جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 46
تاریخ فلسفه کمبریج: 1945-2015 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
کلی بکر (Kelly Becker); ایین دی. تامسون (Iain D. Thomson)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
انتشارات دانشگاه کمبریج (Cambridge University Press),
چکیده :
این دستاورد برجسته در تحقیقات فلسفی، متخصصان برجسته از سنت‌های مختلف فلسفه غرب را در تلاشی مشترک برای روشن کردن و توضیح مهم‌ترین تحولات فلسفی پس از جنگ جهانی دوم گرد هم می‌آورد. این جلد با تمرکز ویژه (اما نه منحصرا) بر آن بینش‌ها و جنبش‌هایی که عمیق‌ترین شکل جهان فلسفی انگلیسی‌زبان را شکل دادند، شکاف سنتی بین فلسفه «تحلیلی» و «قاره‌ای» را پر می‌کند و در عین حال فراتر از آن می‌رسد. نتیجه، راهنمای معتبری برای مهم‌ترین پیشرفت‌ها و دگرگونی‌هایی است که فلسفه را در این دوره پرفراز و نشیب و شگفت‌انگیز تاریخ شکل داده است، تحولاتی که امروزه همچنان این رشته را شکل می‌دهند. برای دانشجویان و دانش پژوهان فلسفه معاصر در همه سطوح مورد توجه خواهد بود و برای هر مجموعه فلسفی جدی ضروری است.
افلاطون پست مدرن: نیچه، هایدگر، گادامر، اشتراوس، دریدا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Catherine H. Zuckert (کاترین زوکرت )
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Chicago Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: کاترین زوکرت کار پنج شخصیت کلیدی فلسفی قرن نوزدهم و بیستم را از دریچه خوانش‌های کاملاً پست مدرن آنها از افلاطون بررسی می‌کند. او استدلال می کند که نیچه، هایدگر، گادامر، اشتراوس و دریدا، که متقاعد شده بودند که عقل گرایی مدرن امکانات خود را به پایان رسانده است، همگی به افلاطون روی آوردند تا شخصیت اصلی فلسفه را دوباره کشف کند و سنت غربی را به عنوان یک کل دوباره درک کند. کنار هم قرار دادن هنرمندانه زوکرت از این بدنه های فکری به ظاهر متفاوت، دیدگاهی همدیگر را ارائه می دهد، نه فقط از این متفکران منفرد، بلکه از چشم انداز گسترده پست مدرن نیز. نتیجه یک اثر درخشان است که دیدگاهی بدیع در رابطه بین سنت فلسفی غرب و شرکت پست مدرن در حال تکامل ارائه می دهد.
تکامل متافیزیک مدرن: معنابخشی به اَشیاء [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
A. W. Moore (آدریان ویلیام مور)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب به تاریخ متافیزیک از زمان دکارت می پردازد. با در نظر گرفتن تعریف متافیزیک «کلی‌ترین تلاش برای معنا بخشیدن به چیزها»، تکامل این شرکت را از طریق مفاهیم مختلف رقابتی از امکان، دامنه و محدودیت‌های آن ترسیم می‌کند.
آثار کلاسیک فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Nigel Warburton ( نایجل واربرتون)
نوع منبع :
کتاب , مدخل آثار(دانشنامه آثار) , کتابخانه عمومی , نقد و بررسی کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اکنون در ویرایش چهارم خود، Philosophy: The Classics یک گشت و گذار سریع و نیروبخش در میان کتاب های بزرگ فلسفه غرب است. نایجل واربرتون در سبک روشن مثال زدنی خود سی و دو اثر کلاسیک فلسفی را از جمهوری افلاطون تا نظریه عدالت رالز معرفی و ارزیابی می کند. نسخه چهارم شامل مطالب جدیدی در مورد: مقالات مونتین توماس پین حقوق انسان R.G. کالینگوود اصول هنر کارل پوپر جامعه باز و دشمنان آن توماس کوهن ساختار انقلاب های علمی با داشتن واژه نامه و پیشنهاداتی برای مطالعه بیشتر در پایان هر فصل، این یک نقطه شروع ایده آل برای هر علاقه مند به فلسفه است.
