جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 35
اهمیت آنچه برای ما مهم است: جستارهای فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Harry G. Frankfurt (هری جی. فرانکفورت)
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجلد مجموعه‌ای از سیزده مقاله اساسی درباره اخلاق، اراده آزاد و فلسفه ذهن است. این مقالات به موضوعات محوری مانند آزادی اراده، مسئولیت اخلاقی، مفهوم شخص، ساختار اراده، ماهیت عمل، ساختار خود و نظریه آرمان های شخصی می پردازند. پروفسور فرانکفورت با تمرکز بر ماهیت متمایز آزادی انسان، می‌تواند مشکلات اساسی را در مورد اینکه انسان بودن چیست و در زندگی به چه چیزهایی باید اهمیت دهد، بررسی کند.
مسائل کلیدی فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
julian baggini: جولیان باگینی
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: کتاب «Philosophy: Key Themes=فلسفه: مضامین کلیدی» - یک راهنمای مبتدی برای درک و نقد استدلال های فلسفی است. هر فصل یکی از پنج موضوع اصلی تحت پوشش دروس فلسفه را معرفی می کند: نظریه معرفت، فلسفه اخلاق، فلسفه دین، فلسفه ذهن، و فلسفه سیاسی.
دیدگاه آکویناس درباره ذهن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: آثار بالغ آکویناس، اگرچه در غرض الهیاتی، حاوی مطالب زیادی است که فلسفی است به این معنا که به هیچ وجه وابسته به باورهایی نیست که به طور خاص مسیحی هستند. روان‌شناسی فلسفی یا فلسفه ذهن او به‌دلیل غلبه اندیشه‌های برآمده از دکارت، به استثنای یکی دو استثنا، از قرن 16 تا 19 توسط متفکران سکولار جدی گرفته نشد. در قرن حاضر بسیاری از فیلسوفان سیستم دکارتی را کاملاً منفجر شده می دانند و اکنون می توان دریافت که فلسفه ذهن آکویناس علاقه زیادی به معاصر دارد و در واقع یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه از هر دوره ای است. این کتاب آن بخش‌هایی از منظومه آکویناس را که دارای ارزش ماندگار هستند، در دسترس قرار می‌دهد. هسته این اثر، خوانش دقیق بخش‌هایی از «Summa Theologiae» است که به عقل و اراده انسان و به رابطه روح و بدن اختصاص دارد. هیچ دانشی از لاتین یا تاریخ قرون وسطی را پیش‌فرض نمی‌داند و سیستم آکویناس را به سنت فلسفه ذهنی مرتبط می‌کند که توسط ویتگنشتاین و رایل در جامعه انگلیسی-آمریکایی افتتاح شد.
خدا، ذهن و معرفت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Moore (اندرو مور)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: مضامین خدا، ذهن و معرفت محوری در فلسفه دین هستند، اما اکنون توسط فیلسوفان حرفه ای که قبلاً در این زمینه مشارکتی نداشته اند، مطرح می شوند. این کتاب مجموعه ای از مقالات بدیع از فیلسوفان برجسته و نوظهور است و مرزهای بین فلسفه دین، فلسفه ذهن، متافیزیک و معرفت شناسی را بررسی می کند. معرفی آن، آن را برای تازه واردان به این رشته، به ویژه کسانی که از الهیات به آن نزدیک می شوند، قابل دسترس خواهد کرد. بسیاری از موضوعات کتاب در کانون بحث‌ها - که تا حدی توسط به اصطلاح آتئیست‌های جدید برانگیخته شده‌اند - در فرهنگ معاصر در مورد اینکه آیا داشتن باورهای دینی عقلانی است و نقشی که این باورها می‌توانند یا باید در زندگی مردم داشته باشند، قرار دارند. افراد و جامعه
مقدمه ای فلسفی بر علوم شناختی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Rom Harré (رام هار)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این اولین متن اصلی است که بررسی جامعی از علوم شناختی به معنای کامل آن ارائه می دهد. از مدل های هوش مصنوعی و روانشناسی شناختی گرفته تا نظریه های گفتمانی و فرهنگی اخیر، رام هار؟ یک ادغام نفس گیر اصلی و در عین حال قابل دسترس از این زمینه را ارائه می دهد. در اصل این کتاب درسی به این سوال می پردازد که "آیا روانشناسی یک علم است؟" با توضیحی روشن از روش و تبیین علمی و تأثیر آنها بر تحقیقات روانشناختی. شخصیت محوری در روانشناسی و فلسفه برای چندین دهه رام هار؟ وسعت مرجع و بینش بی بدیل خود را برای دانش آموزان در تمام سطوح تبدیل کرده است. این کتاب چه در توصیف، زبان، دسته بندی، حافظه، مغز یا پیوند گرایی، همیشه شهود ما در مورد باورها، خواسته ها و زمینه اجتماعی آنها را به آخرین گزارش ها از جایگاه آنها در مدل های محاسباتی و بیولوژیکی پیوند می دهد. روان نوشته شده و ساختار خوبی دارد، این متن ایده آل برای دانش آموزان است. این کتاب به چهار ماژول اصلی، با سه سخنرانی در هر یک تقسیم شده است. خواننده با نکات یادگیری مفید، سوالات مطالعه و مقاله و خواندن های کلیدی برای هر فصل راهنمایی می شود.
