جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
گوسفند گمشده در فلسفه دین: دیدگاه های جدید در مورد معلولیت، جنسیت، نژاد و حیوانات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Blake Hereth and Kevin Timpe
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
کلیدواژه‌های اصلی :
ماهیت الهی: دیدگاه‌های شخصی و غیر شخصی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Georg Gasser (editor), Simon Kittle (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب اولین بررسی نظام‌مند نقاط قوت و محدودیت‌های مفاهیم شخصی و غیرشخصی الهی است. این شامل مشارکت‌هایی از پیشینه‌های یهودی، اسلامی، چینی، هندی و طبیعت‌گرایانه است، علاوه بر آن‌هایی که در چارچوب کاملاً مسیحی کار می‌کنند. این کتاب بحث می‌کند که آیا مفهوم خدا در خداباوری کلاسیک اصلاً منسجم است و آیا درک سنتی برخی از صفات الهی نیاز به اصلاح دارد یا خیر. مشارکت کنندگان بررسی می کنند که شایستگی ها و معایب معنوی و عملی پیشنهادی تصورات شخصی و غیرشخصی از خدا چه می تواند باشد. علاوه بر این، دیدگاه‌های متنوع آن‌ها نشان‌دهنده گرایش گسترده‌تری در فلسفه تحلیلی دین برای ادغام سنت‌های مختلف مذهبی غیرغربی است. پرداختن به این مسائل با دقت لازم است تا نقاط قوت و محدودیت‌های حساب‌های شخصی و غیرشخصی الهی را رعایت کنیم. فطرت الهی: دیدگاه های شخصی و الف شخصی مورد توجه دانشمندان و دانشجویان پیشرفته ای است که در فلسفه دین و الهیات فلسفی کار می کنند.
دین در محدوده زبان صرف: ویتگنشتاین درباره فلسفه و دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Felicity McCutcheon (فيليسيتي ماكوتشين)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
گالیله و تضاد دین و علم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gregory W. Dawes
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: برای بیش از 30 سال، مورخان آنچه را «تز جنگ» می نامند - این ایده که تضاد اجتناب ناپذیری بین دین و علم وجود دارد - رد کرده اند و اصرار دارند که دانشمندان و مؤمنان می توانند در هماهنگی زندگی کنند. این کتاب مخالف است. با در نظر گرفتن مشهورترین درگیری‌های این چنینی، ماجرای گالیله، به عنوان نقطه شروع، استدلال می‌کند که جوامع مذهبی و علمی نگرش‌های بسیار متفاوتی نسبت به دانش نشان می‌دهند. ادیان مبتنی بر کتاب مقدس نه تنها ادعا می کنند که منبعی از دانش متمایز از عقل بشری است. آنها همچنین مقید به سنت هستند، بر یقین اعتقادات خود پافشاری می کنند و در برابر انتقادات رادیکال به گونه ای که علوم نیست، مقاومت می کنند. اگر مؤمنان دارای تفکر سنتی بین آنچه ایمانشان به آنها می گوید و یافته های علم مدرن تضادی را درک کنند، ممکن است همان کاری را انجام دهند که مقامات کلیسا در زمان گالیله انجام دادند. آنها ممکن است تلاش کنند علم را تعطیل کنند و اصرار کنند که اعتبار کلام خدا بر هر دانش «صرفاً انسانی» غلبه دارد. کسانی از ما که برای علم ارزش قائل هستیم باید مراقب باشیم که این اتفاق نمی افتد.
فلسفه هارمونی کنفوسیوس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Chenyang Li
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هارمونی مفهومی ضروری برای آیین کنفوسیوس و شیوه زندگی مردم گذشته و حال در شرق آسیا است. این کتاب با ادغام روش‌های تفسیر متن، بررسی تاریخی، تحلیل تطبیقی ​​و استدلال فلسفی، درمان جامعی از فلسفه هماهنگی کنفوسیوس ارائه می‌کند. این کتاب ریشه های این مفهوم را در دوران باستان ردیابی می کند، توسعه بعدی آن را بررسی می کند و اهمیت نظری و عملی آن را برای جهان معاصر توضیح می دهد. این استدلال می کند که برخلاف دیدگاه رایج در غرب، هماهنگی کنفوسیوس صرفاً توافق نیست، بلکه باید با تنش خلاقانه به دست آید و حفظ شود. تحت تأثیر خوانش وبری از کنفوسیوسیسم به عنوان «تطبیق» با جهانی با نظم کیهانی ثابت، هماهنگی کنفوسیوس به طور سیستماتیک در غرب به عنوان پیش فرض طرح کلان تغییر ناپذیری از چیزهایی که از قبل در جهان وجود دارد، به اشتباه تعبیر شده است. باید مطابقت داشته باشد. این کتاب نشان می دهد که هارمونی کنفوسیوس فرآیندی پویا و مولد است که به دنبال ایجاد تعادل و آشتی دادن تفاوت ها و درگیری ها از طریق خلاقیت است. این کتاب که یکی از مهمترین مفاهیم در فلسفه و تاریخ فکری چین را روشن می کند، مورد توجه دانشجویان مطالعات چینی، تاریخ و فلسفه به طور عام و فلسفه شرق به طور خاص است.
