جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
گرایش ها و مکاتب اصلی عرفان یهود
نویسنده:
گرشوم‌گرهارد شولم؛ مترجم: علیرضا فهیم
نوع منبع :
کتاب
وضعیت نشر :
قم: دانشگاه ادیان و مذاهب,
دگراندیشی مقدس: عرفان یهودی و مسیحی در اروپای شرقی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Glenn Dynner; Moshe Rosman
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wayne State University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جامعه‌های مذهبی اروپای شرقی اولیه مدرن - به‌ویژه آنهایی که گرایش عرفانی دارند - معمولاً به‌طور مجزا مورد مطالعه قرار می‌گیرند. با این حال، تأثیر سنگین اسلاوی بر عرفان عمومی یهودی و گرایش های فراگیر یهودیت در میان مخالفان مسیحی، کیفیت دوتایی فرضی تعاملات یهودی-مسیحی را زیر سؤال می برد. گلن دینر ویراستار در کتاب «اختلاف مقدس: عرفان‌های یهودی و مسیحی در اروپای شرقی» دوازده مقاله ارائه می‌کند که ارتباطات، تشابهات و تأثیرات متقابل میان عرفای یهودی و مسیحی را ترسیم می‌کند. این جلد با تحقیقات پیشرفته در مورد شفا دهندگان عامیانه، مسیحیان، حسیدی ها و فرقه گرایان مسیحی، نمونه هایی از تبادل فرهنگی غنی و تجاوزات جسورانه مرزی را ارائه می دهد. دگرگونی مقدس به دو بخش تقسیم می‌شود: «عرفای یهودی در جهان مسیحی» و «مسیحی کردن یهودیان، یهودی کردن مسیحیان». در این مقالات، خوانندگان می آموزند که شفا دهندگان عامیانه یهودی و مسیحی با یکدیگر مشورت می کردند و از منابع مشترک یاد می گرفتند. بنیانگذار حسیدیسم، خاخام اسرائیل بعل شم توف، احتمالاً از مرتاضان مسیحی الهام گرفته است. که دهقانان مسیحی به دنبال اربابان حسیدی می‌گشتند و به آنها می‌رسیدند. که عرفای یهودی آشکارا مسیحی شدند. و عرفای مسیحی آشکارا یهودیت کردند. برخلاف مدل‌های رایجی که فرهنگ‌های یهودی و مسیحی را به‌صورت کاملاً مستقل یا به‌طور مبهم ترکیبی معرفی می‌کنند، Holy Dissent انواع خاصی از مبادلات مذهبی-فرهنگی را ترسیم می‌کند و تصور ما را از نحوه تعامل فرهنگ‌ها گسترش می‌دهد. بورس تحصیلی در این جلد به طور قابل توجهی تازه و قابل توجه است و سهم مهمی در بین رشته ها دارد. محققان یهودی و مسیحی و همچنین مورخان اروپای شرقی از تجزیه و تحلیل مخالفت مقدس بهره خواهند برد.
مقاومت عرفانی: کشف گفتگوهای زوهر با مسیحیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Haskell, Ellen Davina
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: «مقاومت عرفانی، شاهکار کابالیستی سفر ها-زوهر را به عنوان منبعی غنی برای درک مقاومت یهودیان در برابر اقتدار مسیحی نشان می‌دهد. روایت‌های عرفانی خرابکارانه زوهر که در پس زمینه‌ای از عدم تحمل مذهبی در حال افزایش است، رابطه متغیر بین اکثریت مسیحی اروپای غربی و اقلیت یهودی آن را نقد می‌کنند. "... چکیده: "مقاومت عرفانی، شاهکار کابالیستی سفر ها-زوهر را به عنوان منبعی غنی برای درک مقاومت یهودیان در برابر اقتدار مسیحی نشان می دهد. روایت های عرفانی خرابکارانه زوهر که در پس زمینه ای از عدم تحمل مذهبی در حال افزایش است، رابطه در حال تغییر بین اکثریت مسیحی اروپای غربی و آن را نقد می کند. اقلیت یهودی"
نام خدا در اندیشه یهود: تحلیل فلسفی سنت های عرفانی از آخرالزمان تا کابالا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael T. Miller
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: یکی از قوی‌ترین سنت‌های شیفتگی یهودیان به زبان، سنت نام است. در واقع، سنت عرفانی یهود، تعمقی دو هزار ساله در مورد ماهیت نام در رابطه با ابژه، و چگونگی واسطه بین فاعل و مفعول به نظر می رسد. حتی در جریان چرخش زبانی قرن بیستم، جنبه قابل توجه در فیلسوفان یهودی - تقریباً کاملاً سکولار - مربوط به نام شخصی است که در اینجا در بیان روابط و گفت و گوهای انسانی اهمیت اساسی دارد. نام خدا در اندیشه یهودی به بررسی متون یهودیت مربوط به نام خدا می پردازد و تحلیلی فلسفی از آنها به عنوان ابزاری برای درک نقش متافیزیکی نام به طور کلی از نظر رابطه آن با هویت ارائه می دهد. این کتاب با شکل‌گیری یهودیت خاخام در اواخر دوران باستان آغاز می‌شود، و از طریق توسعه این موتیف به کابالای قرون وسطی سفر می‌کند، جایی که نام به بزرگ‌ترین و منظم‌ترین بیانیه‌اش می‌رسد - و چیزی که بیشترین کمک را به شکل‌گیری ایده‌های فیلسوفان یهودی کرده است. در قرن 20 و 21 این تحقیق ایده‌های متافیزیکی خاصی را که از منابع کتاب مقدس در یهودیت ایجاد شده و چالشی مستقیم برای پارادایم‌های فلسفه غرب ایجاد کرده است، برجسته خواهد کرد. بنابراین، یک زیرمتن بزرگتر، نقد متافیزیک یونانی هستی است که غرب آن را به ارث برده است، و فیلسوفان یهودی اغلب در معرض چالش هایی با ظرافت های متفاوت هستند. این فیلسوفان هستند که اغلب بر نام شخصی تأکید می‌کنند و این تأکید به تأثیر تاریخی سنت متافیزیکی نام خدا بستگی دارد. این کتاب با ارائه توصیفی جامع از جنبه‌های تاریخی نام-الهیات یهودی، راه‌های جدیدی از تفکر درباره ذهنیت و هستی‌شناسی را از طریق رویکرد اصلی خود به ماهیت نام، با ترکیب فلسفه با تحلیل متن-انتقادی ارائه می‌دهد. به این ترتیب، این یک منبع ضروری برای دانشجویان و دانش پژوهان مطالعات یهودیت، فلسفه و دین است.
