جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
پندار خدا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Richard Dawkins (ریچارد داوکینز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
آتئیسم و ​​اگنوستیسیسم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Graham Oppy
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این عنصر مقدمه ای ابتدایی برای آتئیسم و ​​آگنوستیک است. با توصیف دقیق الحاد و ادم گرایی شروع می شود و آنها را از بسیاری چیزهای دیگر که اغلب با آنها ترکیب می شوند متمایز می کند. پس از بحث مختصری در مورد چارچوب نظری که در آن الحاد و اگنوستیک به درستی ارزیابی می شوند، سپس به ترسیم مواردی برای الحاد و اگنوستیک می پردازیم. در هر دو مورد، هدف قانع نبودن، بلکه پیشرفت فهم است: هدف موارد این است که بفهمیم چرا برخی خود را دلیل قانع‌کننده‌ای برای پذیرش الحاد یا آگنوستیک می‌دانند.
ارزش و فضیلت در دنیای الحادی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
اریک ویلنبرگ
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
فرض کنید خدایی نباشد، آیا این مساله دلالت دارد بر اینکه زندگی بشر بدون معنا است ، حقیقت و خطا، فضیلت و گناه و خیر و شر هیچ جایگاهی نخواهند داشت و بشر هیچ گونه الزامات اخلاقی نخواهد داشت؟ اریک ویلنبرگ در این کتاب معتقد است که حتی اگر خدایی نباشد ، زندگی بشر همچنان معنا خواهد داشت ، ما همچنان الزاماتی اخلاقی داریم و فضیلت ممکن است و این مساله مضمون اصلی کتاب ویلنبرگ است. طبیعتا نویسنده ، فضیلت در جهان بی خدا را چیزی جدای از فضیلت در جهان مسیحی می داند و بدین سان او در این کتاب تبیینی طبیعت انگارانه از انسانیت ، محبت و امید را شرح و بسط می دهد.
ابن راوندی و منابع تازه درباره او
نویسنده:
مهدی محقق
نوع منبع :
مقاله , فصل کتاب
منابع دیجیتالی :
الحاد: آنچه همه باید بدانند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Ruse (مایکل روز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در دهه گذشته، «آتئیست‌های جدید» مانند سام هریس، ریچارد داوکینز و کریستوفر هیچنز موضوع بی‌خدایی را در خط مقدم بحث عمومی مطرح کرده‌اند. با این حال تعداد بسیار کمی از مناظرات و بحث های بعدی توانسته اند یک بررسی کامل و عینی از موضوع ارائه دهند. بیخدایی: آنچه که همه باید بدانند با در نظر گرفتن بیخدایی از لحاظ تاریخی، فلسفی، الهیاتی، جامعه شناختی و روانشناختی، نگاهی متعادل به موضوع ارائه می دهد. این کتاب که به سبکی آسان نوشته شده است، از قالب پرسش و پاسخ برای بررسی تاریخچه الحاد، استدلال های موافق و مخالف الحاد، رابطه دین و علم، و مسئله معنای زندگی و اینکه آیا می توان یا نه استفاده می کند. یک آتئیست شاد و راضی باشید بیش از همه، نویسنده تأکید می‌کند که بحث بی‌خدایی فقط یک موضوع واقعی نیست، بلکه یک نگرانی اخلاقی است، هم در مورد موضعی که باید در قبال مسائل اتخاذ کند و هم در مورد پیامدهای تعهد خود.
در دفاع از خدا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Karen Armstrong (کارن آرمسترانگ)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: کارن آرمسترانگ با حرکت از عصر پارینه سنگی به امروز، جزئیات زیادی را که بشر برای تجربه واقعیت مقدسی که آن را با نام‌های بسیاری مانند خدا، برهمن، نیروانا، الله یا دائو می‌خواند، طی کرده است، ارائه می‌کند. آرمسترانگ با تمرکز به ویژه بر مسیحیت، اما شامل یهودیت، اسلام، بودیسم، هندوئیسم و ​​معنویت های چینی، به بررسی کاهش انگیزه نسبت به دین در زمان ما می پردازد، زمانی که تعداد قابل توجهی از مردم یا نمی خواهند با خدا کاری نداشته باشند یا کارآمدی ایمان را زیر سوال می برند. چرا خدا باور نکردنی شده است؟ چرا آتئیست ها و خداباوران به طور یکسان در حال حاضر به گونه ای درباره خدا فکر می کنند و صحبت می کنند که عمیقاً از تفکر اجداد ما منحرف است؟ آرمسترانگ با همان عمق دانش و بینش عمیقی که تمام کتاب های تحسین شده او را مشخص کرده است به این سؤالات پاسخ می دهد. روشن است که چگونه تغییر چهره جهان لزوماً اهمیت دین را هم در سطح اجتماعی و هم در سطح فردی تغییر داده است. و او استدلالی قوی و قانع کننده برای استفاده از بینش های گذشته ارائه می کند تا ایمانی ایجاد کند که به نیازهای عصر قطبی شده خطرناک ما صحبت کند. با این حال، او به ما هشدار می دهد که دین هرگز قرار نبود پاسخ هایی را ارائه دهد که در صلاحیت عقل بشری باشد. او می گوید که این نقش لوگو است. وظیفه دین این است که "به ما کمک کند با واقعیت هایی که هیچ توضیح آسانی برای آنها وجود ندارد، خلاقانه، مسالمت آمیز و حتی شادمانه زندگی کنیم." او همچنین تأکید می کند که دین به طور خودکار کار نخواهد کرد. او می‌گوید این یک رشته عملی است: بینش‌های آن نه از حدس و گمان انتزاعی، بلکه از «تلاش فکری اختصاصی» و «سبک زندگی دلسوزانه‌ای که به ما امکان می‌دهد از منشور خودخواهی بیرون بیاییم» نشأت می‌گیرد.