معرفت، زبان و ذهن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(آنتونیو مارکز)Antonio Marques , (نونو ونتورینیا)Nuno Venturinha
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: کتاب «تحقیقات فلسفی» ویتگنشتاین یکی از تأثیرگذارترین کتاب‌های قرن بیستم است. این نور جدیدی بر عملکرد زبان و ذهن افکند و کمک قابل توجهی به درک دانش بشری کرد. این کتاب که شامل مقالاتی از محققان مشهور بین‌المللی است، به بررسی توسعه ایده‌های ویتگنشتاین در راستای تحقیقات می‌پردازد. این دیدگاه جامعی از برخی از بحث برانگیزترین موضوعات در مطالعه شاهکار ویتگنشتاین ارائه می دهد و ارتباط آن را در بحث های فلسفی معاصر مورد ارزیابی مجدد قرار می دهد. مشارکت کنندگان: آلبرتو آرودا (دانشگاه جدید لیسبون)، جوئو ورگلیو گالرانی کاتر (دانشگاه اس پائولو)، پی ام اس هکر (دانشگاه آکسفورد)، ناتان هاوتالر (دانشگاه لندن)، امیلیانو لا لیکاتا (دانشگاه پالرمو)، ژروم لتورنور (دانشگاه پاریس هشتم)، نیکولای میلکوف (دانشگاه پادربورن)، ماریا فیلومنا مولدر (دانشگاه جدید لیسبون)، جسا پادیلا گاولوز (دانشگاه کاستیا-لامانچا، تولدو) و روئی سامپایو داسیلوا (دانشگاه جدید لیسبون) دانشگاه آزور).
درآمدی فلسفی بر هوش مصنوعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jack Copeland (جک کوپلند)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: با فرض عدم آشنایی با مفاهیم فنی فلسفه یا محاسبات، این مقدمه واضح پیشرفت های حاصل شده در هوش مصنوعی را از زمان آغاز به کار این رشته در سال 1956 بررسی می کند. یک ماشین فکر می کند و چشم انداز موفقیت آنها را ارزیابی می کند. مقدمه های روشنی برای پیوندگرایی و فرضیه زبان فکر وجود دارد که مطالبی از فلسفه، هوش مصنوعی و علوم اعصاب را به هم می پیوندد. با حملات جان سرل به هوش مصنوعی و علوم شناختی مقابله می‌شود و توجه زیادی به مسائل اساسی، از جمله ماهیت محاسبات، ماشین‌های تورینگ، پایان‌نامه چرچ-تورینگ و تفاوت بین پردازش نمادهای کلاسیک و پردازش توزیع‌شده موازی داده می‌شود. این کتاب همچنین امکان داشتن اراده و آگاهی آزاد را در ماشین‌ها بررسی می‌کند و با بحث در مورد اینکه مغز انسان به چه معنا ممکن است یک کامپیوتر باشد، به پایان می‌رسد.
مطالعه فلسفی ذهن انسان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Joseph Barrell (جوزف بارل)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
ذهن مکانیکی: مقدمه‌ای فلسفی بر ذهن‌ها، ماشین‌ها و بازنمایی ذهنی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tim Crane (تیم کرین)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: چگونه ذهن انسان می تواند دنیای بیرون را بازنمایی کند؟ اندیشه چیست و آیا می توان آن را به صورت علمی بررسی کرد؟ آیا باید ذهن را نوعی ماشین بدانیم؟ آیا ذهن یک کامپیوتر است؟ آیا کامپیوتر می تواند فکر کند؟ تیم کرین با فرض اینکه هیچ دانش قبلی از فلسفه یا رشته های مرتبط ندارد، تصمیم می گیرد به این سؤالات و بیشتر به شیوه ای زنده و سرراست پاسخ دهد. ذهن مکانیکی از اولین انتشار خود هزاران نفر را با برخی از مهم ترین ایده های فلسفه ذهن معاصر آشنا کرده است. کرین ایده های اساسی را توضیح می دهد که فلسفه ذهن، هوش مصنوعی و علوم شناختی را در بر می گیرد: مشکل ذهن و بدن چیست. کامپیوتر چیست و چگونه کار می کند. افکار چیست و چگونه رایانه ها و ذهن ها ممکن است آنها را داشته باشند. او نظریه‌های مختلف ذهن را از ثنویت‌گرا تا حذف‌گرا بررسی می‌کند و این پرسش را مطرح می‌کند که آیا می‌توان بدون زبان فکر کرد و آیا ذهن تابع همان قوانین علّی پدیده‌های طبیعی است؟ نتیجه، کاوشی جذاب در تئوری ها و استدلال های پیرامون مفاهیم اندیشه و بازنمایی است. این ویرایش سوم به طور کامل بازبینی و به روز شده است و شامل یک فصل کاملاً جدید درباره بیرون گرایی در مورد محتوای ذهنی و ذهن گسترده و تجسم یافته است. تاکید قوی تری بر زمینه محیطی و بدنی که فکر در آن رخ می دهد وجود دارد. بسیاری از فصل ها برای سهولت عبور خواننده از کتاب سازماندهی مجدد شده اند. این کتاب اکنون حاوی راهنمای بسیار دقیق تری برای مطالعه بیشتر است، و گاهشماری و واژه نامه اصطلاحات فنی نیز به روز شده است. ذهن مکانیکی برای هرکسی که به مکانیسم های ذهن ما علاقه مند است در دسترس است و برای کسانی که در زمینه فلسفه ذهن، فلسفه روانشناسی یا روانشناسی شناختی مطالعه می کنند، خواندن ضروری است.
  • تعداد رکورد ها : 35