جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 29
حیوانات در دستور کار - سوالاتی در مورد حیوانات برای الهیات و اخلاق [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Linzey, Dorothy Yamamoto
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Illinois Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این مجلد دایره‌المعارفی جامع‌ترین مجموعه‌ای از مطالعات اصلی درباره حیوانات و الهیات است که تاکنون منتشر شده است. مشارکت‌کنندگان از هر دو سوی اقیانوس اطلس به پرسش‌های اساسی درباره الهیات و نحوه عملی شدن آن می‌پردازند. آیا حیوانات روح جاودانه دارند؟ آیا کار آشتی دادن مسیح شامل حیوانات می شود؟ مشارکت کنندگان به این مسائل و موارد دیگر در زمینه دیدگاه های کتاب مقدس، سنت مسیحی، اختلافات تاریخی و تعهدات در قبال حیوانات می پردازند. همانطور که اندرو لینزی در مقدمه خود اشاره می کند، نمی تواند درست باشد که پزشکان الهیات به تجارت خود ادامه دهند که گویی دنیای حیوانات نامرئی است. مسیحیت جریان اصلی هنوز طیف وسیعی از ایده ها را در مورد حیوانات تبلیغ می کند که به شدت برای وضعیت و رفاه آنها مضر است. این جلد مهم استدلال می کند که زمان تغییر فرا رسیده است.
مرجعی در تاریخ اخلاق [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد عبد الرحمن مرحبا
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
طرابلس: جروس برس,
اخلاق چیست؟ [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Sterba, James P.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Polity Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اخلاق رشته تحصیلی است که همه ما به آن نیاز داریم. این به این دلیل است که همه ما انتخاب می کنیم، و اخلاق مربوط به هنجارهای کلی است که بر نحوه انجام آن انتخاب ها حاکم است. جای تعجب نیست که بر سر چیستی «هنجارها» اختلاف نظر وجود دارد، اما با کار بر روی چنین اختلاف نظرهایی، می‌توانیم یاد بگیریم که چگونه انتخاب‌های بهتری داشته باشیم. جیمز پی استربا با استفاده از مثال‌های مرتبط و استدلال‌های قابل دسترس، مروری کلی بر اخلاق ارائه می‌کند. او این سؤال را مطرح می‌کند که چرا باید اخلاقی باشیم یا اخلاقی، نظریه‌های اخلاقی رقیب را مورد بحث قرار می‌دهد و راهی برای آشتی دادن آنها پیشنهاد می‌کند و رابطه اخلاق و دین را مورد توجه قرار می‌دهد. در نهایت، او نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از مطالب مورد بحث در کتاب برای انتخاب‌های اخلاقی بهتر در زندگی روزمره استفاده کرد. اخلاق چیست؟ کتابی است که می توانید برای بهبود توانایی خود در انتخاب های اخلاقی به آن تکیه کنید.
فضیلت ایمان و مقالات دیگر در الهیات فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert Merrihew Adams
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
اخلاق و دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Harry J. Gensler
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: بسیاری از مردم این سؤال را مطرح می کنند که آیا خداوند منشأ اخلاق است؟ بر اساس تئوری فرمان الهی، اراده خداوند نظم اخلاقی را ایجاد می کند و بنابراین حقایق اخلاقی به دلیل اراده خداوند صادق هستند. از سوی دیگر، در قوانین طبیعی، برخی از حقایق اخلاقی به اراده خداوند وابسته نیستند، و شاید به عقل یا خلقت او بستگی داشته باشند. اخلاق و دین نسخه‌های قوی، قابل دفاع و بدیع را از نظریه فرمان الهی و قانون طبیعی توسعه می‌دهد. این کتاب همچنین اخلاق و الحاد را مورد بحث قرار می دهد: چگونه ملحدان به دلایل اخلاقی به اعتقاد به خدا اعتراض می کنند و چگونه به اخلاق می نگرند. این کتاب از اعتقاد به خدا از انتقادات دفاع می کند و مفاهیم مرتبط مانند عقل عملی، قانون طلایی، اخلاق و تکامل، مشکل شر، و استدلال دقیق را تحلیل می کند.
نسبی‌گرایی و دین: چرا جوامع دموکراتیک به مطلق‌های اخلاقی نیاز ندارند؟ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Carlo Invernizzi Accetti
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ریشه‌های ترس‌های ضد نسبی‌گرایی معاصر را در لفاظی‌های ضدمدرن کلیسای کاتولیک دنبال می‌کند و نوعی از نسبی‌گرایی فلسفی را برای جوامع مدرن و کثرت‌گرا نجات می‌دهد.
نظم اخلاقی جدید: مطالعاتی در اخلاق توسعه و الهیات رهایی بخش
نویسنده:
Denis Goulet
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Orbis Books ,
ریچارد هوکر و الهیات اخلاقی آنگلیکن
نویسنده:
Hooker, Richard; Joyce, A. J.
