جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 42
امید رئالیستی: نقد رویکردهای ضد رئالیستی در الهیات فلسفی معاصر [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Christopher J. Insole
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اینسول با در نظر گرفتن متفکران تحلیلی، قاره‌ای، تاریخی، پست مدرن و معاصر، دفاعی قدرتمند از یک تفسیر واقع‌گرایانه از گفتمان دینی ارائه می‌کند. اینسول استدلال می کند که ضد واقع گرایی به سمت مطلق گرایی و غرور گرایش دارد. در جایی که حقیقت با باورهای ما در مورد حقیقت از بین می رود، فضای مفهومی برای شک در آن باورها وجود ندارد. تنها تصوری از حقیقت به عنوان مطلق، داده شده و قابل دسترس می تواند همان فروتنی، احساس خطاپذیری و حساسیت به تفاوت را تضمین کند که ضد واقع گرایان به درستی برای آن ارزش قائل هستند. اینسول با برش دادن برخی از بحث‌های خسته‌کننده و به خوبی تمرین‌شده در این زمینه، دیدگاه تازه‌ای درباره رویکردهای متاثر از ویتگنشتاین، کانت و الهیات آپوفاتیک ارائه می‌کند. دفاع از رئالیسم ارائه شده از نظر دقیق تحلیلی و از نظر الهیات حساس، با در نظر گرفتن برخی از پیامدهای فرهنگی، اخلاقی و سیاسی گسترده تر و کمتر مورد بررسی قرار گرفته است.
الهیات فلسفی و دکترین مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Brian Hebblethwaite(auth.) (برایان هبلتویت)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: الهیات فلسفی و دکترین مسیحی به بررسی و اظهار نظر درباره آثار اخیر فیلسوفان دین در سنت تحلیلی در مورد آموزه های عقیده مسیحی می پردازد.
الهیات فلسفی معاصر [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Charles Taliaferro، Chad Meister
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
چکیده :
ترجمه ماشینی: در الهیات فلسفی معاصر، چارلز تالیافرو و چاد مایستر بر موضوعات کلیدی در الهیات فلسفی معاصر در مسیحیت، اسلام و یهودیت و همچنین هندوئیسم و ​​بودیسم تمرکز می کنند. این جلد با بحث در مورد ابزارهای روش شناختی کلیدی در دسترس متکلم فلسفی، مانند ایمان و عقل، علم و دین، وحی و کتاب مقدس، و مرجعیت و سنت آغاز می شود. نویسندگان از این ابزار برای کشف موضوعاتی از جمله زبان، ناگفتنی، معجزه، شر و زندگی پس از مرگ استفاده می کنند. آنها همچنین با الاهیات فلسفی کاربردی، از جمله نگرانی های زیست محیطی، گفتگوی بین ادیان، و ماهیت و اهمیت ارزش های سیاسی دست و پنجه نرم می کنند. یک بحث پایانی پیشنهاد می کند که الهیات فلسفی می تواند به تأملات و اقدامات مهم در مورد تغییرات آب و هوایی کمک کند.
الهیات سکولار: اندیشه الهیات رادیکال آمریکایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Clayton Crockett (editor) (کلایتون کراکت)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الاهیات سکولار نوشته های جدید برخی از تأثیرگذارترین متفکران الهیات و مذهبی آمریکا را در مورد بقای الهیات سکولار گرد هم می آورد. با ارزیابی انتقادی ارتدکس رادیکال و قرار دادن الهیات رادیکال آمریکایی در چارچوب، منابع جدیدی برای الهیات فلسفی فراهم می کند. موضوعات تحت پوشش شامل الهیات پست مدرن، اخلاق، روانکاوی، مرگ خدا و الهیات قرون وسطایی است.
هرمس و آتنا: تفسیر کتاب مقدس و الهیات فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Eleonore Stump (Editor), Thomas P. Flint (Editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Notre Dame Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد برگرفته از کنفرانس الهیات فلسفی و تفسیر کتاب مقدس است که در دانشگاه نوتردام در مارس 1990 برگزار شد. هدف این کنفرانس ترویج گفتگوی بین رشته ای بین دو حوزه (فلسفه دین معاصر و مطالعات کتاب مقدس) بود که به طور سنتی وجود داشته است. تعامل علمی اندک این که کنفرانس بحث های پر جنب و جوشی را در مواضع و چالش های ارائه شده در اینجا مشهود است.
طبیعت الهی: دیدگاه‌های شخصی و غیر شخصی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Georg Gasser (editor), Simon Kittle (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب اولین بررسی نظام‌مند نقاط قوت و محدودیت‌های مفاهیم شخصی و غیرشخصی الهی است. این شامل مشارکت‌هایی از پیشینه‌های یهودی، اسلامی، چینی، هندی و طبیعت‌گرایانه است، علاوه بر آن‌هایی که در چارچوب کاملاً مسیحی کار می‌کنند. این کتاب بحث می‌کند که آیا مفهوم خدا در خداباوری کلاسیک اصلاً منسجم است و آیا درک سنتی برخی از صفات الهی نیاز به اصلاح دارد یا خیر. مشارکت کنندگان بررسی می کنند که شایستگی ها و معایب معنوی و عملی پیشنهادی تصورات شخصی و غیرشخصی از خدا چه می تواند باشد. علاوه بر این، دیدگاه‌های متنوع آن‌ها نشان‌دهنده گرایش گسترده‌تری در فلسفه تحلیلی دین برای ادغام سنت‌های مختلف مذهبی غیرغربی است. پرداختن به این مسائل با دقت لازم است تا نقاط قوت و محدودیت‌های حساب‌های شخصی و غیرشخصی الهی را رعایت کنیم. فطرت الهی: دیدگاه های شخصی و الف شخصی مورد توجه دانشمندان و دانشجویان پیشرفته ای است که در فلسفه دین و الهیات فلسفی کار می کنند.
