جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 69
ابراهیم خلیل راهی به سوی اصل سه دین است [کتاب عربی]
نویسنده:
بروس فیلر؛ ترجمه: نشأت باخوم؛ تقدیم: احمد هویدی
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره: الهیئه المصریه العامه للکتاب,
دایرة‌المعارف فِرَق و مذاهب مسیحی [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد حسني يوسف
نوع منبع :
کتاب , مدخل اعلام(دانشنامه اعلام)
منابع دیجیتالی :
کتاب راهنمای کمبریج در باره الهیات فلسفی مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Charles Taliaferro; Chad Meister
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این همراه یک مرور کلی به روز از باورها، آموزه ها، و اعمال مفاهیم کلیدی فلسفی در قلب الهیات مسیحی ارائه می دهد. فصل های شانزده گانه که به طور ویژه برای این جلد سفارش داده شده، توسط تیمی از دانشمندان معتبر بین المللی نوشته شده است و موضوعاتی مانند تثلیث، وجود ضروری خداوند، بساطت، قدرت مطلق، دانایی مطلق، حضور همه جانبه، خیر، ابدیت و مشیت، تجسم، معاد، کفاره، گناه و نجات، مشکل شر، مناسک کلیسا، مکاشفه و معجزات، دعا و زندگی پس از مرگ. نوشته شده به زبان غیر فنی و در دسترس، آنها نه تنها ترکیبی از بورس تحصیلی در مورد این موضوعات ارائه می دهند، بلکه سوالات و موضوعاتی را برای بررسی بیشتر پیشنهاد می کنند.
متکلمان در عبارات خودشان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Peters, Ted; Moritz, Joshua M.; Nelson, Derek R
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Fortress Press ,
ابزار انتقال، ترجمه و تحول در فرهنگ متنی قرون وسطی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert Wisnovsky, Faith Wallis, Jamie C. Fumo, Carlos Fraenkel
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Brepols,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این جلد، گروه تحقیقاتی دانشگاه مک گیل در زمینه انتقال، ترجمه و دگرگونی در فرهنگ‌های قرون وسطی و همکارانشان بازتاب جدیدی را در مورد پویایی دریافت متون و ایده‌ها از دوران باستان یا سایر فرهنگ‌های معاصر آغاز می‌کنند. تمدن‌های اروپای غربی، عربی/اسلامی و یهودی در قرون وسطی با همه ویژگی‌های تاریخی‌شان، در شبکه پیچیده انتقال فرهنگی که از طریق ترجمه عمل می‌کرد و ناگزیر دگرگونی آنچه دریافت شده بود، مشارکت داشتند. این فرآیند سه گانه چیزی است که تاریخ فکری قرون وسطی را تعریف می کند. هر عمل انتقالی وجود یک «علت مؤثر» را فرض می‌کند - ترجمه، تفسیر، کتاب، کتابخانه و غیره. با این حال، چنین وسایل انتقالی، محفظه‌های غیرفعال نیستند که محصولات فرهنگی در آنها حمل می‌شوند. برعکس: وسایل نقلیه خود مواد ارسال شده را انتخاب، شکل داده و تغییر می دهند و محصولات فرهنگی باستانی یا بیگانه را در محیط دیگری قابل استفاده و جذاب می کنند. مطالعات موردی موجود در این جلد تلاش می‌کند تا این فرآیندهای بزرگ‌تر را در پیش‌زمینه بیاورد. آنها زمینه را برای تاریخ فکری جدید تمدن های قرون وسطایی با همه تنوع شان، بر اساس این فرض اصلی که این تمدن ها نه تنها دارای میراث فرهنگی از دوران باستان هستند، بلکه مهمتر از آن، یک «سیستم عامل» به طور کلی قابل مقایسه برای درگیر شدن با آن میراث، به اشتراک گذاشته اند. هر یک فرهنگ انتقال بود و ادعای مالکیت بر دانش معتبر به ارث رسیده از گذشته داشت. هر کدام به ترجمه بستگی داشت. سرانجام، هر کدام آنچه را که تصاحب می کرد، تغییر داد.