پاگانی‌مسیحی‌: یک مسیر فراگیر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Joyce Higginbotham , River Higginbotham
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: درباره نویسندگان جویس و ریور هیگینبوهام در طول دهه گذشته کلاس های بت پرستی تدریس کرده اند. آنها اجتماعات محلی و ملی بت پرستان را برنامه ریزی و سازماندهی کرده اند، مقالاتی برای نشریات بت پرستی نوشته اند، در برنامه های رادیویی و تلویزیونی ظاهر می شوند، در کلیساهای مسیحی و جهانی یونیتاریست سخنرانی می کنند و در مجالس بین ادیان شرکت می کنند. آنها همچنین به تأسیس شورای سنت های معنوی جایگزین کمک کردند که میزبان رویدادهای عمومی بت پرستی و جایگزین در غرب میانه بود.
کتاب راهنمای کمبریج در خداناباوری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Martin (Editor) (مایکل مارتین)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هجده تن از دانشمندان برجسته جهان در کتاب «همنشین بی‌خدایی کمبریج» مقاله‌های اصلی را درباره جنبه‌های مختلف بی‌خدایی ارائه می‌کنند: تاریخچه آن، چه باستانی و چه مدرن، دفاع، و پیامدهای آن. این موضوع از نظر پیامدهای آن برای طیف گسترده ای از رشته ها، از جمله فلسفه، دین، فمینیسم، پست مدرنیسم، جامعه شناسی و روانشناسی مورد بررسی قرار می گیرد. در دفاع از آن، هم برهان خداباوری کلاسیک و هم معاصر مورد نقد قرار می‌گیرد و از برهان شرور و محال، همراه با مبنای غیردینی برای اخلاق، دفاع می‌شود. این مقالات درک گسترده ای از الحاد و مقدمه ای روشن برای این موضوع بحث برانگیز ارائه می دهند.
الحاد در مسیحیت: دین خروج و پادشاهی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ernst Bloch , J. T. Swann (trans.)(ارنست بلوخ)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در قرن بیست و یکم، دین مورد حمله قاطع ترقی خواهان سکولار در مستندها، نظرات و آثار پرفروش بین المللی قرار گرفته است. آتئیست های مبارز، هر نوع ادیان را تقبیح کرده اند، که منجر به قطب بندی فکری خام شده است که در آن اعتقادات و میراث مذهبی باید رد یا به طور کلی پذیرفته شوند. در آتئیسم طولانی مدتی که در مسیحیت در دسترس نبود، ارنست بلوخ راهی برای خروج از این بحث یا/یا ارائه می دهد. او منشأ مسیحیت را در تلاش برای یافتن ریشه‌های اجتماعی آن بررسی می‌کند و به دنبال مطالعه دقیق کتاب مقدس و جذابیت آن برای افراد «عادی و بی‌اهمیت» است. بلوخ در وعده کتاب مقدس مدینه فاضله و تضاد متون مقدس با اقتدار، جاذبه مسیحیت را برای ستمدیدگان قرار می دهد. او از طریق تحلیلی غنایی و در عین حال نزدیک و ظریف، تنش‌های موجود در کتاب مقدس را بررسی می‌کند که بی‌خدایی را به عنوان مقابله با خداباوری متافیزیکی استبدادی تحمیل شده توسط تفسیر روحانی ترویج می‌کند. او در قلب کتاب مقدس یک هسته بدعت‌گذار و این پیام پنهان را می‌یابد که به طور متناقض، یک مسیحی خوب باید لزوماً یک ملحد خوب باشد. این نسخه جدید شامل مقدمه ای از پیتر تامپسون، مدیر مرکز مطالعات Enrst Bloch در دانشگاه شفیلد است.