جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 22
دعوت به الهیات افراطی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas J. J. Altizer (توماس جی جی آلتیزر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در کتاب «The Call to Radical Theology» یا «دعوت به الهیات رادیکال»، توماس جی جی آلتیزر در مورد ماهیت الهیات رادیکال تعمق می کند و خوانندگان را فرا می خواند تا حرفه الهیات رادیکال را به عنوان راهی برای داشتن یک زندگی کاملاً بررسی شده انجام دهند. او در چهارده مقاله بررسی می‌کند که چگونه مرگ خدا در مدرنیته و انحلال قدرت الهی، الهیات را آزاد کرده تا به شیوه‌ای برای تأمل نهایی و تحقیق خلاقانه تبدیل شود که دیگر محدود به تحریم‌های کلیسا یا محدودیت‌های اعتقادی نیست. آلتیزر با فاش کردن انبوهی از مدل‌های حیاتی برای انجام تفکر الهیات رادیکال، از آثار فیلسوفانی مانند هگل، نیچه، هایدگر، ماریون، دریدا و لویناس و دیگران بحث می‌کند. منابع نیز در آثار نویسندگان تخیلی، به ویژه میلتون، بلیک و جویس یافت می شود. آلتیزر بر اساس روح Joyce’s Here Comes Everybody، متقاعد شده است که الاهیات برای همه است و هر کس این اختیار را دارد که الهیات را به طور واقعی انجام دهد. مقدمه ای توسط لیسا مک کالو و پیشگفتار دیوید ای. کلم به خواننده کمک می کند تا درک متمایز آلتیزر از نقش الهیات پس از مرگ خدا را جلب کند.
چرخش به تجربه در الهیات معاصر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Donald L. Gelpi
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Paulist Pr,
چکیده :
ترجمه ماشینی: «روی به تجربه» یکی از مشخصه های الهیات کاتولیک معاصر بوده است. اما اگرچه امروزه تقریباً در تمام جنبش‌های الهیات اصلی به عاملی حیاتی تبدیل شده است، مشکلات عمده هم در تعریف و هم در استفاده از آن باقی مانده است. تئولوژیست دونالد گلپی بر طیف وسیعی از الاهیات مدرن تمرکز می کند: مسیح شناسی عهد جدید ادوارد شیلبیککس، الهیات رهایی بخش آمریکای لاتین، الهیات فرآیندی، و تومیسم متعالی و غیره. در تمام این موارد، چرخش به تجربه نتایج منفی برای الهیات به همراه داشته است، زیرا سازه‌های تجربه آن‌ها به اندازه کافی تجربه اجتماعی معمولی انسانی و تبدیل فیض آن تجربه توسط ایمان مسیحی را توضیح نمی‌دهند. نویسنده با استفاده از پیشنهادهای چارلز پیرس و جوزیا رویس، ساختاری جدید و بهتر از «چرخش به تجربه» را که ماهیت سه گانه، واقع گرایانه و اجتماعی است، استدلال می کند. چرخش به تجربه در الهیات معاصر کتاب راهنمای محکمی است که زمینه اجتماعی الهیات را توضیح می دهد: چگونه کلمات و تجربه ارزش ها را در جامعه بیان می کنند. چگونه می توان "خدا" را برای عصر مدرن بیان کرد. چگونه به «بازیابی» زبانی زبان دست یابیم. اهمیت تجربه در الهیات امروزی چیست؟ این اثر پیشگامانه یک مشارکت علمی مهیج است که برای کتابخانه‌های همه کسانی که با الهیات همگام هستند، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
 آینده فلسفه دین قاره ای [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Crockett, Clayton; Putt, B. Keith; Robbins, Jeffrey W
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Indiana University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آینده فلسفه دین قاره ای چیست؟ این مقالات آینده‌نگر به متفکران و جنبش‌های جدیدی می‌پردازد که از زمان نسل دریدا، دلوز، فوکو، و لویناس برجستگی پیدا کرده‌اند و این که چگونه فلسفه دین قاره‌ای را در سال‌های آینده تغییر خواهند داد. آنها به راه‌هایی نگاه می‌کنند که مفاهیمی مانند آزادی، حاکمیت و پسااستعمار این نسل جدید را با الهیات سیاسی و مسیرهای فکری جدیدی که در پی رئالیسم نظری و یافته‌های اخیر در علوم اعصاب و روان‌شناسی تکاملی گشوده شده است، درگیر کرده است. خوانندگان مسیرهای جدیدی را در این حوزه چالش برانگیز و مهم تحقیق فلسفی کشف خواهند کرد.
