جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 51
ماوراء الطبیعه ضمیر ناخودآگاه... یا رازهای یک شخصیت موفق [کتاب عربی]
نویسنده:
علي الوردي
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
لندن: للوراق,
انسان و نگرانی های مرگ [کتاب عربی]
نویسنده:
أرنولد توينبي؛ ترجمه و تقدیم: عزت شعلان
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
المرکز القومی للترجمه,
ضرورت، اراده و عشق [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Harry Gordon Frankfurt (هری گوردون فرانکفورت)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : یکی از تأثیرگذارترین فیلسوفان معاصر، هری فرانکفورت، سهم عمده ای در فلسفه کنش، روانشناسی اخلاقی، و مطالعه دکارت داشته است. این مجموعه مقالات تکمیل کننده مجموعه قبلی و موفقی است که توسط کمبریج منتشر شده است، اهمیت آنچه که ما اهمیت می دهیم. این مقالات به طور کلی به موضوعات اساسی متافیزیکی و معرفت شناختی مربوط به دکارت، فلسفه اخلاق، انسان شناسی فلسفی، فلسفه سیاسی و دین می پردازد. ویژگی بارز کار فرانکفورت سبک واضح و دقیق اوست، به این معنی که این مقالات باید برای طیف وسیعی از فیلسوفان و خوانندگان رشته های همسایه با علایق فلسفی جذاب باشد.
ماهیت خود: شناخت در قالب حق و اخلاق [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Paul Cobben
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: خود انسان خود آزادي است كه در جامعه اي شكل مي گيرد كه در آن هم با ديگران مساوي است (به عنوان شخص حقوقي كه ديگران را آزاد و برابر مي شناسد) و هم منحصر به فرد (به عنوان شخص اخلاقي كه قابل مبادله با ديگران نيست. ). بنابراین، بحث مدرن در مورد جامعه با تعیین رابطه بین حق و اخلاق حاکم است. در نقد هابرماس، هانت، رالز و دیگران، این اثر استدلال می‌کند که این رابطه باید به‌عنوان شرح و بسط سیستماتیک رابطه ذهن و بدن توسعه یابد. مطابق سنت هگلی، شناخت قبل از هر چیز به شناخت بدن توسط ذهن مربوط می شود.
مسائلی در علم و الهیات: آیا ما خاص هستیم؟ بی مانند بودن انسان در علم و الهیات
نویسنده:
Michael Fuller, Dirk Evers, Anne Runehov, Knut-Willy Sæther
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer International Publishing ,
چکیده :
This book offers a penetrating analysis of issues raised by the perennial question, ‘Are We Special?’ It brings together scholars from a variety of disciplines, from astronomy and palaeontology to philosophy and theology, to explore this question. Contributors cover a wide variety of issues, including what makes humans distinct from other animals, the possibilities of artificial life and artificial intelligence, the likelihood of life on other planets, and the role of religious behavior. A variety of religious and scientific perspectives are brought to bear on these matters. As a whole, the book addresses whether the issue of human uniqueness is one to which sciences and religions necessarily offer differing responses.
شخصیت: سمت و سوهای جدید در فلسفه، روانشناسی و الهیات
نویسنده:
Christian B. Miller, R. Michael Furr, Angela Knobel, William Fleeson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
OXFORD University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این مجموعه شامل تعدادی از بهترین کارهای جدیدی است که در موضوع شخصیت از منظر فلسفه، الهیات و روانشناسی انجام شده است. از ایجاد یک شبیه‌سازی واقعیت مجازی از آزمایش‌های شوک میلگرام تا درک فضیلت فروتنی در جوامع مسلمان تا دفاع از مسئولیت اخلاقی سربازان در ارتکاب جنایات جنگی، این 31 فصل زمینه‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند و درک ما از شخصیت را به‌طور قابل توجهی ارتقا می‌دهند. موضوعات اصلی پوشش داده شده تحت عنوان باورهای ما در مورد شخصیت، وجود و ماهیت ویژگی های شخصیت، شخصیت و نظریه اخلاقی، معرفت شناسی فضیلت، ماهیت فضایل خاص، رشد شخصیت، و چالش های شخصیت و فضیلت از علوم اعصاب و موقعیت گرایی قرار می گیرند. این مقالات از کار پروژه شخصیت (www.thecharacterproject.com) در دانشگاه ویک فارست، که سخاوتمندانه توسط بنیاد جان تمپلتون پشتیبانی می‌شود، سرچشمه می‌گیرد. این مجموعه واقعاً منحصربه‌فرد است که آثار بسیاری از صداهای جوان و پیشرو در حوزه‌های خود را با دیدگاه‌های جدید ارائه می‌دهد. کار آنها با هم به طور قابل توجهی بحث های شخصیت را برای سال های آینده شکل خواهد داد.
درباره امر نرمال و امر آسیب‌شناختی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Georges Canguilhem (ژرژ کانگیلم)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Netherlands: Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی: نوشته میشل فوکو همه می‌دانند که در فرانسه منطق‌دانان کمی وجود دارند، اما تاریخ‌دانان علم بسیارند. و اینکه در «تاسیسات فلسفی» - اعم از تدریس یا تحقیق - جایگاه قابل توجهی را اشغال کرده اند. اما آیا دقیقاً می دانیم که در طول این پانزده یا بیست سال گذشته، تا همان مرزهای تأسیس، «اثری» مانند ژرژ کانگویلهم می تواند برای آن افرادی که از آن جدا شده اند داشته باشد. ، یا به چالش کشیده است، استقرار؟ بله، می دانم، تئاترهای پر سر و صدای تری نیز وجود داشته است: روانکاوی، مارکسیسم، زبان شناسی، قوم شناسی. اما این واقعیت را فراموش نکنیم که همانطور که می‌خواهید به جامعه‌شناسی محیط‌های فکری فرانسه، عملکرد مؤسسات دانشگاهی یا نظام ارزش‌های فرهنگی ما بستگی دارد: در تمام بحث‌های سیاسی یا علمی این شصت سال عجیب گذشته، نقش «فیلسوفان» - منظورم صرفاً کسانی است که تحصیلات دانشگاهی خود را در گروه فلسفه گذرانده بودند - مهم بوده است: شاید برای خوشایند برخی افراد بسیار مهم باشد. و به طور مستقیم یا غیرمستقیم، همه یا تقریباً همه این فیلسوفان مجبور شده‌اند با تعلیمات و کتاب‌های ژرژ کانگویلهم «سازگار شوند». از اینجا، یک تناقض: این مرد که کارش ریاضت‌آمیز است، عمداً و با دقت به حوزه‌ای خاص در تاریخ علم محدود می‌شود، که به هر حال برای رشته‌ای دیدنی نمی‌گذرد، به نوعی خود را در بحث‌هایی که در آن‌ها حضور داشته است، یافته است. خودش مواظب بود که هیچوقت نفهمد.
  • تعداد رکورد ها : 51