اوبونتو و توحید غربی: بررسی ارزش‌شناختی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kirk Lougheed
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب یک مطالعه تطبیقی ​​منحصر به فرد از اوبونتو، یک نظریه اخلاقی غالب در فلسفه آفریقا، و یکتاپرستی غربی ارائه می دهد. این اولین کتابی است که اوبونتو را در مورد ارزش شناسی بحث خداباوری در فلسفه تحلیلی دین معاصر مورد استفاده قرار می دهد. یک نیروی محرک بزرگ در پشت این کتاب این است که تا چه حد توافق اخلاقی بین الاذهانی و اختلاف نظر بین اوبونتو و جهان بینی غربی مانند توحید و طبیعت گرایی وجود دارد. ابتدا، نویسنده استدلال های مختلف برای ضد خداباوری و خداباوری را با این فرض که اوبونتو درست است ارزیابی می کند. تمرکز اجتماعی اوبونتو ممکن است آنقدر متفاوت از سنت غربی باشد که نحوه ارزیابی ما از خداباوری و الحاد را کاملاً تغییر دهد. دوم، نویسنده مزایا و معایب حقیقت اوبونتو را برای جهان ارزیابی می کند. ثالثاً و در نهایت، او وضعیت ارزشی ایمان را هم برای توحید و هم برای اوبونتو ارزیابی می کند. اوبونتو و توحید غربی مورد توجه محققان و دانشجویان پیشرفته متخصص در فلسفه دین، مذهب و فلسفه آفریقایی و اخلاق دینی خواهد بود.
مقالات فلسفی در مخالفت با خداباوریِ نامقید [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Arbour, Benjamin H.
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Taylor and Francis ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه جدید از مقالات دقیق فلسفی، تفسیر دانای مطلق الهی معروف به خداباوری باز را نقد می‌کند، که عمدتاً بر خداباوری باز با انگیزه فلسفی تمرکز می‌کند و استدلال‌هایی را ارائه می‌کند که معرفت الهی را در مورد احتمالات آینده در مواجهه با معضل آزادی و پیش‌دانش رد می‌کند. شانزده مقاله جدید این مجموعه که توسط برخی از مشهورترین فیلسوفان در موضوع مشیت الهی نوشته شده است، نشان دهنده تلاشی فلسفی برای بررسی جدی خداباوری آشکار است. آنها طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهند، از جمله: هستی شناسی زمان، متافیزیک سیستماتیک، الهیات هستی کامل، آموزه مسیحی تجسم، مسئله شر، و به طور کلی ماهیت معرفت الهی. مقالات فلسفی علیه خداباوری باز بحث را با مبارزه با ادعاهای خداباوری آشکار پیش می برد و برای موافقان و مخالفان این موضوع بحث برانگیز جالب خواهد بود.
الحاد سیستماتیک: استدلال بی‌خدایی با الهیات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Shook, John R.
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: "الحاد کوشش فکری برای درک الحاد، دفاع از معقول بودن بی ایمانی، و حمایت از بی ایمانان در مواجهه با دین است. این کتاب مروری تاریخی بر توسعه الهیات از تفکر باستانی تا امروز ارائه می دهد. بررسی های عمیقی ارائه می دهد. از چهار مکتب متمایز تفکر الاهیاتی: الاهیات عقل گرا، الاهیات علمی، الاهیات اخلاقی، و الاهیات مدنی جان آر. شوک نشان می دهد که چگونه آشنایی با تاریخچه ها، اشکال و راهبردهای پیچیده الاهیات، ویژگی های بحث برانگیز جنبش های الحادی و سکولاریستی امروزی را روشن می کند. به همان اندازه می توانند با دین مخالف یکدیگر را به چالش بکشند.نتیجه کتابی است که یک بررسی منظم و فلسفی دقیق از راهبردهای فکری الحاد برای استدلال با الهیات ارائه می دهد. الاهیات سیستماتیک سهم مهمی در فلسفه دین، مطالعات دینی، سکولار است. مطالعات، و جامعه شناسی و روانشناسی o f nonreligion."--ارائه شده توسط ناشر. ادامه مطلب...
خداباوری و توجیه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Greg Dawes
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
کلیدواژه‌های اصلی :
متافیزیک و خدا: مقالاتی در نکوداشت  الئونور استامپ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kevin Timpe
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
کلیدواژه‌های اصلی :