جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 24
الهیات سیستماتیک جلد 1: اخلاق [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James William McClendon (جیمز ویلیام مک کلندون)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: هنگامی که برای اولین بار در سال 1986 ظاهر شد، اخلاق جیمز مک کلندون ادعای دو ایده الهیات قانع کننده را داشت. اول، اینکه دیدگاه الهیاتی بسیار متمایز، وارثان اصلاحات بنیادی قرن شانزدهم را مشخص می کند. در قلب این دیدگاه چیزی است که مک کلندون آن را دید باپتیست می نامد، راهی برای درک انجیل که بر تمایز کلیسا از جهان، و تداوم آن با کلیسای عهد جدید تأکید می کند. ثانیاً، این دیدگاه اصلاح‌طلبی رادیکال، به دلیل تأکید بر محوریت شاگردی، اصرار دارد که اولین وظیفه الهیات کشف و کشف شکل زندگی مشترک کلیسا به عنوان بدن مسیح است. از این رو تصمیم بدیع مک کلندون برای شروع کار نوشتن یک الهیات سیستماتیک با یک جلد در مورد اخلاق است. اخلاق از اولین انتشارش توسط دکترین (1994) و شاهد (2000) دنبال شده است. تکمیل کار کلی، بسیاری از مسائل و نگرانی های الهیاتی و اخلاقی را در مرکز سنت باپتیست متمرکز کرده است. در این نسخه اصلاح شده اخلاق، مک کلندون ادعای خود را مبنی بر اولویت اخلاق در وظیفه الهیاتی با فوریت جدیدی القا می کند، که ناشی از تعریف کامل تر و کامل تر از بینش باپتیست است که دکترین و شاهد آن را ممکن ساخته اند. او به ما یادآوری می کند که اخلاق محوری است، زیرا ایمان کتاب مقدس بر مجموعه ای از اعمال متمایز استوار است که از قرار گرفتن ما در یک داستان مسیحی بزرگتر ناشی می شود. مک‌کلندون در بازنگری‌های خود توضیح کامل‌تری درباره نحوه تعامل اعمال وفادارانه و داستان انجیل ارائه می‌دهد که باعث ایجاد شیوه‌ای از زندگی کاملاً مسیحی می‌شود.
قرائت فرمان: تفسیر، انتخاب و مسیحیت در کالوین و بارت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
David Gibson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T&T Clark Int'l ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: "تفسیر کتاب مقدس چه نقشی در ساخت الهیات ایفا می کند؟ دیوید گیبسون در خواندن فرمان به بررسی تفسیر انتخاب در جان کالوین و کارل بارت می پردازد و رابطه بین انتخاب و مسیحیت را در اندیشه آنها در نظر می گیرد. او استدلال می کند که هم برای کالوین و هم برای کالوین و بارت دکترین آنها در مورد انتخاب و لنگرهای تفسیری آن از نظر مسیحی شکل می‌گیرد، اما به روش‌های بسیار متفاوتی. انتخاب اسرائیل و کلیسا. سپس این تمایز با نشان دادن اینکه چگونه شکل هرمنوتیکی متناظر دارد توسعه می یابد: مسیحیت گسترده (کالوین) و مسیحیت شدید (بارث). با تمرکز بر دریافت متون کتاب مقدس، خواندن فرمان توجه را به مبانی تفسیری نادیده گرفته شده کالوین دکترین انتخاب، و کمک تازه ای به بحث های جاری در مورد انتخابات در اندیشه بارت می کند. نتیجه مطالعه ای است که برای محققان کتاب مقدس و همچنین متکلمان تاریخی و سیستماتیک به طور یکسان مورد علاقه خواهد بود. "
الهیات سیستماتیک جلد 1: خدای سه‌گانه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert W. Jenson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: خدای سه گانه، همراه با جلد دوم آتی، «آثار خدا»، بیانیه ای جامع از الهیات مسیحی را در سنت جمع بندی قرون وسطایی یا آثار مدرنی مانند آثار شلایرماخر و بارت توسعه می دهد. الاهیات، همانطور که در اینجا فهمیده می شود، گفتمان مستمر کلیسای مسیحی در مورد هدف مشترک خاص اوست. این انعکاس هرمنوتیک و انتقادی درونی وظیفه کلیسا برای بیان انجیل، به جهان به عنوان پیام و به خدا در درخواست و ستایش است. بنابراین، این جلد و جانشین آن به خدمت کلیسای واحد اعتقادات اختصاص یافته است. برای هیچ فرقه یا اعتراف خاصی نیست. گفت‌وگوکنندگان تحلیل‌ها و پیشنهادهای این اثر از هر کجای سنت جهان‌شناختی ممکن است به یک پرسش منتهی شود: به متکلمان و سنت‌های باستانی، قرون وسطایی، یا مدرن. شرقی یا غربی؛ کاتولیک یا پروتستان.
