جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 9
راهنمای بِلَک‌ وِل برای الهیات مدرن  [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gareth Jones (گرت جونز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بِلَکوِل پابلیشینگ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این اثر مرجع اصلی، تیمی از متشکل از الهی‌دانان برجسته جهان نمای کلی قدرتمندی از الهیات مدرن ارائه می‌کنند ارتباط الهیات با سایر رشته‌ها، تاریخ الهیات، موضوعات اصلی، شخصیت‌های کلیدی و مسائل معاصر را پوشش می‌دهد. می تواند به عنوان پایه ای برای یک دوره مقدماتی یا به عنوان یک منبع مرجع ضروری استفاده شود
دعوت به الهیات رادیکال [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas J. J. Altizer (توماس جی جی آلتیزر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در کتاب «The Call to Radical Theology» یا «دعوت به الهیات رادیکال»، توماس جی جی آلتیزر در مورد ماهیت الهیات رادیکال تعمق می کند و خوانندگان را فرا می خواند تا حرفه الهیات رادیکال را به عنوان راهی برای داشتن یک زندگی کاملاً بررسی شده انجام دهند. او در چهارده مقاله بررسی می‌کند که چگونه مرگ خدا در مدرنیته و انحلال قدرت الهی، الهیات را آزاد کرده تا به شیوه‌ای برای تأمل نهایی و تحقیق خلاقانه تبدیل شود که دیگر محدود به تحریم‌های کلیسا یا محدودیت‌های اعتقادی نیست. آلتیزر با فاش کردن انبوهی از مدل‌های حیاتی برای انجام تفکر الهیات رادیکال، از آثار فیلسوفانی مانند هگل، نیچه، هایدگر، ماریون، دریدا و لویناس و دیگران بحث می‌کند. منابع نیز در آثار نویسندگان تخیلی، به ویژه میلتون، بلیک و جویس یافت می شود. آلتیزر بر اساس روح Joyce’s Here Comes Everybody، متقاعد شده است که الاهیات برای همه است و هر کس این اختیار را دارد که الهیات را به طور واقعی انجام دهد. مقدمه ای توسط لیسا مک کالو و پیشگفتار دیوید ای. کلم به خواننده کمک می کند تا درک متمایز آلتیزر از نقش الهیات پس از مرگ خدا را جلب کند.
الهیدانان مدرن: درآمدی بر الهیات مسیحی در قرن بیستم [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
David F. Ford (دیوید اف. فورد)/ Rachel Muers (راشل مورز)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مروری جامع و قابل دسترس از الهیات اصلی مسیحی قرن بیستم و بیست و یکم ارائه می دهد. هر فصل توسط یک متکلم برجسته نوشته شده است و تصویر روشنی از یک جنبش، موضوع یا فردی خاص ارائه می دهد. اینها با هم تصویری بی نظیر از پیشرفت الهیات مدرن ارائه می دهند. ویرایش سوم شامل موارد زیر است: درمان های جدید و به روز موضوعاتی که در نسخه های قبلی پوشش داده شده اند. بخش جدید در مورد شش الهیات کلاسیک قرن بیستم. درمان گسترده علوم طبیعی، جنسیت، الهیات کاتولیک رومی از واتیکان دوم، و الهیات آفریقایی، آسیایی و انجیلی. مقدمه و پایان نامه اصلاح شده و به روز شده توسط دیوید اف.فورد.فصول جدید در معنویت، الهیات شبانی، الهیات فلسفی، تفسیر کتاب مقدس پسااستعماری، الهیات پنطیکاستی، اسلام و الهیات مسیحی، بودیسم و ​​الهیات مسیحی، و الهیات و فیلم. مانند نسخه های قبلی، متن با مقدمه ای کامل بر الهیات مدرن آغاز می شود. پایان نامه وضعیت کنونی و چشم انداز الهیات مسیحی در قرن بیست و یکم را مورد بحث قرار می دهد.
شورش متافیزیکی: پاسخی مدرن به مسئله شر
نویسنده:
نعیمه پورمحمدی
نوع منبع :
مقاله , مدخل آثار(دانشنامه آثار) , نقد کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
کتاب وحشت از خدا؛ عطار،‌ ایوب و شورش متافیزیکی ترجمه انگلیسی اثر نوید کرمانی با عنوان آلمانی Schrecken Gottes Der است که در سال ۲۰۰۵ در انتشارات ورلاگ سی.اچ.بک اوج در شهر مونیخ آلمان منتشر شد. نوید کرمانی نویسنده کتاب، پژوهشگر اسلام و نویسنده صاحب نام ایرانی مقیم آلمان است. او در ۱۹۶۷ در زیگن آلمان متولد شد ودر رشته فلسفه، شرق شناسی و تئاتر در کلن و بن در آلمان و قاهره در مصر تحصیل کرد. تز دکتری او در انگلستان با عنوان خدا زیباست: تجربه زیبایی شناختی قرآن به انگلیسی منتشر شد. او پست دکترای خود را از دانشگاه بن گرفت و هم اکنون عضو آکادمی علوم هامبورگ در رشته زبان و شعر است. کرمانی مقالات و نوشته های زیادی با موضوع ادیان و عرفان به زبان آلمانی دارد و برای کارهای ادبی و علمی‌اش جوایزی دریافت کرده است که آخرین بار برنده جایزه صلح در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۵ در فرانکفورت از طرف انجمن نشر و کتاب آلمان شد. هیات امنای انجمن نشر و کتاب آلمان کرمانی را صدایی مهم در جامعه امروز آلمان توصیف کردند و دلیل انتخاب او را این دانستند که آثارش به زندگی صلح آمیز انسان‌ها از نژادها و مذاهب مختلف کمک می‌کند. کتاب وحشت از خدا در رده کتابهای الهیات رادیکال در دسته کتابهای الهیات اعتراض می گنجد و به شهرت زیادی رسیده است و به چندین زبان ترجمه شده است.
