جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
کتاب راهنمای فلسفه زیست‌شناسی کمبریج [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(مایکل روز)David L Hull; Michael Ruse(دیوید ال. هال)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
New York Cambridge Univ. Press ,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: فلسفه زیست‌شناسی یکی از هیجان‌انگیزترین حوزه‌های جدید در حوزه فلسفه است که توجه بسیاری از دانشمندان فعال را به خود جلب کرده است. این همراه، که توسط دو تن از بنیانگذاران این رشته ویرایش شده است، شامل مقالاتی است که به تازگی سفارش داده شده اند توسط دانشمندان ارشد و محققان جوان جوان تر که به طور جمعی حوزه های اصلی موضوع را بررسی می کنند - ماهیت نظریه تکاملی، طبقه بندی، غایت شناسی و عملکرد، بوم شناسی، و رابطه مشکل ساز بین زیست شناسی و دین، در میان موضوعات دیگر. به روز و جامع در پوشش خود، این جلد منحصر به فرد نه تنها برای فیلسوفان حرفه ای، بلکه برای دانشجویان علوم انسانی و محققان در علوم زیستی و حوزه های تحقیق مرتبط مورد توجه خواهد بود.
الحاد: آنچه همه باید بدانند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Ruse (مایکل روز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در دهه گذشته، «آتئیست‌های جدید» مانند سام هریس، ریچارد داوکینز و کریستوفر هیچنز موضوع بی‌خدایی را در خط مقدم بحث عمومی مطرح کرده‌اند. با این حال تعداد بسیار کمی از مناظرات و بحث های بعدی توانسته اند یک بررسی کامل و عینی از موضوع ارائه دهند. بیخدایی: آنچه که همه باید بدانند با در نظر گرفتن بیخدایی از لحاظ تاریخی، فلسفی، الهیاتی، جامعه شناختی و روانشناختی، نگاهی متعادل به موضوع ارائه می دهد. این کتاب که به سبکی آسان نوشته شده است، از قالب پرسش و پاسخ برای بررسی تاریخچه الحاد، استدلال های موافق و مخالف الحاد، رابطه دین و علم، و مسئله معنای زندگی و اینکه آیا می توان یا نه استفاده می کند. یک آتئیست شاد و راضی باشید بیش از همه، نویسنده تأکید می‌کند که بحث بی‌خدایی فقط یک موضوع واقعی نیست، بلکه یک نگرانی اخلاقی است، هم در مورد موضعی که باید در قبال مسائل اتخاذ کند و هم در مورد پیامدهای تعهد خود.
کتاب راهنمای علم و مسیحیت بِلَک‌وِل [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(آلن جی. پاجت)J. B. Stump , Alan G. Padgett(جی. بی. استامپ)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Blackwell Publishing,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: بررسی نوین اندیشه معاصر در تقاطع علم و مسیحیت. از طریق 54 مقاله اصلی توسط دانشمندان برجسته جهان و ستارگان در حال ظهور در این رشته، بررسی پیشرفته ای از ایده های اصلی در حال بازی در تقاطع علم و مسیحیت ارائه می دهد. تمرکز بر تعامل مسیحیت با علم برای ارائه یک تحلیل دقیق از موضوعاتی مانند نظریه های چندجهانی در کیهان شناسی، همگرایی در تکامل، طراحی هوشمند، الهیات طبیعی، آگاهی انسان، هوش مصنوعی، اراده آزاد، معجزات، و تثلیث، و بسیاری دیگر. به تحولات تاریخی مهم در رابطه بین علم و مسیحیت، از جمله پدرشناسی مسیحی، انقلاب علمی، پذیرش داروین، و بنیادگرایی قرن بیستم می‌پردازد. تقسیم شده به 9 قسمت: اپیزودهای تاریخی. روش شناسی; الهیات طبیعی; کیهان شناسی و فیزیک؛ سیر تکاملی؛ علوم انسانی؛ اخلاق زیستی مسیحی؛ مفاهیم متافیزیکی; ذهن؛ الهیات; و چهره های مهم قرن بیستم شامل دیدگاه های متنوعی است و گفتگو را از سنت آنگلوسنتریک گسترش می دهد
آنچه خدا می‌داند: زمان، ابدیت و علم الهی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Harry Lee Poe; J. Stanley Mattson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Waco, Texas: Baylor University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: وقتی انیشتین دیدگاه قدیمی جهان را از بین برد، تصور قدیمی از زمان را با آن از بین برد. نظریه جدید او توضیح داد که زمان بعد از کیهان فیزیکی مانند فضا است و مانند فضا نسبی است. این مجموعه از مقالات متکلمان، فیزیکدانان و فیلسوفان به بررسی جنبه های نظری مسئله زمان و پیامدهای آن برای ایمان و درک خدا می پردازد.
ایمان، علم و فهم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Polkinghorne (جان پولکینگورن)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Yale University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ایمان، علم و درک کتابی نوشته جان پولکینگهورن است که جنبه هایی از ادغام علم و الهیات را بررسی می کند. این بر اساس سخنرانی های او در دانشگاه ناتینگهام و ییل و بر روی برخی مقالات دیگر است.