الهیات اصلاح شده روز: از نظر کتاب مقدس و الهیات سیستماتیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
P. Van der Walt, Sarel (editor) Vorster, Nico (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
AOSIS,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب به تعداد زیادی از آثار علمی تولید شده در سال 2017 کمک می کند که یادآور انقلاب علمی و تغییر پارادایم است که در سال 1517 رخ داد. سال 2017 نشان دهنده پانصدمین جشن اصلاحات است که توسط مارتین لوتر با انتشار آنچه که بعدها به نام نود شناخته شد، به راه انداخت. -پنج پایان نامه در مورد اغماض. اصلاحات یک رویداد مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بود که چشم انداز اروپای مدرن را تغییر داد و بر بخش هایی از جهان بسیار فراتر از آن تأثیر گذاشت. این شامل «جنوب دور» مانند آفریقای جنوبی می شود که میراث اصلاح طلبان زندگی نهادی و فردی را فراتر از مرزهای قومیت و اعتقادات شکل داده است. جشن‌های جهانی این سالگرد قرنطینه فرصتی را برای محققان فراهم می‌کند تا درباره پیامدها و اهمیت پایدار اصلاحات تجدید نظر کنند. این کتاب با بحث در مورد ارتباط علمی الهیات اصلاح‌شده، به‌ویژه با توجه به مضامین کتاب مقدس، تاریخی و سیستماتیک-الهیاتی، یکی از این بسترها را فراهم می‌کند. این کتاب مشتمل بر مجموعه ای از مقالات توسط محققان متعلق به سنت اصلاحات است و هدف آن بررسی میراث تاریخی اصلاحات، وضعیت کنونی گفتمان در الهیات اصلاحی و همچنین ارتباط معاصر رویکرد اصلاحی به الهیات است. این کتاب شامل دیدگاه‌های کتاب مقدس، تاریخی-الهیاتی و سیستماتیک-الهیاتی است و به موضوعات مختلفی مانند تفسیر کتاب مقدس، نقد متن، ترجمه، انگیزه‌های سازنده ناشی از تفکر کلاسیک اصلاح‌شده، آزادی مسیحی، انسان‌شناسی و گفتگو با سنت‌های غیر اصلاح‌شده می‌پردازد. اگرچه رویکردهای دنبال شده به هیچ وجه جامع نیستند، اما نشانه هایی از رویکردهای دنبال شده در گفتمان اصلاح شده را در اختیار خواننده قرار می دهند. فصل 1-4 مربوط به تفسیر کتاب مقدس است. روش‌های مختلفی از جمله رویکردهای دستوری-تاریخی، متنی-ماندانی، اجتماعی-تاریخی، ویرایشی-تاریخی، دیاکرونیک و همزمان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. این تحلیل ها تأیید می کند که تفسیر کتاب مقدس مستلزم رویکردی چند وجهی به متون کتاب مقدس است. فصل‌های 5 تا 9، برعکس، موضوعات مختلف تاریخی و سیستماتیک-الهیاتی را مورد بحث قرار می‌دهند. متون کلاسیک از اصلاحات، به ویژه آثار کالون و لوتر، مورد بررسی قرار می گیرند، و ادبیات الهیات معاصر تجزیه و تحلیل، مقایسه و ارزیابی می شوند، در حالی که ایده های جدید بدیع ارائه می شود. این کتاب با روحیه اصلاح شده سمپر رفورماندا نوشته شده است. در حالی که با سنت های دیگری مانند الهیات پنطیکاستی، نو پنطیکاستی، کاتولیک رومی و الهیات لوتری وارد گفتگو می شود، نگرش خود انعکاسی و خود اصلاحی را نیز به نمایش می گذارد. این مشارکت نه تنها میراث اصلاح‌طلب را به عنوان یک سنت زنده تأیید می‌کند، بلکه تلاش می‌کند تا با استفاده از ادبیات کلامی کلاسیک و جدید، سنت را با ایده‌های نوین تقویت کند. مخاطبان هدف عمدتاً الهی‌دانان اصلاح‌طلب هستند، اما دانشمندان غیر اصلاح‌طلب که علاقه‌مند به درگیر شدن با سنت اصلاح‌طلب هستند، این کتاب را آموزنده می‌دانند.
