جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 13
کتاب راهنمای کمبریج برای الهیات فلسفی مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Charles Taliaferro; Chad Meister
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این همراه یک مرور کلی به روز از باورها، آموزه ها و عملکردهای مفاهیم کلیدی فلسفی در قلب الهیات مسیحی ارائه می دهد. فصل های شانزده گانه که به طور ویژه برای این جلد سفارش داده شده است، توسط تیمی از دانشمندان معتبر بین المللی نوشته شده است و موضوعاتی مانند تثلیث، وجود ضروری خداوند، بساطت، قدرت مطلق، دانایی مطلق، حضور همه جانبه، خیر، ابدیت و مشیت، تجسم، معاد، کفاره، گناه و نجات، مشکل شر، مناسک کلیسا، مکاشفه و معجزات، دعا و زندگی پس از مرگ. نوشته شده به زبان غیر فنی و در دسترس، آنها نه تنها ترکیبی از بورس تحصیلی در مورد این موضوعات ارائه می دهند، بلکه سوالات و موضوعاتی را برای بررسی بیشتر پیشنهاد می کنند.
خدا به مثابه علت: مقالاتی درباره الهیات فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Vittorio Hosle (ویتوریو هسل)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ویتوریو هسل در کتاب خدا به مثابه عقل: مقالاتی در الهیات فلسفی، کاوشی نظام مند از رابطه بین الهیات و فلسفه ارائه می دهد. او در بررسی مشکلات و پیش درآمدهای تاریخی الهیات عقلانی، از فلسفه، الهیات، تاریخ علم و تاریخ اندیشه ها می خواهد تا تفسیری از مسیحیت بیابند که با تعهد واقعی به عقل سازگار باشد. مقالات بخش اول خداوند به عنوان عقل به مسائل الهیات فلسفی می پردازد. هوسل چالش هایی را ترسیم می کند که یک الهیات عقل گرا باید با آن روبرو شود و برخی از چالش های اصلی را مورد بحث قرار می دهد، مانند امکان تفسیر غایت شناختی از طبیعت پس از داروین، مسئله تئودیسه، آزادی در مقابل جبر، مشکل ذهن و بدن، و رابطه به طور کلی. بین دین، الهیات و فلسفه. در مقالات بخش دوم، هسل توسعه تاریخی رویکردهای فلسفی به کتاب مقدس، تداوم بین مفهوم پنوما عهد جدید و مفهوم Geist (روح) در ایده آلیسم آلمانی، و الهیات خردگرایانه آنسلم، آبلارد، را مطالعه می کند. Llull و Nicholas of Cusa که فلسفه ابداعی ریاضیات موضوع یکی از فصل‌ها است. این کتاب با ارزیابی کامل نظریه سکولاریزاسیون چارلز تیلور به پایان می رسد. "خدا به مثابه عقل سهمی قدرتمند در کار ارزیابی فلسفی دین و الهیات، و در واقع در وظیفه رسیدن به گزارشی فلسفی قابل دفاع از خدا دارد. ویتوریو هسل در اینجا به پرسش های کلیدی مربوط به غایت شناسی در طبیعت، تئودیسه، آزادی و ... می پردازد. جبرگرایی، و مشکل ذهن و بدن در مقالاتی با وضوح مثال زدنی و اقتصاد بیان که به یک اندازه از وسعت کامل سنت فلسفی غرب و از مهمترین تحولات معاصر در فلسفه و علوم طبیعی آگاه است. - جنیفر ای. هردت، مدرسه الهیات ییل
تصور ما از خدا: مقدمه ای بر الهیات فلسفی (خطوط کلی فلسفه مسیحی) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas V. Morris
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: بسیاری از مردم، حتی در صفوف مؤمنان مذهبی، فقط مبهم ترین تصور از خدا را دارند. تعداد قابل توجهی از این افراد اذعان می‌کنند که این ابهام در مورد خدا عمیقاً آنها را آزار می‌دهد، اما نمی‌دانند که چگونه باید در مورد این ایده مهم شفاف‌تر عمل کنند.