چرخش های تاریکی و روشنایی: مقالاتی در الهیات فلسفی و سیستماتیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kenneth Surin
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه مقالات که بین سالهای 1975 تا 1987 نوشته شده است، موضوعاتی از جمله آموزه قیاس، تثلیث، واقع گرایی الهیاتی، مشکلات شر و رنج، کلیسای شناسی و به اصطلاح براهین خداباوری را پوشش می دهد. نوشته‌های قبلی بازتاب آموزش نویسنده به عنوان یک فیلسوف در سنت تحلیلی انگلیسی-آمریکایی است. مقالات متأخر به طور صریح تری تمرکز الهیاتی دارند و سعی می کنند از طریق هرمنوتیک و نظریه ادبی و اجتماعی به سنت بپردازند و فراتر از آن حرکت کنند. بنابراین، این مجموعه به فهرستی وسیع‌تر از موضوعات معمول در آثار الهیات فلسفی می‌پردازد و در استفاده از روش‌ها و رویکردهای بین‌رشته‌ای منحصربه‌فرد است.
قرائت‌های آکسفورد در الهیات فلسفی جلد 1: تثلیث، تجسم، و کفاره [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael C. Rea
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در طول شصت سال گذشته، در سنت تحلیلی فلسفه، احیای چشمگیر علاقه به فلسفه دین وجود داشته است. اخیراً، فیلسوفان دین با تمرکز ویژه بر موضوعاتی که به طور سنتی منشأ الهیدانان نظام مند در سنت مسیحی بوده اند، به سمتی خودآگاهانه تر میان رشته ای روی آورده اند. مجلدات حاضر آکسفورد خوانش در الهیات فلسفی، جلد 1 و 2 با هدف گردآوری برخی از مهمترین مقالات پیرامون شش موضوع محوری در الهیات فلسفی اخیر است. جلد 1 مقالاتی را در مورد سه آموزه مسیحی متمایز جمع آوری می کند: تثلیث، تجسم، و کفاره. جلد 2 بر سه موضوع تمرکز دارد که در همه ادیان اصلی خداباور مطرح می شود: مشیت، معاد، و کتاب مقدس.
صحبت از خدای شخصی: جستاری در الهیات فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Vincent Brummer
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
تثلیث مسیحی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
David Brown (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
یوجین - اورگن - آمریکا: Wipf and Stock,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب ، اولین تجزیه و تحلیل جدی آموزه تثلیث برای سالیان متمادی ، دفاعی را در برابر رفتار محافظه کارانه تثلیث به عنوان یک "راز" غیرقابل نفوذ و در برابر موضع رادیکال مبنی بر اینکه این آموزه ناسازگار است و بنابراین غیرقابل قبول است ، ارائه می دهد. براون "پایه گذاری رشته جدیدی از الهیات فلسفی (یا گسترش افق های فلسفه دین) را برای استفاده گسترده تر از نوع نفوذ الهیات توسط فلسفه" که نمونه اش در برخورد با تثلیث است ، مورد حمایت قرار می دهد. او بر اعتقاد به خدا مداخله گر (خداباوری و نه دئیسم) استدلال می کند و معتقد است که نقد کتاب مقدس و تحقیقات تاریخی به معنای کنارگذاشتن اعتقادات مسیحی نیست ، زیرا "اصل تاریخی" نباید با "حقیقت الهیاتی" برابر باشد هر چند مشکلات تاریخی باید مانع از پذیرش واقعی کلمات انجیل به طور کلی شود ، "مسیح واقعی" را می توان از "عیسی تاریخی" با روش فلسفی جدا کرد. با گستره وسیع ، دقیق و صادقانه در بحث ، آثار براون برای افراد تحصیل کرده مسیحی و دیگران فراتر از محدوده الهیات حرفه ای و فلسفه دین مورد توجه قرار خواهد گرفت. شاید برانگیزاننده ترین ادعای براون این باشد که قیامت باید به عنوان یک تجربه بصری واقع بینانه پذیرفته شود و هرکسی که آن را می پذیرد باید آماده باشد تا تجربیات دیگر رویایی ، به عنوان مثال ، دیدگاههای مریم مقدس را جدی بگیرد ، حتی اگر آنها را رد کند. پایان. نویسنده می گوید: "مطمئناً این یک حقیقت حیرت انگیز است که خدا باید به موجودی با قدرتهای بسیار پست مانند انسان علاقه مند باشد." "اما این به وضوح باید دلالت آموزه تثلیث باشد." رسیدن به این نتیجه با استدلال فلسفی ، گامی اساسی در جهت "نفوذ کامل الهیات توسط فلسفه" است که براون خواستار آن است.
  • تعداد رکورد ها : 42