فراتر از توحید: الهیات کثرت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Laurel C. Schneider (لورل سی اشنایدر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: لورل اشنایدر خواننده را به سفری روشن از خاستگاه "منطق یکتا" - که اخیراً توحید نامیده شده است - تا عصر مدرن می برد، جایی که توحید به طور فزاینده ای در پرداختن کافی به تجربیات معنوی، علمی و اخلاقی در جهان شکست خورده است. جهان در حال تغییر اشنایدر در بخش اول، خط سیری را از تاریخ باستانی توحید و کثرت در یونان، اسرائیل و آفریقا از طریق ارزش‌گذاری قسطنطنیه‌ای از منطق یگانه، تا چالش‌های قرون وسطایی و مدرن برای این منطق در شعر و علم ترسیم می‌کند. او رویکردی جایگزین و سازنده را در بخش دوم دنبال می‌کند: «منطق کثرت» که قبلاً در سنت‌های مسیحی وجود دارد که در آن پیچیدگی زندگی و حضور خدا ممکن است بهتر بیان شود. بخش سوم از درون آن کثرت، به بررسی پیامدهای این الاهیات رادیکال و واقع گرایانه جدید برای پرسش هایی می پردازد که در زیر ساخت الهیات نهفته است: مسائل مربوط به تعلق و ملی گرایی، امکان عشق، و وحدت. . اشنایدر در این اثر مبتکر الهیات معاصر نشان می دهد که یگانه در کثرت الهی گم نشده است و به رغم انتزاعاتش، کثرت الهی واقع بینانه و دنیوی است و در نهایت انتزاع آن غیر ممکن است.
بخشندگی و خدا: پرسش های ژان لوک ماریون [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Edited by Ian Leask and Eoin Cassidy
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ماریون می گوید پس از موضوع و فراتر از هستی شناسی هایدگری، وجود پدیده ها بدون قید و شرط وجود دارد. در الهیات، این رهایی به معنای بازاندیشی در مورد خدا بر حسب پدیده هایی مانند عشق، هدیه و افراط است. علاوه بر مقاله مهم ماریون، دلیل هدیه، و گفت و گوی ماریون و ریچارد کرنی، این کتاب شامل مقالات محرک ده مشارکت کننده دیگر است: لیلیان آلوایس، ایون کسیدی، مارک دولی، برایان الیوت، ایان لیسک، شین مکینلی، درک. مورو، جان اودونوهو، جوزف اس. اولری، و فلیکس آ مورچادا. پس از سوژه و فراتر از هستی شناسی هایدگری، ماریون می گوید، داده شدن پدیده ها بدون قید و شرط وجود دارد. در الهیات، این رهایی به معنای بازاندیشی در مورد خداوند در زمینه پدیده هایی مانند عشق، هدیه و افراط است. این کتاب علاوه بر یک مقاله مهم از ماریون، دلیل هدیه، و گفت و گوی بین ماریون و ریچارد کرنی، حاوی مقالات مهیج از ده مشارکت کننده دیگر است: لیلیان آلوایس، ایون کسیدی، مارک دولی، برایان الیوت، ایان لیسک، شین. مکینلی، درک مورو، جان اودونوهو، جوزف اس. اولری و فلیکس آ مورچادا
راهنمای بِلَک‌ وِل برای الهیات مدرن  [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gareth Jones (گرت جونز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بِلَکوِل پابلیشینگ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این اثر مرجع اصلی، تیمی از متشکل از الهی‌دانان برجسته جهان نمای کلی قدرتمندی از الهیات مدرن ارائه می‌کنند ارتباط الهیات با سایر رشته‌ها، تاریخ الهیات، موضوعات اصلی، شخصیت‌های کلیدی و مسائل معاصر را پوشش می‌دهد. می تواند به عنوان پایه ای برای یک دوره مقدماتی یا به عنوان یک منبع مرجع ضروری استفاده شود
مفاهیم خدا، آزادی و اخلاق در الهیات آفریقایی-آمریکایی و یهودی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kurt Buhring (کرت بوهرینگ)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب بررسی درک عمده سیاه‌پوستان و یهودیان معاصر از خدا است، و بررسی می‌کند که چگونه ایمان عمیق به خدای عادل در مواجهه با شرارت و رنج‌های وحشتناک و طولانی مدت در یک جامعه، پایدار و حتی تقویت می‌شود.