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده فارسی : ریچارد هوکر اغلب به عنوان بنیانگذار الهیات اخلاقی آنگلیکن شناخته می شود. این کتاب به طور عمیق به بررسی میزان توجیه این ادعا و ارزیابی ماهیت سهم هوکر در این جنبه از سنت انگلیکن می پردازد.
الهیات ساخت گرا درباره معلولیت فکری: بشر به مثابه عمل متقابل و پاسخ
نویسنده:
Molly C. Haslam
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Fordham University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این کتاب در پاسخ به اینکه چقدر تحقیقات الهیاتی در مورد ناتوانی فکری (در مقابل جسمی) انجام شده است، به نمایندگی از افراد دارای ناتوانی های ذهنی عمیق می پرسد که انسان بودن به چه معناست. این سؤال به طور سنتی با تأکید بر ظرفیت فکری - توانایی به کارگیری مفاهیم یا انتخاب اخلاقی - پاسخ داده می شود و ارزش افرادی را که فاقد چنین ظرفیت های فکری هستند نادیده می گیرد. نویسنده پیشنهاد می کند، بلکه، انسان را بر حسب مشارکت در روابط پاسخگویی متقابل، که شامل اشکال فکری ارتباط است، اما محدود به آن نمی شود، درک کرد. او استدلال خود را با توسعه یک پدیدارشناسی در مورد چگونگی ارتباط یک فرد با ناتوانی ذهنی عمیق، که از تجربه بالینی او به عنوان یک فیزیوتراپیست استخراج شده است، پشتیبانی می کند. او از این طریق نشان می دهد که این افراد در روابط پاسخگویی متقابل، هرچند به شیوه های غیر نمادین و بدنی شرکت می کنند. او استدلال می کند که انسان بودن، تصویرسازی از خدا به معنای پاسخ دادن به جهان اطرافمان به هر روشی است، بدنی یا نمادین. چنین برداشتی افراد دارای معلولیت ذهنی را مستثنی نمی کند، بلکه آنها را در زمره کسانی قرار می دهد که در تصویر خدا مشارکت دارند. MOLLY C. HASLAM یک فیزیوتراپیست با بیست سال سابقه کار با او است افراد دارای انواع ناتوانی ها، از جمله افرادی که دارای ناتوانی های ذهنی عمیق هستند. . . . یک انتخاب قوی برای مجموعه های فلسفه و انسان شناسی، بسیار توصیه می شود. - -کتاب‌سنج کتابخانه «به خوبی نوشته شده است و به راحتی قابل پیگیری است، حتی برای افراد غیرمتخصصی مانند من. بسیاری از تجزیه و تحلیل موجودات اجتماعی ساخته شده از طریق گفتمان برای خوانندگان دیوید آرمسترانگ یا میشل فوکو آشنا خواهد بود، حتی اگر صراحتاً در این اصطلاحات به آن اشاره نشده باشد.[4] به همین ترتیب، محققان در سمت شرقی اقیانوس اطلس از مشکلات اولویت دادن به خودآگاهی و زبان به عنوان پیش شرط بشریت بسیار آگاه خواهند بود. نویسنده اذعان می‌کند که سؤالات بیشتری وجود دارد که باید پرسید - مثلاً بیماران کما یا حیوانات با عملکرد بالاتر در این کیهان‌شناسی کجا هستند - اما به عنوان مقدمه‌ای بر یک مفهوم، این کتاب به من بینش مفیدی در مورد جدید داد. روش های تفسیر کار خودم.» - -H-ناتوانی
ویتگنشتاین، دین و اخلاقیات: دیدگاه‌های جدید در فلسفه و الهیات
نویسنده:
Mikel Burley
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic ,
چکیده :
چکیده ماشینی : لودویگ ویتگنشتاین فیلسوف برجسته قرن بیستم بود که تأثیر او نه تنها در فلسفه، بلکه در بسیاری از حوزه‌های تحقیقاتی دیگر، از جمله الهیات و مطالعه ادیان، بازتاب داشت. ویتگنشتاین، دین و اخلاق، نشان می دهد که چگونه می توان با اندیشه ویتگنشتاین هم دلسوزانه و هم انتقادی درگیر شد، تفکر ما را در مورد دین و اخلاق و جایگاه آنها در دنیای مدرن پیش می برد. این مجموعه با آوردن ایده‌های ویتگنشتاین با چندین متفکر مهم دیگر، از جمله الیزابت آنسکوم، سنت توماس آکویناس، گئورگ کانتور، سورن کیرکگارد و جورج اورول، تصویر بسیار آموزنده‌ای از نحوه تلاقی و تأثیر رشته‌های مختلف تفکر معاصر و تاریخی ایجاد می‌کند. یکی دیگر. فصول توسط دانشمندان برجسته در این زمینه نوشته شده است و به بحث های جاری در مورد مسائل مذهبی و اخلاقی، با توجه خاص به ماهیت زبان دینی می پردازد. این کمک قابل توجهی به دین و اخلاق است که نشان دهنده اهمیت ایده های ویتگنشتاین برای این موضوعات و موضوعات مرتبط است.
  • تعداد رکورد ها : 29