فرنسا وفلاسفتها في مائة عام: المفاهیم و حیاتها الاجتماعیة
نویسنده:
جان لويس فابياني؛ ترجمة: وجیه البعینی؛ مراجعة: غازی برو
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت - لبنان: دار الفارابی,
مختصری تاریخ فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Nigel Warburton ( نایجل واربرتون)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Yale University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: فلسفه با پرسش هایی درباره ماهیت واقعیت و چگونگی زندگی ما آغاز می شود. اینها دغدغه‌های سقراط بود که روزهایش را در بازار باستانی آتن با پرسیدن سؤال‌های ناخوشایند سپری می‌کرد و مردمی را که ملاقات می‌کرد با نشان دادن میزان ناچیزی که واقعاً درک می‌کردند، نگران می‌کرد. این کتاب جذاب، متفکران بزرگ فلسفه غرب را معرفی می‌کند و قانع‌کننده‌ترین ایده‌های آنها را درباره جهان و بهترین شیوه زندگی در آن بررسی می‌کند. در چهل فصل کوتاه، نایجل واربرتون ما را در یک تور زمانی از ایده های اصلی در تاریخ فلسفه راهنمایی می کند. او داستان‌های جالب و غالباً عجیبی از زندگی و مرگ فیلسوفان تفکر برانگیز از سقراط ارائه می‌کند که ترجیح می‌دهند با مسمومیت شوکران بمیرند تا بدون آزادی فکر کردن به زندگی خود، به پیتر سینگر، که از مسائل فلسفی و اخلاقی نگران‌کننده می‌پرسد. سوالاتی که روزگار ما را آزار می دهد واربرتون نه تنها فلسفه را در دسترس قرار می‌دهد، بلکه الهام‌بخش تفکر، استدلال، استدلال و پرسش در سنت سقراط است. کتاب «تاریخ کوچک فلسفه» گستره وسیع جستجوی بشریت برای فهم فلسفی را ارائه می‌کند و از همه دعوت می‌کند تا در بحث شرکت کنند.
الفبای فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Nigel Warburton ( نایجل واربرتون)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: «فلسفه: The Basics» به شایستگی توصیه‌شده‌ترین مقدمه برای فلسفه در بازار است. واربرتون صبور، دقیق و بالاتر از همه روشن است. هیچ مقدمه کوتاه بهتری برای فلسفه وجود ندارد.» - استیون لاو، نویسنده The Philosophy Gym فلسفه: The Basics به آرامی خواننده را به دنیای فلسفه آسان می کند. هر فصل یک حوزه کلیدی از فلسفه را در نظر می گیرد و ایده ها و مضامین اساسی را توضیح می دهد و کاوش می کند: • آیا می توانید اثبات کنید که خدا وجود دارد؟ • چگونه حق را از نادرست تشخیص دهیم؟ • محدودیت های آزادی بیان چیست؟ • آیا می دانید علم چگونه کار می کند؟ • آیا ذهن شما با بدنتان متفاوت است؟ • آیا می توانید هنر را تعریف کنید؟ • با حیوانات غیر انسانی چگونه رفتار کنیم؟ برای ویرایش پنجم این کتاب پرفروش، نایجل واربرتون یک فصل کاملاً جدید در مورد حیوانات اضافه کرده، سایرین را اصلاح کرده و بخش‌های خواندن بیشتر را به روز کرده است. اگر تا به حال از شما پرسیده اید که «فلسفه چیست؟»، یا فکر کرده اید که آیا جهان واقعاً آن گونه است که شما فکر می کنید، این کتاب برای شماست.
درباره تاریخ دین و فلسفه در آلمان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Heinrich Heine; Terry Pinkard (ed.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press ,
فلسفه اسکاتلند در قرن هجدهم: جلد 1: اخلاقیات، سیاست، هنر و دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Garrett, Aaron; Harris, James Anthony
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: "تاریخ فلسفه اسکاتلند" مجموعه ای از مطالعات مشترک است که هر جلد به دوره خاصی اختصاص دارد. این جلد بر زمینه فکری و تأثیرات هاچسون، هیوم، اسمیت و رید تمرکز دارد. فلسفه اخلاق و سیاسی، علوم انسان و دین. فصول به بررسی زمینه مشخص اسکاتلندی روشنگری اسکاتلندی می پردازد و آثار فیلسوفان متعارف را با معاصرانی که اکنون به ندرت خوانده می شوند، در کنار هم قرار می دهند. ادامه مطلب...
از «حلقه آلکوین» تا «مکتب اکسر»: منطق، الهیات و فلسفه در قرون وسطای اولیه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Marenbon
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مطالعه اولین گزارش مدرن از توسعه فلسفه در دوران رنسانس کارولینژی است. دکتر مارنبون استدلال می‌کند که در اواخر قرن هشتم، الاهیات‌دانان با اشتیاقشان برای منطق هدایت شدند تا پرسش‌های واقعاً فلسفی را برای خود مطرح کنند. مضامین اصلی فلسفه قرن نهم - جوهر، مقولات ارسطویی، مسئله جهانی ها - این بود که متفکران را در سراسر قرون وسطی به خود مشغول کند. از این رو، نخستین دوره فلسفه قرون وسطی، دوره شکل گیری بود. این اثر مبتنی بر مطالعه تازه منابع دست‌نویس است. اندیشه‌های دانشمندانی چون آلکوین، کاندیدوس، فردگیسوس، راترامنوس کوربی، جان اسکاتوس اریوجنا و هیریک اوسر به تفصیل بررسی و با منابع آنها مقایسه شده است. و شواهد گوناگونی برای روشن کردن محیطی که این متفکران در آن شکوفا شده‌اند استفاده می‌شود. نسخه‌های انتقادی کامل بدنه مهمی از مطالب فلسفی قرون وسطی، که بسیاری از آن‌ها قبلاً منتشر نشده بودند، گنجانده شده‌اند.
  • تعداد رکورد ها : 46