جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
علم بدون مرز: ترکیبی از علم، دین و عرفان [کتاب انگیسی]
نویسنده:
Arthur D'Adamo
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
AuthorHouse,
چکیده :
ترجمه ماشینی : یکی از بهترین ها در اینترنت. ..؟ برای کیفیت، دقت محتوا، ارائه و قابلیت استفاده.- بریتانیکا راهنمای اینترنتی را ارائه می دهد AwardsStyle فشرده، تمیز و به طرزی تازه و عاری از اصطلاحات علمی، عرفانی، فلسفی و کلامی است. . . . این کتاب از نوع کتابی است که باید در آن توقف کنید و هر چند صفحه 15 دقیقه تفکر عمیق و تفکر انجام دهید. . . کتاب برجسته، جذاب، یک کتاب کلاسیک - وندی کریستنسن، کتیبه‌ها، مجله الکترونیکی هفتگی برای نویسندگان حرفه‌ای، (InscriptionsMagazine.com) انتخاب شده توسط تیم تحریریه حرفه‌ای McKinley Group در یک سایت "3 ستاره". . . نشان ویژه ای از موفقیت در ماژلان، فهرست جامع اینترنتی مک کینلی با بیش از 1.5 میلیون سایت و 40000 بررسی. آن را بسیار جذاب یافتید. بسیاری از ایده های شما باعث شد سرم را به نشانه مخالفت تکان دهم. - کارل بی. دیشب از خواندن بی وقفه کتاب شما بیش از 7 ساعت شگفت زده شدم. این بهترین ترکیبی از تفاهم جمعی بود که در 48 سال زندگی‌ام خوانده‌ام.- S. R. من تحت تأثیر وسعت درک شما و میزان کاری که آشکارا برای آن کشیده‌اید هستم.- R.W.K.Wow! این در مورد تمام چیزی است که در حال حاضر می توانم بگویم
فلسفة كارل بوبر المنطق و المنهج
نویسنده:
یمنی طریف الخولی
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
فلسفه فایرابند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Eric Oberheim
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
De Gruyter,
چکیده :
ترجمه ماشینی: پل فایرابند در میان مهیج ترین و تأثیرگذارترین فیلسوفان علم قرن بیستم قرار دارد. این بازسازی ایده های در حال توسعه او ملاحظات تاریخی و سیستماتیک را با هم ترکیب می کند. بخش اول به بررسی سه تأثیر اصلی بر رشد فلسفی فایرابند می‌پردازد: فلسفه متأخر ویتگنشتاین، عقل‌گرایی انتقادی پوپر و تأثیرات تجربی ارنهافت. بخش دوم بر توسعه فایرابند و استفاده از مفهوم قیاس‌ناپذیری در قلب نقدهای فلسفی او متمرکز است و رابطه او با رئالیسم را بررسی می‌کند. فایرابند در ابتدا مفهوم غیرقابل مقایسه را از ایده هایی که در Duhem یافت، توسعه داد. او از مفهوم قیاس‌ناپذیری برای حمله به اشکال مختلف محافظه‌کاری مفهومی در فلسفه و علوم طبیعی استفاده کرد. او مخالف بسیاری از دیدگاه‌ها به این دلیل است که آزادی لازم برای ایجاد دیدگاه‌های جایگزین را محدود می‌کنند و در نتیجه مانع پیشرفت علمی می‌شوند. برخلاف تصور عمومی، او هرگز یک واقع گرا علمی نبود. بخش سوم، برداشت کثرت گرایانه فایرابند از دانش را در چارچوب روش فلسفی کثرت گرایانه او بازسازی می کند. فایرابند یک پلورالیست فلسفی بود که به دنبال پیشرفت، کثرت گرایی را تمرین می کرد.
Philosophy of Science for Theologians: An Introduction (Contributions to Philosophical Theology)
نویسنده:
Gijsbert van den Brink
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Peter Lang GmbH ,
فلسفه و فناوری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Roger Fellows
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه مقالات به بررسی جنبه های فلسفی و فرهنگی فناوری می پردازد. این مسائل طیف گسترده‌ای دارد - از فناوری کوانتومی گرفته تا مشکلات فناوری و فرهنگ در یک کشور در حال توسعه و مشارکت‌کنندگان از دیدگاه‌های مختلف به این مسائل نگاه می‌کنند. این جلد شامل مطالعات موردی، و همچنین قطعات نظری بیشتری است که این سؤال اساسی را در نظر می گیرد که آیا فناوری باید به عنوان نیرویی برای رهایی یا بردگی تلقی شود.
تدریس در مورد فناوری: درآمدی بر فلسفه فناوری برای غیر فیلسوفان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Marc J. de Vries
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب مقدمه ای بر فلسفه تکنولوژی ارائه می دهد که برای غیر فیلسوفان قابل دسترسی است. این بررسی وضعیت فعلی در فلسفه فناوری را ارائه می دهد و همچنین ارتباط آن را برای آموزش در مورد فناوری مورد بحث قرار می دهد. این کتاب شامل سؤالات و تکالیف است و کتابشناسی مشروح گسترده ای را برای کسانی که می خواهند در مورد این رشته بیشتر مطالعه کنند ارائه می دهد.