دیدگاه های عرفانی یهودی، مسیحی و اسلامی در مورد عشق به خدا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Sheelah Treflé Hidden
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تجدید حیات عرفان در ادیان در چند دهه اخیر بدون شک ناشی از نیاز گسترده به معنویت عمیق تر و متفکرانه تر است. دیدگاه‌های عرفانی یهودی، مسیحی و اسلامی در مورد عشق به خدا، آنچه را که یهودیان، مسیحیان و مسلمانان می‌توانند از ایمان خود بیاموزند، از تجربه گفت‌وگویی که در بهترین حالت به دنبال مواجهه با آنها با چیزی جدید، عجیب است، می‌پردازد. و غیر منتظره این کتاب با استفاده از متفکران بزرگ معنوی سه سنت شهادت می دهد که وقتی دوستی و صداقت شکوفا شود چه چیزی ممکن می شود.
خواب، مرگ و تولد دوباره: اعمال عرفانی کابالای لوریان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Zvi Ish-Shalom
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Academic Studies Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در قرن شانزدهم، کابالیست معروف، آیزاک لوریا، مجموعه ای مخفی از اعمال بسیار پیچیده عرفانی را به گروه های منتخبی از دانش آموزان منتقل کرد. این مراقبه‌ها برای استفاده از حالت‌های خواب و مرگ به منظور تقسیم مؤثر روح به بخش‌های متعدد طراحی شده‌اند، و هنگامی که به درستی انجام شوند، به فرد ماهر اجازه می‌دهد تا خود را از چرخه تولد دوباره رها کند. زوی ایش-شالوم از طریق تحلیل عمیق این شیوه‌های متفکرانه در بافت وسیع‌تر ادبیات لوریایی، ما را در یک سفر علمی نافذ به قلمروی از آموزه‌ها و شیوه‌های عرفانی که قبلاً به زبان انگلیسی در دسترس نبوده، راهنمایی می‌کند و یک بینش رادیکال مونیستی از واقعیت را روشن می‌کند. در قلب متافیزیک و عمل کابالیستی.
کابالا: رویکردی عصب شناختی به تجربیات عرفانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Shahar Arzy, Moshe Idel
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Yale University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این مطالعه اصلی، موشه ایدل، محقق برجسته عرفان و اندیشه یهودی، و عصب شناس شناختی و شاهار ارضی، عصب شناس شناختی، تخصص قابل توجه خود را برای کشف اسرار کابالا از منظری کاملاً جدید ترکیب می کنند: از منظر مغز انسان. نویسندگان به جای رویکردهای الهیاتی، جامعه شناختی و روانکاوی که عموماً بر مطالعه تجربیات عرفانی خلسه مسلط بوده اند، سعی در رمزگشایی مکانیسم های مغزی نهفته در این پدیده ها دارند. آرزی و ایدل توصیفات اول شخص را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا تکنیک‌های کابالیستی را که توسط اکثر عرفای برجسته یهودی به کار می‌رود برای تأثیرگذاری بر تکرارهای بدنی، تفکیک‌ها و سایر پدیده‌ها بررسی کنند و آنها را با مشاهدات عصبی اخیر و آزمایش‌های آزمایشگاهی امروزی مقایسه کنند. مطالعه حاصل به خوانندگان درکی علمی و مبتنی بر مغز بیشتر از چگونگی دستیابی کابالیست های سرمست به گرانبهاترین تجربیات عرفانی خود ارائه می دهد. این مطالعه بیشتر نشان می‌دهد که چگونه این کابالیست‌ها مدت‌هاست به‌عنوان محققین پیشگام در خود انسان عمل کرده‌اند.