الهیات مدرن اولیه، مانند مکتب دکارتی، روشنگری، و رمانتیسیسم اولیه را مرور می کنند. ترسیم آموزه های مفاهیم اصلی الهیات، همراه با تحولات مهم تاریخی؛ دست اندرکاران اصلی هر نوع الهیات را معرفی کنید و سهم و تأکیدات الهیاتی خاص آنها را مشخص کنید. و تعامل الهیدانان مدرن اولیه با ادیان یا کلیساها، مانند یهودیت، اسلام و کلیسای شرقی را به تصویر می کشد. با ترکیب مشارکت‌های دانشمندان برتر در این زمینه، این منبع ارزشمندی برای درک مجموعه‌ای از تحقیقات پیچیده و متنوع خواهد بود.
الهیات سکولار: اندیشه الهیات رادیکال آمریکایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Clayton Crockett (editor) (کلایتون کراکت)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الاهیات سکولار نوشته های جدید برخی از تأثیرگذارترین متفکران الهیات و مذهبی آمریکا را در مورد بقای الهیات سکولار گرد هم می آورد. با ارزیابی انتقادی ارتدکس رادیکال و قرار دادن الهیات رادیکال آمریکایی در چارچوب، منابع جدیدی برای الهیات فلسفی فراهم می کند. موضوعات تحت پوشش شامل الهیات پست مدرن، اخلاق، روانکاوی، مرگ خدا و الهیات قرون وسطایی است.
روح یک خدای ضعیف: تجسم مجدد مشیت الهی پس از نقد هستی‌شناسی [پایان‌نامه انگلیسی]
نویسنده:
Wendy Theresa Crosby: وندی ترزا کرازبی
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: سؤال این پایان نامه این است که آیا و چگونه مشیت الهی می تواند در چارچوب الهیات ضعیف خدا عمل کند؟ در حالی که نظریات مشیت الهی به طور سنتی به خدای قدرتمندی بستگی دارد که قادر است همه چیز را به پایان برساند، من استدلال می‌کنم که مشیت برای امید و مشارکت مسیحی ضروری است، حتی اگر خدا دوباره ضعیف تصور شود. این پایان نامه مفهوم مشیت را در الهیات ضعیف خداوند از طریق درک روح القدس توسعه می دهد که غیرکلی و وابسته به پاسخ خلقت است. بنابراین، مشیت به جای اینکه علیرغم اعمال ما پیروزی را تضمین کند، به عمل انسان قدرت می بخشد. پایان نامه با بررسی سه رویکرد معرف به آموزه مشیت الهی در مسیحیت آغاز می شود: الگوی مشیت کالوینیستی پل هلم، مدل مشیت تومیستی مایکل دادز، و مدل فرآیند مشیت جوزف براکن. این سه رویکرد به منظور کشف مجموعه‌ای از معیارها برای بازشناسی آموزه مشیت مسیحی در چارچوب الهیات ضعیف خدا تحلیل می‌شوند. سپس، الهیات ضعیف خدا و نقدهای آن از هستی‌شناسی از طریق کار جان کاپوتو معرفی می‌شود. در حالی که معیارهای مشیت در سیستم کاپوتو کاملاً متفاوت است، مشیت همچنان به عنوان دعوت یا اصرار خداوند عمل می کند. کار مایکل ولکر شباهت‌هایی را بین دعوت و روح‌القدس آشکار می‌کند و امکان بازاندیشی کامل‌تر از مشیت را فراهم می‌کند. برخی از پیامدهای این مشیت تخیلی مجدد در نتیجه با استفاده از طوفان کاترینا به عنوان مطالعه موردی برای مشیت و الهیات ضعیف خدا بررسی شده است.