دگراندیشی مقدس: عرفان یهودی و مسیحی در اروپای شرقی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Glenn Dynner; Moshe Rosman
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wayne State University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جامعه‌های مذهبی اروپای شرقی اولیه مدرن - به‌ویژه آنهایی که گرایش عرفانی دارند - معمولاً به‌طور مجزا مورد مطالعه قرار می‌گیرند. با این حال، تأثیر سنگین اسلاوی بر عرفان عمومی یهودی و گرایش های فراگیر یهودیت در میان مخالفان مسیحی، کیفیت دوتایی فرضی تعاملات یهودی-مسیحی را زیر سؤال می برد. گلن دینر ویراستار در کتاب «اختلاف مقدس: عرفان‌های یهودی و مسیحی در اروپای شرقی» دوازده مقاله ارائه می‌کند که ارتباطات، تشابهات و تأثیرات متقابل میان عرفای یهودی و مسیحی را ترسیم می‌کند. این جلد با تحقیقات پیشرفته در مورد شفا دهندگان عامیانه، مسیحیان، حسیدی ها و فرقه گرایان مسیحی، نمونه هایی از تبادل فرهنگی غنی و تجاوزات جسورانه مرزی را ارائه می دهد. دگرگونی مقدس به دو بخش تقسیم می‌شود: «عرفای یهودی در جهان مسیحی» و «مسیحی کردن یهودیان، یهودی کردن مسیحیان». در این مقالات، خوانندگان می آموزند که شفا دهندگان عامیانه یهودی و مسیحی با یکدیگر مشورت می کردند و از منابع مشترک یاد می گرفتند. بنیانگذار حسیدیسم، خاخام اسرائیل بعل شم توف، احتمالاً از مرتاضان مسیحی الهام گرفته است. که دهقانان مسیحی به دنبال اربابان حسیدی می‌گشتند و به آنها می‌رسیدند. که عرفای یهودی آشکارا مسیحی شدند. و عرفای مسیحی آشکارا یهودیت کردند. برخلاف مدل‌های رایجی که فرهنگ‌های یهودی و مسیحی را به‌صورت کاملاً مستقل یا به‌طور مبهم ترکیبی معرفی می‌کنند، Holy Dissent انواع خاصی از مبادلات مذهبی-فرهنگی را ترسیم می‌کند و تصور ما را از نحوه تعامل فرهنگ‌ها گسترش می‌دهد. بورس تحصیلی در این جلد به طور قابل توجهی تازه و قابل توجه است و سهم مهمی در بین رشته ها دارد. محققان یهودی و مسیحی و همچنین مورخان اروپای شرقی از تجزیه و تحلیل مخالفت مقدس بهره خواهند برد.
مقاومت عرفانی: کشف گفتگوهای زوهر با مسیحیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Haskell, Ellen Davina
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: «مقاومت عرفانی، شاهکار کابالیستی سفر ها-زوهر را به عنوان منبعی غنی برای درک مقاومت یهودیان در برابر اقتدار مسیحی نشان می‌دهد. روایت‌های عرفانی خرابکارانه زوهر که در پس زمینه‌ای از عدم تحمل مذهبی در حال افزایش است، رابطه متغیر بین اکثریت مسیحی اروپای غربی و اقلیت یهودی آن را نقد می‌کنند. "... چکیده: "مقاومت عرفانی، شاهکار کابالیستی سفر ها-زوهر را به عنوان منبعی غنی برای درک مقاومت یهودیان در برابر اقتدار مسیحی نشان می دهد. روایت های عرفانی خرابکارانه زوهر که در پس زمینه ای از عدم تحمل مذهبی در حال افزایش است، رابطه در حال تغییر بین اکثریت مسیحی اروپای غربی و آن را نقد می کند. اقلیت یهودی"
شرکت کشیش کالوین: مراقبت شبانی و کلیسای اصلاح شده در حال ظهور (1536-1609) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Scott M. Manetsch
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اسکات مانچ در شرکت کشیشان کالوین به بررسی الهیات شبانی و فعالیت‌های عملی وزرای اصلاح‌شده ژنو از زمان ورود کالوین به ژنو تا آغاز قرن هفدهم می‌پردازد. در طول این هفت دهه، بیش از 130 مرد در شرکت ارجمند شبانان ژنو (به نام آن) ثبت نام کردند، از جمله رهبران برجسته اصلاح شده مانند پیر ویره، تئودور بزا، سیمون گولار، لامبرت دانو و ژان دیوداتی. گذشته از این داستان‌های شناخته‌شده‌تر، کشیش‌های ژنو در این دوره از دید پنهان می‌مانند و در سایه طولانی کالوین پوشیده شده‌اند، حتی اگر نقشی استراتژیک در حفظ و شکل‌دهی مجدد میراث شبانی کالوین داشته باشند. Manetsch با استفاده گسترده از مواد آرشیوی، موعظه های منتشر شده، کتاب های دعا، مکاتبات شخصی، و نوشته های الهیاتی، تصویری جذاب و واضح از زندگی شبانی در ژنو قرن شانزدهم و اوایل قرن هفدهم ارائه می دهد و روشی را که وزرای ژنو تصور می کردند را بررسی می کند. از دفتر شبانی خود و انجام مسئولیت های روزانه خود را موعظه، عبادت عمومی، انضباط اخلاقی، تعلیم، ادای مقدسات، و مراقبت شبانی. مانچ نشان می‌دهد که کالوین و همکارانش بسیار فراتر از الهی‌دانان برج عاج یا «شبه کارگزاران دولت» بودند، که عمدتاً به توزیع اطلاعات الهیات به جماعت‌های خود یا اجرای اقتدار حاکم می‌پرداختند. در عوض، آنها خود را شبانان روحانی کلیسای مسیح می‌دانستند و این درک از خود تا حد قابل توجهی به کار روزانه آنها به عنوان کشیش و واعظ شکل می‌داد.
الهیات عهد جدید: رویکردی متعارف و ترکیبی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thielman, Frank
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Zondervan ,
  • تعداد رکورد ها : 69