شناخت ما از خدا: مقالاتی درباره الهیات طبیعی و فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kelly James Clark (کلی جیمز کلارک)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الهیات طبیعی، پروژه بیان، دفاع و کلزمگ برهان وجود و ماهیت خداوند بدون کمک وحی خاص است. الهیات فلسفی که از روش های عقلی الهیات طبیعی استفاده می کند، محدود به مقدماتی نیست که از طریق مشاهده و عقل قابل تشخیص باشد. ممکن است به درستی از مقدماتی استفاده کند که از طریق وحی خاص قابل شناخت است. در حالی که پروژه الهیات طبیعی ممکن است به عنوان تلاشی برای نشان دادن وجود خدا تعبیر شود، نمی توان اهمیت استفاده از عقل یا تجربه برای درک، تعیین یا ارزیابی صفات را نادیده گرفت. شخص می خواهد در پایان یک برهان در الهیات طبیعی خدا بداند که آیا وجود خدا را اثبات کرده است و نه صرفاً prim urn mobilum، منبع الزام اخلاقی یا کمیته ای از طراحان محدود. در حالی که خدا ممکن است محرک و طراح اصلی کیهان باشد، هیچ یک از این صفات به تنهایی برای ادعای الوهیت کافی نیست. بنابراین، تشخیص دقیق پروژه الهیات طبیعی از الهیات فلسفی دشوار است. پروژه الهیات طبیعی کلاسیک تلاش برای اثبات وجود و ماهیت خدا با استدلال هایی است که از مقدماتی استفاده می کند که همه مخلوقات عقلی موظف به پذیرش آن هستند.
الهیات فلسفی و سنت‌های مسیحی: دیدگاه‌های روسی و غربی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
David Bradshaw (دیوید برادشاو)
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Council for Research in Values and Philosophy,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مجموعه مقالات کنفرانسی که در 1-3 ژوئن 2010 در دانشگاه دولتی مسکو برگزار شد.
کتاب راهنمای الهیات فلسفی آکسفورد [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(مایکل سی. رئا)Thomas P. Flint; Michael C. Rea(توماس پی. فلینت)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: هدف الهیات فلسفی در درجه اول درک نظری ماهیت و صفات خداوند و رابطه او با جهان و ساکنان آن است. در طول قرن بیستم، بسیاری از جامعه فلسفی (چه در سنت تحلیلی انگلیسی-آمریکایی و چه در محافل قاره ای) در مورد توانایی ما برای دستیابی به چنین فهمی تردیدهای جدی داشتند. در سال‌های اخیر، سنت تحلیلی به‌ویژه از سوگیری‌هایی فراتر رفته است که موانعی بر سر راه پرسش‌های موجود در رابط بین فلسفه و دین قرار می‌دهد. نتیجه، تولدی دوباره از کار جدی و مورد بحث گسترده در الهیات فلسفی بوده است. راهنمای الهیات فلسفی آکسفورد هم تلاش می‌کند تا خوانندگان را با جهت‌هایی که این بورس تحصیلی طی کرده است آشنا کند و هم بحث را در حوزه‌هایی که تاکنون بررسی نشده است دنبال کند. مقالات موجود در کتاب راهنما که توسط برخی از محققان برجسته در این زمینه نوشته شده است در پنج بخش دسته بندی شده اند. در مقاله اول ("پرولگومن الهیات")، مقالات بر حجیت کتاب مقدس و سنت، ماهیت و سازوکارهای وحی الهی، بر رابطه دین و علم، و الهیات و راز تمرکز دارند. بخش بعدی ("صفات الهی") بر مسائل فلسفی مرتبط با صفات اصلی الهی متمرکز است: سهولت، قدرت مطلق، دانایی مطلق و مانند آن. در بخش سوم («خدا و خلقت»)، مقالات به بررسی نظریه‌های فعل الهی و مشیت الهی، سؤالاتی در مورد دعا، مشکلات مربوط به حجت الهی و رابطه خداوند با اخلاق و معیارهای اخلاقی، و صورت‌بندی‌ها و پاسخ‌های مختلف به مسئله شر می‌پردازند. . بخش چهارم («موضوعاتی در فلسفه مسیحی») به بررسی مسائل فلسفی می پردازد که در ارتباط با آموزه های مرکزی مسیحیت مانند تثلیث، تجسم، کفاره، گناه اصلی، رستاخیز و عشای ربانی به وجود می آیند. در نهایت، بخش پنجم ("الهیات فلسفی غیرمسیحی") خوانندگان را با کارهایی که در الهیات فلسفی یهودی، اسلامی و چینی انجام می شود آشنا می کند.