فلسفه علم - از توجیه تا تبیین [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Aharon Kantorovich
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
پایبندی به واقعیت: ماهیت اطلاعات در آستانه هزاره [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Albert Borgmann
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University Of Chicago Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: Holding on to Reality تاریخچه درخشانی از اطلاعات است، از زمان پیدایش آن در دنیای طبیعی تا نقش آن در تغییر فرهنگ تا شیدایی اینترنتی کنونی و دارایی ها و بدهی های همراه است. بورگمان با تکیه بر تاریخ ایده ها، جزئیات فناوری اطلاعات و مرزهای شرایط انسانی، رابطه بین چیزها و نشانه ها، بین واقعیت و اطلاعات را روشن می کند. "[بورگمن] در Holding On to Reality یک تعریف خیره کننده واضح از اطلاعات ارائه کرده است... او جایی برای بحث کمی باقی می گذارد، مگر اینکه کسی بخواهد اعتراض رایجی را مطرح کند: حدس می زنم بستگی به این دارد که منظور شما از هیچ چیز چیست." - پل بنت، وایرد "تجزیه و تحلیل حکایتی عالی از اطلاعات برای یک سن پر از هیاهو." - New Scientist "این تأمل روشنگر و شاعرانه در مورد ماهیت در حال تغییر اطلاعات، پادزهر شگفت انگیزی برای بسیاری از تبلیغات جاری در مورد "انقلاب اطلاعات" است. بورگمن به ما یادآوری می کند که واقعیت زمان ما هرچه که باشد، ما در زندگی خود به "توازن نشانه ها و چیزها" نیاز داریم." - مارگارت ورتهایم، هفته نامه لس آنجلس
اروپا، آمریکا و فناوری: دیدگاه های فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Albert Borgmann (auth.), Paul T. Durbin (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در حالی که اروپا به سوی سال 1992 و وحدت کامل اقتصادی پیش می رود و اروپای شرقی سعی می کند راه خود را در نظم اقتصادی جدید بیابد، ایالات متحده تردید می کند. آیا نظم جدید اقتصادی اروپا برای ایالات متحده خوب خواهد بود یا خیر؟ چنین سوالی با تغییرات جهانی در نظم تکنولوژیکی تشدید می شود که بیشتر در قدرت فنی-اقتصادی جدید ژاپن مشهود است. همانطور که انتظار می رود، فیلسوفان در برخورد با چنین مسائلی کند بوده اند و عدم علاقه به سبک های مختلف فلسفی در نقاط مختلف جهان اضافه شده است. آنچه این جلد به آن می پردازد بیشتر به سبک های متضاد مربوط می شود تا رویارویی اساسی با مسائل دنیای واقعی. اما تلاش هایی برای مشخص شدن وجود دارد. سمپوزیوم در مورد ایوان ایلیچ - با مشارکت فیلسوفان و منتقدان اجتماعی در دانشگاه ایالتی پنوانیا، که ایلیچ چندین سال در آن تدریس کرده است - ممکن است کلیشه قدیمی دنیای قدیم در مقابل دنیای جدید را نشان دهد. تهدیدهای ایلیچ علیه فناوری اغلب توسط آمریکایی ها به عنوان پیشگویی به سبک دنیای قدیم رد می شود، در حالی که ایلیچ در زادگاهش اروپا ناشناخته به نظر می رسد. اما آلبرت بورگمان، متولد آلمان، اگرچه اکنون در ایالات متحده مستقر شده است، نشان می دهد که حفظ این دوگانگی قدیمی در دنیای تکنولوژیکی ما دشوار است. تمرکز بورگمان بر مشکلات فناورانه فوری است که در اروپا و آمریکا تقریباً به طرز دردناکی آشکار شده است.
فناوری و سرشت زندگی معاصر: پژوهشی فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Albert Borgmann
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Chicago Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آلبرت بورگمن با ترکیب تحلیل اجتماعی و فلسفه معتقد است که فناوری یک الگوی کنترل کننده در زندگی ما ایجاد می کند. این الگو، که حتی در چنین عمل نامحسوسی مانند روشن کردن یک استریو قابل تشخیص است، تأثیرات جهانی دارد: زندگی را به شدت به کار و اوقات فراغت تقسیم می‌کند، دموکراسی‌های صنعتی را حفظ می‌کند، و این دیدگاه را تقویت می‌کند که زمین خود یک وسیله فناوری است. او استدلال می‌کند که فناوری در غلبه بر گرسنگی و بیماری نیز به ما کمک کرده است، اما زمانی که برای تجربه‌های غنی‌تر به آن روی می‌آوریم، در عوض منجر به زندگی‌ای می‌شود که تحت سلطه مصرف بی‌دردسر و بدون فکر است. بورگمن تکنولوژی را رد نمی کند، بلکه خواستار گفتگوی عمومی در مورد ماهیت زندگی خوب است. او به ما توصیه می‌کند که در عصر فن‌آوری، برای موضوعاتی که در نهایت نگرانی دارند، جایی باز کنیم - چیزها و اعمالی که ما را به خود جذب می‌کنند.