الهیدانان مدرن: درآمدی بر الهیات مسیحی در قرن بیستم [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
David F. Ford (دیوید اف. فورد)/ Rachel Muers (راشل مورز)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مروری جامع و قابل دسترس از الهیات اصلی مسیحی قرن بیستم و بیست و یکم ارائه می دهد. هر فصل توسط یک متکلم برجسته نوشته شده است و تصویر روشنی از یک جنبش، موضوع یا فردی خاص ارائه می دهد. اینها با هم تصویری بی نظیر از پیشرفت الهیات مدرن ارائه می دهند. ویرایش سوم شامل موارد زیر است: درمان های جدید و به روز موضوعاتی که در نسخه های قبلی پوشش داده شده اند. بخش جدید در مورد شش الهیات کلاسیک قرن بیستم. درمان گسترده علوم طبیعی، جنسیت، الهیات کاتولیک رومی از واتیکان دوم، و الهیات آفریقایی، آسیایی و انجیلی. مقدمه و پایان نامه اصلاح شده و به روز شده توسط دیوید اف.فورد.فصول جدید در معنویت، الهیات شبانی، الهیات فلسفی، تفسیر کتاب مقدس پسااستعماری، الهیات پنطیکاستی، اسلام و الهیات مسیحی، بودیسم و ​​الهیات مسیحی، و الهیات و فیلم. مانند نسخه های قبلی، متن با مقدمه ای کامل بر الهیات مدرن آغاز می شود. پایان نامه وضعیت کنونی و چشم انداز الهیات مسیحی در قرن بیست و یکم را مورد بحث قرار می دهد.
شورش متافیزیکی: پاسخی مدرن به مسئله شر
نویسنده:
نعیمه پورمحمدی
نوع منبع :
مقاله , مدخل آثار(دانشنامه آثار) , نقد و بررسی کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
کتاب وحشت از خدا؛ عطار،‌ ایوب و شورش متافیزیکی ترجمه انگلیسی اثر نوید کرمانی با عنوان آلمانی Schrecken Gottes Der است که در سال ۲۰۰۵ در انتشارات ورلاگ سی.اچ.بک اوج در شهر مونیخ آلمان منتشر شد. نوید کرمانی نویسنده کتاب، پژوهشگر اسلام و نویسنده صاحب نام ایرانی مقیم آلمان است. او در ۱۹۶۷ در زیگن آلمان متولد شد ودر رشته فلسفه، شرق شناسی و تئاتر در کلن و بن در آلمان و قاهره در مصر تحصیل کرد. تز دکتری او در انگلستان با عنوان خدا زیباست: تجربه زیبایی شناختی قرآن به انگلیسی منتشر شد. او پست دکترای خود را از دانشگاه بن گرفت و هم اکنون عضو آکادمی علوم هامبورگ در رشته زبان و شعر است. کرمانی مقالات و نوشته های زیادی با موضوع ادیان و عرفان به زبان آلمانی دارد و برای کارهای ادبی و علمی‌اش جوایزی دریافت کرده است که آخرین بار برنده جایزه صلح در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۵ در فرانکفورت از طرف انجمن نشر و کتاب آلمان شد. هیات امنای انجمن نشر و کتاب آلمان کرمانی را صدایی مهم در جامعه امروز آلمان توصیف کردند و دلیل انتخاب او را این دانستند که آثارش به زندگی صلح آمیز انسان‌ها از نژادها و مذاهب مختلف کمک می‌کند. کتاب وحشت از خدا در رده کتابهای الهیات رادیکال در دسته کتابهای الهیات اعتراض می گنجد و به شهرت زیادی رسیده است و به چندین زبان ترجمه شده است.
  • تعداد رکورد ها : 22