دایره کلام: کتاب مقدس و عقل کلامی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Webster (جان وبستر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب مجموعه ای از مطالعات مرتبط را در مورد ماهیت کتاب مقدس و الهیات مسیحی توسط یکی از برجسته ترین نمایندگان الهیات پروتستان در زمان ما گرد هم می آورد. پس از مقدمه‌ای کوتاه در زمینه‌ی کتاب و مضامین اصلی آن، بخش اول این جلد به بررسی موضوعاتی درباره‌ی ماهیت و تفسیر کتاب مقدس می‌پردازد. یک پیشنهاد جامع در مورد کتاب مقدس و تفسیر آن با مطالعه کتاب مقدس به عنوان سفارت مسیح قیام یافته، و توسط سه فصل مرتبط با تجزیه و تحلیل روش هایی که در آن متکلمان بزرگ مدرن (بارت،تی.اف.تورنس و روآن ویلیامز) ماهیت و تفسیر کتاب مقدس. بخش دوم جلد پیشنهادی انباشته در مورد ماهیت و وظایف الهیات مسیحی ارائه می‌کند، به بررسی اصول بنیادی الهیات نظام‌مند، نقش متمایز و دامنه عقل در الهیات مسیحی، رابطه الهیات با علوم انسانی و حرفه الهیات برای ترویج صلح کلیسا.
الهیات سیستماتیک پنطیکاستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stanley M. Horton (استنلی ام. هورتون)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: بیست مربی و نویسنده محترم ضمن پرداختن به نقاط قوت و ضعف دیدگاه های مختلف، ایمان پنطیکاستی را بررسی می کنند. فصول عبارتند از: تثلیث مقدس، کار نجات دهنده مسیح، تعمید در روح القدس، شفای الهی، کلام الهام شده خدا، خدای یگانه، هدایای روحانی، و سایر زمینه ها.
الهیات سیستماتیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Louis Berkhof (لوئیس بِرخوف)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب که یکی از بهترین کتاب‌های الهیات سیستماتیک در نظر گرفته می‌شود، تمام اصول اولیه در مورد واقعیت خدا، کفاره مسیح و وضعیت نهایی انسان و آخرین چیزها را پوشش می‌دهد. هر کسی که مایل به مطالعه الهیات است عاقلانه است که این کتاب را بخواند، زیرا بسیاری از افراد در سنت اصلاح طلب معتقدند که این کتاب یک کتاب برجسته در زمینه خود است.
مبانی الهیات سیستماتیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas G. Guarino (توماس جی. گوارینو)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T&T CLARK INTERNATIONAL,
چکیده :
ترجمه ماشینی: به طور کلی، تاریخ رستگاری از خدای عادل و مهربانی صحبت می کند که قوم زمینی اسرائیل را هدایت و همراهی می کند و در زمان کامل، پسر یگانه خود را می فرستد تا هم بشریت گناهکار را نجات دهد و هم بشریت خود را با آنها در میان بگذارد. زندگی درونی. این روایت رستگاری زمینی، بدون جلوگیری از دیگران در زمینه‌های فرازمینی گذشته، حال و آینده اعمال می‌شود که در آن روح‌های دارای شرایط جسمانی می‌توانند مسئول اعمال خود تلقی شوند، ممکن است به عنوان یک داستان عاشقانه خوانده شود: یکی از خدایی که نه تنها مخلوقات خود را نجات می‌دهد. از گناه، اما کسی که از طریق صلیب و رستاخیز مسیح، به طور کامل بر تأثیرات مهیب شیطان پیروز می شود: رنج، تراژدی، تحقیر و مرگ. "زیبایی" آموزه زیبایی تعادل و وضوح، درک و تناسب زیبایی شناختی است. این شکلی است که به منظور واسطه در شکوه وحی، حیات درونی و اقتصادی پدر، کلام متجسد و روح القدس است. اتین ژیلسون، با تکیه بر آکویناس، به ما کمک می کند تا ماهیت دقیق شکل اعتقادی را درک کنیم: زیبایی در چیست؟ از یکپارچگی، تناسب، هماهنگی، روشنایی و وضوح تشکیل شده است. «به راستی که همه چیز به اندازه داشتن صورت زیباست... و این شکل نوعی مشارکت در شفافیت الهی است». نویسنده در این کتاب استدلال می‌کند که شکل اعتقادی ایمان مسیحی، در ویژگی‌های اساسی‌اش، نیازمند ضرورت‌های نظری خاصی است. این بدان معناست که تناسب و زیبایی فرم صرفاً با هیچ پیش فرضی تأمین یا روشن نمی شود. در عوض، اگر بخواهيم ايمان و آموزه مسيحي شكلي قابل شناسايي و ميانجي مناسب را حفظ كند، به درك قاطعي از فلسفه اول، از ماهيت حقيقت، از نظريه هرمنوتيكي، از پيشگويي زبان و همبستگي متقابل نياز است. عدم ارائه اصول خاص یا به ادعای ساده ای از حقیقت مسیحی منجر می شود، در این صورت شکل مسیحیت کمتر قابل درک و جذاب می شود - یا فرد جایگزین شکلی کاملاً تغییر یافته می شود که خود برای نمایش روایت وحیانی بنیادین ایمان نامناسب است. خانه ایمان مسیحی دارای نسبت معینی از ساختار است. اگر یک مورد زیر بند را بردارید، یا اگر یک تیر با شکل یا اندازه متغیر جایگزین شود، فرم به شدت افت می کند. زیبایی فرم یا پنهان می شود، دیگر به وضوح قابل مشاهده نخواهد بود، یا فرم به چیزی کاملاً متفاوت تبدیل می شود، که دیگر از نظر معماری با آنچه در ابتدا بود مرتبط نیست. هدف این کتاب بحث در مورد آن دسته از ویژگی های اعتقادی است که برای ایمان مسیحی اساسی است، به عنوان محافظ شکل وحیانی آن، و در کنار آن، بررسی اصول نظری مورد نیاز برای اینکه چنین شکلی هم قابل فهم و هم زیبا بماند. پروفسور گوارینو به‌عنوان یک الهی‌دان کاتولیک رومی (با علایق جدی جهان‌شمول)، متعهد به حقیقت ایمان مسیحی، می‌نویسد و می‌پرسد که این ایمان، با توجه به ساختار متناسب خود، تا چه اندازه به ضرورت‌های اساسی خاصی نیاز دارد.
الهیات سیستماتیک آرمینیایی پروتستان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ernest S. Williams (ارنست اس ویلیامز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ویلیامز در الهیات سیستماتیک خود به طور دوره‌ای به انتقادات کالوینیست‌ها درباره دیدگاه‌های آرمینیایی خود پاسخ می‌دهد.
مسیح و نجات: شرح سیستماتیک الهیات متدیست جان وسلی جلد 2 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas C. Oden (توماس سی. اودن)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: تعلیم جان وسلی اولین شرح سیستماتیک الهیات جان وسلی است که به نوشته های خود وسلی نیز وفادار است. وسلی نویسنده و مفسر پرکار کتاب مقدس بود - آثار گردآوری شده او هجده جلد است - و با این حال معمولاً گفته می شود که او در الهیات و آموزه های خود سیستماتیک یا سازگار نبود. برعکس، توماس سی اودن نشان می دهد که وسلی در طول شصت سال موعظه و خدمت، درجه قابل توجهی از ثبات درونی از خود نشان داد. این مجموعه 4 جلدی یک راهنمای متن به متن برای آموزش جان وسلی است. این کتاب اندیشه وسلی را درباره اصول اساسی تعلیم مسیحی معرفی می کند: خدا، مشیت و انسان (جلد 1)، مسیح و نجات (جلد 2)، تمرین شبانی (جلد 3)، و مسائل اخلاق و جامعه (جلد 4). ). در انگلیسی مدرن روزمره، اودن هدف صریح وسلی را روشن می کند و معنای او را به وضوح به مخاطبان معاصر منتقل می کند. هم خوانندگان عادی و هم حرفه ای این مجموعه را برای خواندن عبادی، تفکر اخلاقی، آماده سازی موعظه و ارجاع به نظرات وسلی در مورد طیف وسیعی از مسائل مبرم جامعه معاصر مفید خواهند یافت.
  • تعداد رکورد ها : 24