چیستی و چرایی الهیات روایی
نویسنده:
زهره علی پناهی
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
در آغاز دهه هفتاد میلادی رویکردی خاص در الهیات باب شد به نام الهیات روایی ، که در پی آن بود تا مفهوم داستان و نیز موضوع نوع بشر را به عنوان موجودی داستان گو به موضوع محوری اندیشه پردازی های الهیاتی تبدیل کند. ویژگی اساسی الهیات روایی توجه خاصی است که به روایت و داستان های مرتبط با الهیات مسیحی و نقش آنها در زندگی مومنان دارد. روایت به عنوان نوع خاصی از ساختار متنی با کیفیت های پی در پی داستان مانند خود بازتاب ادعاهای دینی و بیان ایمان مسیحی است. پیروان این مکتب همانند دیگر جنبش های الهیاتی معاصر، اندیشه پردازی های خود را با سوال از شرایط انسان بودن در جهان آغاز و کلید پاسخ به آن را در توجه به روایت و داستان می دانند. استدلال آنان این است که تجربه بشر ضرورتا دارای شکل روایتی است و در نتیجه می توان آن را در شکل یک روایت درک کرد. متالهان این مکتب تاکید می کردند که وظیفه الهیات پرداختن به روایت و اندیشه پردازی نظام مند در مورد آن است. امروزه توجه و علاقه جدید به روایت بخاطر جایگاه آن در انجیل و ماهیت تاریخی ایمان مسیحی افزایش یافته است. مدتهای مدید، بحث روایت بوسیله الهیات نظام مندی که آنرا به سطح یک موضوع نمایشی تقلیل می داد، مورد غفلت قرار می گرفت و از طریق یک نگرش برون زای تاریخی گری بهایی به آن نمی داد و بر مغایرت آن با واقعیت ها پای می فشرد. بر پایه این نقطه نظرها، متن ها به لایه های منابع ویرایش شده، فرم های ادبی ساده و دارندگان ایده هایی تقسیم می شدند که تاریخ از روی آنها ساخته می شد.
صفحات :
از صفحه 86 تا 99
الهیات مرگ
عنوان :
سخنران:
همایون همتی
نوع منبع :
سخنرانی , فیلم , مناظره،گفتگو و میزگرد
چکیده :
در دوران معاصر مرگ از چه جنبه‌هایی مورد توجه قرار می‌گیرد و مرگ پژوهان با چه رویکردهایی به این مسئله می‌پردازند؟ فلسفه‌ی ذهن و فلسفه‌ی اخلاق چه نگاهی به مرگ دارند؟ جامعه‌شناسی مرگ به چه مسائلی می‌پردازد؟
Modern Muslim Theology
نویسنده:
Martin Nguyen: مارتین نگوین
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
New York: Rowman & Littlefield,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هدف این کتاب آوردن الهیات اسلامی به عصر حاضر است. این کتاب با تمرکز بر رابطه انسان با خدا و ایمان با عدالت، بینش کلامی جدیدی را ارائه می دهد که ریشه در عمل به تخیل دینی دارد. الاهیات مدرن اسلامی به جای یک پیگیری صرفاً آکادمیک، استدلال می کند که الهیات یک فرآیند خلاقانه است و بحث می کند که چگونه سنت اسلامی می تواند به تمرین کنندگان معاصر کمک کند تا در مورد روابط خود با خدا، با یکدیگر و با بقیه آفرینش مذاکره کنند. این کتاب ایده‌ها، نمادها و مناسک کلیدی دینی - مانند وحی، سنت و نماز - را مجدداً مفهوم‌سازی می‌کند تا رویکردی متعهدانه به اسلام ایجاد کند که به طور همزمان ایمان را تقویت می‌کند و عدالت را در دنیای مدرن به اجرا در می‌آورد. چارچوب کلامی توسعه یافته در داخل به طور گسترده ای از سنت های فکری و معنوی اسلام که از گذشته نبوی این دین تا امروز امتداد دارد، نشأت می گیرد. با هدف در دسترس قرار دادن کار الهیات برای همگان، الهیات اسلامی مدرن از روایات زنده و تصاویر تداعی کننده شخصیت های مذهبی مشهور، مکان های مقدس و جنبه های زندگی روزمره استفاده می کند تا مفاهیم محوری برای الهیات تعامل را کشف و تعریف کند.
  • تعداد رکورد ها : 9