جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 63
فراتر از گفتگو: مسیرها به سوی وحدت مسیحی [پایان‌نامه انگلیسی]
نویسنده:
Jeffrey Kirch: جفری کرچ
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این پروژه به دنبال بررسی وضعیت اکومنیسم (وحدت مذاهب و کلیساهای مسیحی) پس از شورای دوم واتیکان است. توافق کلی وجود دارد که کار در جهت وحدت کلیسای مسیحی متوقف شده است. کلیساهای والتر کاسپر، جوزف راتزینگر و ریچارد مک براین به تقویت مجدد جنبش جهانی کمک می کنند. به طور خاص، محل گفتگوی جهان گرایی و «اکومنیسم زندگی» نشانه هایی از نوید را نشان می دهد. با کمک گرفتن از هر یک از متکلمان می توان یک استراتژی موثر برای حرکت رو به جلو ایجاد کرد.
اندیشیدن به کسی که یکسان می ماند: آگوستین، سوئینبرن و مزمور 102 درباره رابطه بین تغییر ناپذیری الهی و عقل الهیاتی [نمایه مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Jared Michelson
نوع منبع :
نمایه مقاله
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مقاله از یک دکترین کلاسیک تغییر ناپذیری الهی دفاع می‌کند و ادعا می‌کند که تأثیرگذارترین ایراداتی که متکلمان و فیلسوفانی مانند ریچارد سوینبرن علیه آن وارد کرده‌اند. این تغییر ناپذیری الهی بیشتر نظری است تا عملی، فلسفی است تا کتاب مقدس، و با خدای «شخصی» که با مخلوقات ارتباط دارد، منسجم نمی شود – ریشه در تفسیر خاصی از عقل الهیاتی دارند. من شرح سوئینبرن از عقل الهیات را با کمک تفسیر کارل بارت از انسلم تشخیص می دهم و از طریق تفسیر الهیاتی از مزمور 102، تحلیلی از خالق، گزارشی متضاد از تغییر ناپذیری الهی ارائه می کنم که ریشه در رویکردی متمایز به عقل الهیاتی دارد. تمایز موجودات، و بررسی De trinitate آگوستین.
صفحات :
از صفحه 803 تا 825
زخم معرفت: معنویت مسیحی از عهد جدید تا سنت جان کراس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Rowan Williams
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cowley Publications,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این رساله کلاسیک در باب معنویت مسیحی، روآن ویلیامز ما را با نگاهی جدید به جاده ای می برد که توسط پل، جان، ایگناتیوس، ایرنائوس، کلمنت اسکندریه، اوریگن، آتاناسیوس، ریحان، گریگوری نیسا، آگوستین، و سرانجام به لوتر مشخص شده است.و سنت جان کراس. زخم معرفت تحلیل روانشناختی و فکری نافذی از معنویت مسیحی است. درباره نویسنده روآن ویلیامز، صد و چهارمین اسقف اعظم کانتربری، پیش از این رهبر کلیسای ولز بود. او تا سال 1991 که اسقف مونموث شد در آکسفورد و کمبریج تدریس کرد. او نویسنده نمادهای گمشده، نوشتن در غبار، تأمل در این چیزها، پرتو تاریکی، رستاخیز، آتش بس خدا و آریوس است.
اثر رستگاری عشق: جستجوی آنگلیکان برای تقدس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Geoffrey Rowell, Kenneth Stevenson, Rowan Williams
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اثر رستگاری عشق گلچین اصلی از نوشته‌های آنگلیکن است، با بیش از 250 مدخل که از قرن شانزدهم تا بیستم را در بر می‌گیرد. انتخاب‌ها این اصل انگلیکان را نشان می‌دهند که رشته‌های مختلف معنویت را می‌توان در یک تنش خلاقانه با هم بافته کرد که قدرت کلی کلیسا را ​​افزایش می‌دهد. مدخل‌ها طیف وسیعی از ژانرهای ادبی (شعر، مقالات عبادی، نامه‌ها، تأملات درباره کتاب مقدس، و غیره) را منعکس می‌کنند که توسط مردان و زنان از سراسر جهان نوشته شده‌اند.
