جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
We Are Theologians: Strengthening the People of God
نویسنده:
Fredrica Harris Thompsett
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Church Publishing Inc. ,
چکیده :
چکیده ماشینی : نگاهی «متفکرانه، روشن و محرک» به این که چگونه افراد غیر روحانی می توانند به طور کامل در زندگی کلیسا شرکت کنند (جان کابرن). کلیساهای مسیحی که عمدتاً بر روحانیون تمرکز دارند، اغلب در پیگیری کامل دیدگاه کتاب مقدس همه قوم خدا عقب مانده اند. در واقع، همه ما الهی‌دانان طبیعی، افرادی با تعهد الهیاتی، ترجیحات، و بینش رهایی‌بخش درباره خدا هستیم، می‌خواهیم و می‌توانیم درباره مسائل اعتقادی فکر کنیم و بینش‌ها را به زندگی عمومی و شخصی خود مرتبط کنیم. در این جشن روشن و جذاب از قدرت و نفوذ افراد غیر مذهبی، فردریکا هریس تامپست با پایه‌گذاری ما در تاریخ، معنویت و مبانی کتاب مقدس اعتقادات آنگلیکن، به‌ویژه کلیسای اسقفی، ابزارهایی را در اختیار ما قرار می‌دهد که از نظر الهیاتی فکر کنیم. خوانش او از کتاب مقدس، دعوت متمایز ما را به ما نشان می دهد. او بینش‌های اصلاح‌طلبی را به اهمیت لاییک‌ها و مشارکت افراد غیر روحانی، به‌ویژه زنان، در مأموریت گسترده قرن نوزدهم در آموزش و کار اجتماعی می‌داند. و او جنبه‌های مختلف هویت انگلیکن را بررسی می‌کند، و جنبش‌های آزادی‌بخش در جنوب جهانی را دنبال می‌کند – همه در جهت تشویق هر یک از ما به ادعای صدای الهیات خودمان. تامپست در «ما الهی‌دانان هستیم» از یک لنز زاویه باز استفاده می‌کند تا درک احیا شده‌ای از کلیسا به ما بدهد. او همه ما را به ماجراجویی تغییر فرا می‌خواند» (ماریان اچ میکس).
علم بدون مرز: ترکیبی از علم، دین و عرفان [کتاب انگیسی]
نویسنده:
Arthur D'Adamo
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
AuthorHouse,
چکیده :
ترجمه ماشینی : یکی از بهترین ها در اینترنت. ..؟ برای کیفیت، دقت محتوا، ارائه و قابلیت استفاده.- بریتانیکا راهنمای اینترنتی را ارائه می دهد AwardsStyle فشرده، تمیز و به طرزی تازه و عاری از اصطلاحات علمی، عرفانی، فلسفی و کلامی است. . . . این کتاب از نوع کتابی است که باید در آن توقف کنید و هر چند صفحه 15 دقیقه تفکر عمیق و تفکر انجام دهید. . . کتاب برجسته، جذاب، یک کتاب کلاسیک - وندی کریستنسن، کتیبه‌ها، مجله الکترونیکی هفتگی برای نویسندگان حرفه‌ای، (InscriptionsMagazine.com) انتخاب شده توسط تیم تحریریه حرفه‌ای McKinley Group در یک سایت "3 ستاره". . . نشان ویژه ای از موفقیت در ماژلان، فهرست جامع اینترنتی مک کینلی با بیش از 1.5 میلیون سایت و 40000 بررسی. آن را بسیار جذاب یافتید. بسیاری از ایده های شما باعث شد سرم را به نشانه مخالفت تکان دهم. - کارل بی. دیشب از خواندن بی وقفه کتاب شما بیش از 7 ساعت شگفت زده شدم. این بهترین ترکیبی از تفاهم جمعی بود که در 48 سال زندگی‌ام خوانده‌ام.- S. R. من تحت تأثیر وسعت درک شما و میزان کاری که آشکارا برای آن کشیده‌اید هستم.- R.W.K.Wow! این در مورد تمام چیزی است که در حال حاضر می توانم بگویم
علم، دین و تجربه انسانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James D. Proctor
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : رابطه علم و دین عموماً به یکی از این دو صورت ترسیم می شود. در یک دیدگاه، آنها در یک درگیری اجتناب ناپذیر و ابدی گرفتار شده اند که در آن باید طرفی را انتخاب کرد. در دیگری، آنها حوزه های جداگانه ای هستند که در آنها ادعاهای حقیقت یکی تأثیر کمی بر دیگری دارد. این مجموعه از مقالات تحریک‌آمیز توسط متفکران برجسته، راه جدیدی برای نگاه کردن به این رابطه مشکل‌ساز ارائه می‌دهد. نویسندگان از این فرض شروع می‌کنند که هم علم و هم دین در چارچوب‌های خاص تاریخی، سیاسی، ایدئولوژیک و روان‌شناختی عمل می‌کنند، اما در پی دستیابی به فراتر از آن هستند. چگونه می‌توانیم علم و دین را برخاسته از تجربه بشری و در عین حال فراتر از آن بدانیم؟ از جمله محققانی که این سوال را بررسی می کنند عبارتند از برونو لاتور، هیلاری پاتنم، جفری برتون راسل، دانیل مت، مایکل راس، رونالد نومبرز، پاسکال بویر و آلن والاس. جلد به چهار بخش تقسیم شده است. اولین نگاهی تازه به رابطه علم و دین در قالب‌های کلی دارد: به عنوان حوزه‌های دانش یا اعتقاد، قلمرو تجربه، و منابع اقتدار. سه بخش دیگر به موضوعاتی می‌پردازند که کانون‌های تضاد علم و دین بوده‌اند: ماهیت کیهان، منشأ حیات، و عملکرد ذهن. در نهایت، نویسندگان استدلال می‌کنند که با دیدن علم و دین به‌طور برگشت‌ناپذیری با تجربه انسانی، می‌توانیم از تعاریف ساده یا/یا واقعیت فراتر برویم و به دیدگاهی غنی‌تر و پیچیده‌تر از علم و دین برسیم.
آتش در معادلات: علم، دین و جستجوی خدا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kitty Ferguson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Templeton Foundation Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : از زمان انتشار کتاب "منشاء گونه ها" داروین در سال 1859، بسیاری علم و اعتقاد به خدا را آشتی ناپذیر دانسته اند. درگیری با پیشرفت های چشمگیر بعدی در فیزیک، زیست شناسی و زمینه های جدید آشفتگی و پیچیدگی تشدید شده است. برخی از دانشمندان اصرار دارند که ایمان به خدا می تواند در کنار دانش علمی به راحتی بنشیند. برای دیگران، این ایده بی روح است. اما این یک سؤال محدود به دانشمندان، فیلسوفان و روشنفکران نیست. این کتاب از نویسنده «استیون هاوکینگ: جستجویی برای نظریه همه چیز»، تأثیر اکتشافات علمی و این سؤال را بررسی می‌کند که آیا ما می‌توانیم خدا را «پیدا کنیم» یا یک فرمول علمی که یک بار پاک می‌شود. و برای تمام تصور خدا.
خدای پنهان: دین، علم و جستجوی حقیقت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stefan Einhorn, Linda Schenck
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Templeton Foundation Press,
استعاره از زمان خدا در علم و دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stephen Happel
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan,
چکیده :
ترجمه ماشینی : استعاره ها برای زمان خدا در علم و دین کار اکتشافی استعاره ها برای زمان را در کیهان شناسی اخترفیزیکی، نظریه آشوب، زیست شناسی تکاملی و علوم اعصاب بررسی می کند. استفان هاپل مدعی است که خدای مسیحی در هر سطحی از علوم فیزیکی و بیولوژیکی نقش دارد. او با مقایسه اینکه چگونه دانشمندان و متکلمان هر دو داستان ها، استعاره ها و نمادهایی درباره جهان خلق می کنند، می پرسد "خدای که من را اختراع می کند کیست؟"
اوراکل های علم: دانشمندان مشهور در مقابل خدا و دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Karl Giberson, Mariano Artigas
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
USA: Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : زیست شناسان استیون جی گولد، ریچارد داوکینز و ادوارد او. ویلسون، و فیزیکدانان کارل سیگان، استیون هاوکینگ و استیون واینبرگ به روشنفکران عمومی تبدیل شده اند و دیدگاه بسیار بزرگتری را برای علم و نقشی که آن باید در جهان بینی مدرن ایفا کند بیان می کنند. اعتبار علمی و شیوایی ادبی هر یک از این متفکران بزرگ در کنار هم قرار می گیرد و آنها را به چیزی تبدیل می کند که فقط می توان آن را پیشگوی علم نامید. عجیب است که پیشروهای پیشرو علم عمدتاً سکولار هستند به گونه‌ای که منعکس کننده توزیع باورهای دینی در جامعه علمی نیستند. بسیاری از آنها حتی با دین دشمنی دارند و این تصور نادرست را ایجاد می کنند که علم در کل با دین ناسازگار است. کارل گیبرسون و ماریانو آرتیگاس تحلیلی آگاهانه از دیدگاه‌های این شش دانشمند ارائه می‌کنند و به دقت علم را از فلسفه و دین در نوشته‌های پیشوایان متمایز می‌کنند.