الهیات فلسفی و دکترین مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Brian Hebblethwaite(auth.) (برایان هبلتویت)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: الهیات فلسفی و دکترین مسیحی به بررسی و اظهار نظر درباره آثار اخیر فیلسوفان دین در سنت تحلیلی در مورد آموزه های عقیده مسیحی می پردازد.
الهیات فلسفی معاصر [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Charles Taliaferro، Chad Meister
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
چکیده :
ترجمه ماشینی: در الهیات فلسفی معاصر، چارلز تالیافرو و چاد مایستر بر موضوعات کلیدی در الهیات فلسفی معاصر در مسیحیت، اسلام و یهودیت و همچنین هندوئیسم و ​​بودیسم تمرکز می کنند. این جلد با بحث در مورد ابزارهای روش شناختی کلیدی در دسترس متکلم فلسفی، مانند ایمان و عقل، علم و دین، وحی و کتاب مقدس، و مرجعیت و سنت آغاز می شود. نویسندگان از این ابزار برای کشف موضوعاتی از جمله زبان، ناگفتنی، معجزه، شر و زندگی پس از مرگ استفاده می کنند. آنها همچنین با الاهیات فلسفی کاربردی، از جمله نگرانی های زیست محیطی، گفتگوی بین ادیان، و ماهیت و اهمیت ارزش های سیاسی دست و پنجه نرم می کنند. یک بحث پایانی پیشنهاد می کند که الهیات فلسفی می تواند به تأملات و اقدامات مهم در مورد تغییرات آب و هوایی کمک کند.
خودآگاهی و ذهنیت خدا [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Charles Taliaferro (Author) (چارلز تالیافرو)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
انگلیس: Cambridge University Press : انتشارات دانشگاه کمبریج,
چکیده :
ترجمه ماشینی: گزارش‌های ماتریالیستی معاصر از آگاهی و ذهنیت به چالش می‌کشند که ما چگونه درباره خود و واقعیت نهایی فکر می‌کنیم. این کتاب از دیدگاه غیر ماتریالیستی افراد و ذهنیت و قابل درک بودن اندیشیدن به خدا به عنوان یک واقعیت غیر فیزیکی و معنوی دفاع می کند. تلاش می‌کند تا رابطه یکپارچه بین خودمان و بدن‌های مادی ما و بین خدا و کیهان را به شیوه‌ای مرتبط بیان کند. نسخه‌های مختلف ماتریالیسم، و همچنین مفاهیم جایگزین و پسا دوگانه‌ای خدا، ارزیابی می‌شوند.
اصول الهیات مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Macquarrie (جان مک‌کواری)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این متن این سوال را مطرح می کند که "الهیات چیست؟" و در ادامه به مباحث روش شناسی، رابطه الهیات با سایر رشته ها و دیدگاه های مختلف کلامی می پردازد. همچنین موضوعاتی را در زمینه‌های الهیات فلسفی (وجود انسان، وحی، زبان الهیات، و مسیحیت و سایر ادیان)، الهیات نمادین (خدای سه‌گانه، آموزه‌های خلقت، مشکل شر و رنج، شخص عیسی مسیح) بررسی می‌کند. و آخرت شناسی) و الهیات کاربردی (کلیسا، خدمت و رسالت، کلام و مقدسات، عبادت و دعا، و اخلاق).
  • تعداد رکورد ها : 13