تأثیر روش شناختی بخشنامه «ایمان و عقل» بر آموزش اجتماعی کاتولیک [نمایه مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Martin Schlag
نوع منبع :
نمایه مقاله
چکیده :
ترجمه ماشینی: بخشنامه ژان پل دوم Fides et Ratio برای روش شناسی آموزش اجتماعی کاتولیک اهمیت شگفت انگیزی دارد. این مقاله سه نکته را برجسته می‌کند که به‌عنوان مشارکت Fides et Ratio در معرفت‌شناسی و روش‌شناسی مقام اجتماعی پدیدار شد. به گفته Gaudium et Spes، تعلیم اجتماعی کاتولیک اساساً خدمت کلیسا است که به طور غیرمستقیم با ارائه یک پیشنهاد رایگان از احساس و ایمان بر زندگی اجتماعی تأثیر می گذارد. Fides et Ratio این تغییر پارادایم را با رد ایمان گرایی در مسائل اخلاق اجتماعی نیز تقویت می کند. در این، فراتر از واتیکان اول، دی فیلیوس است. بخشنامه همچنین تصریح می کند که روش آموزش اجتماعی کاتولیک سه جانبه است و حداقل به همکاری سه رشته الهیات، فلسفه و علوم اجتماعی نیاز دارد. به دلیل تغییر ماهیت تاریخ، آموزه های اجتماعی کاتولیک بیش از حد در نوسان است. به زمان و مکان، به تاریخ و فرهنگ حساس است.
صفحات :
از صفحه 699 تا 718
انسان گرایی در اقتصاد و تجارت: دیدگاه های سنت اجتماعی کاتولیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Domènec Melé, Martin Schlag
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب دیدگاه‌های مختلفی را در مورد انسان‌گرایی ارائه می‌دهد که توسط آموزش اجتماعی کاتولیک توسعه یافته است، با تمرکز ویژه بر ارتباط آن در اقتصاد و تجارت. این کار از سه بخش تشکیل شده است که منظور از اومانیسم مسیحی، چگونگی پیوند آن با فعالیت های اقتصادی و ارتباط عملی آن در دنیای تجارت امروز را پوشش می دهد. توسعه تاریخی اومانیسم مسیحی را مرور می‌کند و استدلال‌هایی را که آن را در زمینه فرهنگی کنونی توجیه می‌کنند و چگونگی کمک آن به توسعه انسانی را مورد بحث قرار می‌دهد. این کتاب استدلال می‌کند که به رسمیت شناختن کرامت انسانی و وجود حقوق فطری بشر، هر دو در نهایت ریشه در اومانیسم مسیحی دارند. اهمیت این مفهوم برای فعالیت‌های اقتصادی و اینکه چگونه اومانیسم مسیحی می‌تواند به‌عنوان پایه‌ای متافیزیکی و مبنای اخلاقی برای اقتصاد بازار اجتماعی باشد را مشخص می‌کند. به کارگیری اومانیسم مسیحی در کسب و کار منجر به مرکزیت فرد در سازمان ها و دیدن شرکت به عنوان جامعه ای از افراد می شود که برای منافع مشترک با یکدیگر همکاری می کنند. سه مطالعه موردی تامل برانگیز، تأثیرات مثبت گسترده به کارگیری اومانیسم مسیحی در سازمان را نشان می دهد.