علم، دین و معنای زندگی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Mark Vernon
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan,
چکیده :
ترجمه ماشینی : آیا تکامل، علم و تله‌های دنیای مدرن خدا را به طور غیرقابل برگشتی از پای درآورده‌اند؟ و اگر بخواهیم به او ایمان نیاوریم چه چیزی را از دست می دهیم؟ از نیوتن و دکارت گرفته تا داروین و کشف ژنوم، دین بیشتر و بیشتر به عقب رانده شده است، در حالی که علم جایگاه خود را به دست آورده است. اما چه چیزی جای خالی دین را پر می کند؟ این کتاب تلاشی است برای بررسی این پرسش‌ها و پیشنهاد راه سومی بین تسلی‌های آسان دین و نیروی متقاعدکننده علم که خواننده امروزی روزمره می‌تواند با آن درگیر شود.
علم و اسلام [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Muzaffar Iqbal
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
London: Greenwood Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : Книга علم و اسلام علم و اسلامКниги Религия.رابطه تفصیلی اسلام و اسلام را ارائه می‌دهد. و علم از پیدایش سنت علمی اسلامی در قرن هشتم تا امروز. این رابطه سه مرحله متمایز را پشت سر گذاشته است. مرحله اول با ظهور علم در تمدن اسلامی در قرن هشتم آغاز شد و با ظهور علم مدرن در غرب پایان یافت. مشخصه دوره دوم ورود علم مدرن به جهان اسلام است که بیشتر آن در آن زمان تحت اشغال استعمار بود. و دوره سوم، که در حدود سال 1950 آغاز شد، با رویکرد پخته تر به مسائل عمده ای که علم مدرن برای همه سنت های دینی مطرح کرده است، مشخص می شود. این کتاب بر اساس منابع اولیه، چشم‌اندازی از دیدگاه‌های اسلامی درباره برخی از مسائل عمده در گفتمان علم و دین را ارائه می‌کند. علم و اسلام که به زبانی در دسترس نوشته شده است، گزارشی معتبر از مسائل چندوجهی و پیچیده ای است که در رابط سنت فکری و علم اسلامی به وجود می آید. این کتاب که سرشار از جزئیات تاریخی است، بررسی جذابی از تعامل عقاید اسلامی با کار علم است.
خدای بی‌اندازه: مقالات ارائه شده در الهیات مسیحی جلد 1: خدا و آثار خدا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Bainbridge Webster (جان بینبریج وبستر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T & T Clark,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جان وبستر در این مجموعه دو جلدی از مقالات، که همراهی با قلمرو کلمه است، مطالعاتی را در مورد طیف وسیعی از موضوعات در الهیات جزمی و اخلاقی گرد هم می آورد. این جلد اول، خدا و آثار خدا، به موضوعات درونی و افعال بیرونی خدا می پردازد. پس از یک گزارش کلی از رابطه بین خدا در خود و صرفه جویی در اعمال بیرونی خدا، مطالعاتی در مورد آسایش الهی و الهیات پسر ابدی وجود دارد. اینها با مجموعه ای از مقالات در مورد خلقت از هیچ دنبال می شوند. رابطه خدا و مخلوقات خدا; ماهیت مشیت؛ رابطه سوتریولوژی و آموزه خداوند; و جایگاه تعلیم توجیه در الهیات مسیحی. هر یک از مقالات رابطه الهیات مناسب با اقتصاد را بررسی می کند و با هم درکی از آموزه مسیحی را ارائه می دهد که در آن تمام آموزه های الهیاتی از آموزه تثلیث درونی سرچشمه می گیرد.