فیزیک کوانتومی و الهیات: خویشاوندی غیرمنتظره [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Polkinghorne (جان پولکینگورن)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Yale University Press,
کاوش در واقعیت: در هم تنیدگی علم و دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Polkinghorne (جان پولکینگورن)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Yale University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: کشیش جان پولکینگ هورن معتقد است که واقعیت چند لایه است و در این کتاب بینش‌گر ابعاد مختلف مواجهه انسان با واقعیت را بررسی می‌کند. پولکینگ‌هورن از طریق یک فرآیند منطقی و مستدل استدلال می‌کند که واقعیت نه تنها شامل فرآیندهای علمی جهان طبیعی، بلکه بعد شخصی طبیعت انسان و اهمیت آن است. او دیدگاهی یکپارچه از واقعیت ارائه می دهد که شامل طیف وسیعی از بینش های ناشی از گزارش فیزیک از ساختار علی، درک تکاملی ماهیت انسان، اهمیت منحصر به فرد عیسی ناصری و مواجهه انسان با خدا می شود. نویسنده فصل های بیشتری را به موارد خاصی اختصاص می دهد. مشکلات و سؤالاتی که توسط روایت مسیحی از واقعیت الهی مطرح شده است. او به عنوان مثال در مورد ماهیت زمان و رابطه خداوند با آن، رابطه متقابل ادیان جهان، مشکل شر، و مسائل اخلاقی عملی مربوط به پیشرفت های ژنتیکی، از جمله تحقیقات سلول های بنیادی، بحث می کند. پولکینگ‌هورن به دنبال گفت‌وگوی بین علم و الهیات که وزن یکسانی برای بینش‌های هر یک دارد، ادامه می‌دهد، درک ما از ماهیت واقعیت و درک ما از پیچیدگی آن را گسترش می‌دهد.
الهیات در زمینه علم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Polkinghorne (جان پولکینگورن)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Yale University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: همانطور که دیدگاه های جنسیتی، فرهنگی، و جغرافیایی اندیشه الهیات را روشن و پیشرفته کرده است، کمک های علم قرن بیستم نیز بسیار برای ارائه الهیات است. جان پولکینگ‌هورن، فیزیکدان-الهیات‌دان، که به عنوان یکی از برجسته‌ترین متفکران علم و دین در جهان شناخته می‌شود، در آخرین کتاب خود، استدلال روشنی برای توسعه تلاقی این دو حوزه به عنوان شکل دیگری از الهیات زمینه‌ای ارائه می‌کند. پولکینگ‌هورن در مقابله با اظهارات اخیر «آتئیست‌های جدید» مبنی بر اینکه باور دینی غیرمنطقی و حتی خطرناک است، راه‌هایی را بررسی می‌کند که الهیات می‌تواند به روی علم باز باشد و از آن آگاه شود. وی گفتمان علمی اخیر را در موضوعاتی چون معرفت شناسی، عینیت، عدم قطعیت و عقلانیت توصیف می کند و اهمیت دینی تحول در این حوزه های اندیشه علمی را می داند. سپس، با ارزیابی موضوعاتی مانند نسبیت، مکان و زمان، و نظریه تکامل، از یک سبک علمی تحقیق به عنوان پایه‌ای برای ساختن مدلی از ساختار اعتقادی مسیحی استفاده می‌کند. پولکینگ‌هورن می‌گوید علم و الهیات در جست‌وجوی بزرگ انسان برای حقیقت و درک سهیم هستند و او نشان می‌دهد که چگونه تعامل آنها می‌تواند برای هر دو مثمر ثمر باشد.
مسائل علم و دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ian G. Barbour (ایان باربور)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
داروینیسم و ​​الهیات طبیعی: دیدگاه های در حال تحول [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Robinson (اندرو رابینسون)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: آیا مسیحیت می تواند با نظریه تکامل داروین از طریق انتخاب طبیعی سازگار شود؟ علوم زیستی چه ارتباطی با اندیشه دینی دارد؟ آیا الهیات مسیحی چیزی برای ارائه در مورد تدوین فرضیه های علمی دارد؟ این پرسش‌ها از جمله مواردی هستند که در این مجموعه مقالات برخاسته از نشست انجمن علم و دین بریتانیا که به مناسبت دویستمین سالگرد تولد داروین و صد و پنجاهمین سالگرد انتشار کتاب منشأ گونه‌ها در کمبریج برگزار شد، بررسی شده است. این جلد مشارکت‌های گروهی برجسته از دانشمندان برجسته در زمینه علم و دین از جمله دنیس الکساندر، آر جی بری، جان هدلی بروک، سارا کوکلی، سلیا دین-دراموند، دیوید فرگوسن، دیوید نایت، کریستوفر ساوت‌گیت را گرد هم می‌آورد. ، نیل اسپروی و کنت ویلسون. مقاله ها حول موضوع الهیات طبیعی سازماندهی شده اند، تلاش برای نتیجه گیری الهیات از تأمل در جهان طبیعی. این مقالات دیدگاه های تاریخی، فلسفی و الهیاتی را پوشش می دهند و برخی از رویکردهای معاصر به الهیات طبیعی را در زمینه داروینیسم بررسی می کنند.