مبانی تربیت دینی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Martin Rothgangel, Thomas Schlag, Friedrich Schweitzer
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
V&R unipress,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد مقدمه ای بر تمامی سؤالات آموزش تعلیم و تربیت دینی به عنوان یک درس مدرسه و به عنوان یک رشته دانشگاهی مرتبط با این موضوع است. این فصول بیشتر جنبه هایی را که معلمان دین در کار خود با آن روبرو هستند و همچنین زمینه های نظری لازم برای این کار را پوشش می دهد. این جلد کتاب درسی است برای طلاب و معلمان تعلیمات دینی، چه در مدرسه و چه در زمینه دانشگاهی که به دنبال اطلاعات موثق در این زمینه هستند. این کتاب مفید بودن خود را در کشورهای آلمانی زبان ثابت کرده است. این جلد ترجمه انگلیسی مجموعه آلمانی آموزش دینی است که چاپ های زیادی را پشت سر گذاشته و چندین ویرایش را پشت سر گذاشته است. نسخه اول توسط گوتفرید آدام و راینر لاخمن در سال 1984 ویرایش شد. نسخه انگلیسی حاضر بر اساس نسخه 2012 است که هدف آن ارائه جدیدترین این رشته است. پیشینه کتاب پروتستانی است، اما چشم انداز آن به وضوح جهان بینی است، و در بسیاری از فصول، مسائل مربوط به آموزش بین دینی مورد توجه قرار گرفته است. این خلاصه همچنان به طور گسترده در آلمان، اتریش و سوئیس استفاده می شود - به عنوان مقدمه ای بر این رشته و همچنین کتابچه راهنمای دانش آموزانی که برای امتحانات نهایی خود آماده می شوند. نسخه انگلیسی این خلاصه را در اختیار دانشجویان و همکاران در کشورهای دیگر قرار می دهد. برخی از محتویات آن ارتباط نزدیکی با یک زمینه آلمانی دارد، به عنوان مثال، در رابطه با مقررات قانونی. در حالی که خوانندگان باید از زمینه مربوطه خود آگاه باشند، ممکن است همچنان جالب باشد که در مورد وضعیت در کشور دیگری مطلع شوند. درک آلمانی از آموزش دینی به دلیل شیوه ای که در آن دیدگاه های آموزشی و الهیاتی در کنار هم قرار می گیرند، به جای محدود کردن موضوع به مطالعات دینی، مورد توجه ویژه است. ممکن است خوانندگان را به یاد وضعیت کثرت گرایانه اروپا بیاندازد که در آموزش دینی با مدل های مختلف آن نیز صدق می کند. با این حال، سایر جنبه های مربوط به فرآیند تدریس واقعی به یک موقعیت یا کشور خاص محدود نمی شود. این در واقع یکی از سؤالات جالب ترجمه چنین کتاب درسی است که کدام بخش ها یا جنبه های تربیت دینی را می توان بین المللی دانست و کدام یک متعلق به بافت ملی است. از این نظر، کتاب حاضر فرصت های جدیدی را برای تبادل بین المللی و تحقیقات تطبیقی ​​باز می کند.
اشتراک و غیریت: مطالعات بیشتر در شخصیت و کلیسا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Zizioulas, Paul McPartlan, Rowan Williams
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury T&T Clark,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اشتراک و غیریت: چگونه می توان اینها را آشتی داد؟ در این مطالعه گسترده، الهیدان برجسته ارتدوکس، متروپولیتن جان (زیزیولاس) پرگامون، به دنبال پاسخ به این سؤال است. او در کتاب مشهور خود، بودن به عنوان اشتراک (1985)، بر اهمیت اشتراک برای زندگی و وحدت تأکید کرد. در این جلد مهم همراه، او اکنون این واقعیت مکمل را بررسی می کند که اشتراک مبنای دیگری بودن و هویت واقعی است. متروپولیتن جان با آگاهی مداوم از عمیق‌ترین پرسش‌های وجودی امروز، سنت مسیحی را بررسی می‌کند و نگرانی‌های وجودی را برجسته می‌کند که قبلاً زیربنای نوشته‌های پدران یونانی و تعاریف مجالس اولیه کیهانی است. او به شیوه ای نیرومند و چالش برانگیز، از آزادی دیگری بودن به عنوان یک ویژگی ذاتی شخصیت دفاع می کند که تنها در ارتباط برقرار می شود. پس از یک فصل آغازین بزرگ در مورد هستی شناسی غیریت، که به ویژه برای این جلد نوشته شده است، موضوع به طور سیستماتیک با ارجاع به تثلیث، مسیح شناسی، انسان شناسی و کلیسای شناسی توسعه می یابد. فصل جدید دیگری از این ایده که پدر عامل تثلیث است، همانطور که توسط پدران کاپادوکیه تعلیم داده شده است، دفاع می کند و به انتقادات این دیدگاه پاسخ می دهد. فصل آخر به جدایی مرسوم کلیسای شناسی از عرفان پاسخ می دهد و به شدت طرفدار درک عرفانی از بدن مسیح به عنوان یک کل است. سایر مقالات، که قبلاً منتشر شده بودند، اما برخی از آنها به راحتی قابل دستیابی نیستند، همه برای گنجاندن آنها در اینجا تجدید نظر شده اند. این کمک دیگری به گفتگو درباره برخی از حیاتی ترین موضوعات برای الهیات و کلیسا از سوی یکی از چهره های برجسته در جهان گرایی مدرن است.
  • تعداد رکورد ها : 63