جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 10
هگل و وایتهد: دیدگاه‌های معاصر در فلسفه نظام مند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
George R. Lucas Jr. (Editor)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: هگل و وایتهد کاوشی دقیق از شباهت‌های بین این دو نماینده برجسته فلسفه نظام‌مند ارائه می‌کنند. برخی از برجسته‌ترین دانشمندان در فلسفه اروپایی و آمریکایی در اینجا گرد هم می‌آیند تا شباهت‌های تأثیر معاصر هگل و وایتهد، و همچنین در محتوای نظام‌های مربوطه و سبک‌های فلسفی آنها را بررسی کنند. این جلد با ارزیابی‌های مهم انتقادی، تطبیقی ​​و تاریخی از مسائل معاصر در متافیزیک، فلسفه علم، فلسفه ذهن، اخلاق، اندیشه اجتماعی، و فلسفه دین، تاریخ و فرهنگ در زمینه مشارکت‌های مهم آغاز می‌شود. هگل و وایتهد به این بحث ها پرداختند. نتیجه مجموعه ای از مقالات جدید پرشور در فلسفه سیستماتیک است که نشان دهنده کمک های پایدار این دو فیلسوف به فضای فلسفی معاصر در دو قاره است.
تضادها به عنوان شرط رابطه در متافیزیک آلفرد نورث وایتهد [پایان‌نامه انگلیسی]
نویسنده:
McHugh, Ian: مک هیو، ایان
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های فرعی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: تز من استدلال می کند که تضادها شرط رابطه بودن در متافیزیک آلفرد نورث وایتهد هستند. کنتراست تابعی در درون یک رویداد است که محتوای یک کثرت منفصل را در یک وحدت ترکیب می کند. تعین‌های رابطه‌ای گوناگون از واقعیت واقعی که ما تجربه می‌کنیم، ناشی از وحدت حاصل ثابت است، و تصورات مختلفی از روابطی که ممکن است ایجاد کنیم، انتزاعی‌هایی از این وحدت‌ها و فرآیند یکسان شدن آن‌ها هستند. من باید نشان دهم که این توضیح قابل دفاعی برای رابطه و تصورات ما از آن است، و آثار هیوم، بردلی، راسل و دیگران را که توضیحات مخالف ارائه می کنند را در نظر بگیرم. همچنین باید نشان دهم که این یک تفسیر قابل دفاع از متافیزیک رابطه‌ای وایتهد است و در نظر بگیرم که آیا اشیاء ابدی از قبل رابطه‌ای بدون تضاد دارند یا خیر. پیامدهای این پروژه شامل توضیح این است که چگونه ماهیت شرطی‌سازی رابطه تضادها، ادراک، امکان، مفهوم‌سازی و نظام‌سازی را نیز مشروط می‌کند.
متافیزیک شدن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Swami Ganapati Sacchidaananda; Ghose , Aurobindo; Padiyath , Thomas; Whitehead , Alfred North
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مطالعه سعی دارد نقطه تلاقی احتمالی سنت های تفکر متافیزیکی شرقی و غربی را روشن کند. در بحث از دیدگاه وایتهد و آروبیندو در مورد هستی و شدن، امکان تعامل بهتر شرق و غرب را در پرتو دیدگاه ها و بینش های فلسفی جستجو می کند.
 باتلر درباره وایتهد: به مناسبت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Roland Faber (Editor) , Michael Halewood (Editor) , Deena Lin (Editor) , Jeffrey A. Bell (Contributor) , Vikki Bell (Contributor) , Judith Butler
نوع منبع :
کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد بر اساس اولین مجموعه گفتگوهای رسمی است که فلسفه های پویای دو متفکر برجسته را گرد هم می آورد: جودیت باتلر و آلفرد نورث وایتهد. هر کدام از طیف وسیعی از رشته‌ها برای ایجاد نظریه‌های متمایز در مورد تبدیل شدن، خشونت نحوی و فرصت‌های خلاقانه محدودیت‌ها استفاده کرده‌اند. ویراستاران امیدوارند با گرد هم آوردن مفسران مشهور بین‌المللی باتلر و وایتهد از رشته‌ها و رشته‌های مختلف - فلسفه، بلاغت، مطالعات جنسیتی و عجیب و غریب، مذهب، نظریه ادبی و سیاسی- معیاری برای ارتباط گفتمان بین‌رشته‌ای فلسفی امروزی تعیین کنند. این جلد با فراتر از دایره های بسته آنها به سوی فهم هایی که ممکن است به عنوان مبنایی برای فعال شدن بشریت امروزی باشد، کمک بی نظیری به و برای علوم انسانی در مبارزات سیاست، اقتصاد، بوم شناسی و هنر ارائه می دهد. با در نظر گرفتن باتلر و وایتهد، یک کادر کاملاً جدید از رویکردهای مربوط به مشکلات طولانی مدت و همچنین سؤالاتی که قبلاً در علوم انسانی مطرح نشده بود را ترسیم می کنند.
مکانیک کوانتومی و فلسفه آلفرد نورث وایتهد [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Epperson
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
فیزیک و وایتهد: کوانتوم، فرآیند و تجربه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Timothy E. Eastman , Hank Keeton
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب با بحث‌ها و گفتگوهای دانشمندان و فیلسوفان برجسته، رابط غنی فیزیک معاصر و تفکر فرآیندی الهام گرفته از وایتهد را بررسی می‌کند. مشارکت کنندگان این اعتقاد را دارند که فیزیک کوانتومی نه تنها بسیاری از تزهای فلسفی وایتهد را تأیید می کند، بلکه توسط آنها نیز روشن می شود. بنابراین، اگرچه از نظر دیدگاه یا تأکید متفاوت است، اما مشارکت‌های جفری چو، دیوید فینکلشتاین، هنری استپ و دیگر دانشمندان از نظر مفهومی با فیلیپ کلایتون، خورخه نوبو، یوتاکا تاناکا و سایر فیلسوفان فرآیند همخوانی دارد.
 فلسفه فرآیندی رابطه ای: مقدمه ای بر آلفرد نورث وایتهد [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
C. Robert Mesle (سی. رابرت مسل)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: تفکر فرآیندی پایه و اساس مطالعات در بسیاری از زمینه های فلسفه معاصر، الهیات، نظریه سیاسی، نظریه آموزشی و گفتگوی دین و علم است. این از فلسفه آلفرد نورث وایتهد، معروف به الهیات فرآیندی، مشتق شده است که زمینه ای را برای ادغام زیست شناسی تکاملی، فیزیک، فلسفه ذهن، الهیات، اخلاق محیطی، کثرت گرایی مذهبی، آموزش، اقتصاد، و غیره ایجاد می کند. سی. رابرت مسل نوشته‌های پیچیده وایتهد را تجزیه می‌کند و مقدمه‌ای ساده اما دقیق از دیدگاهی ارائه می‌کند که زیربنای بسیاری از فلسفه و الهیات فرآیندی معاصر است. در انجام این کار، او با نشان دادن واقعیت به عنوان یک فرآیند رابطه‌ای که در آن ذهن‌ها از بدن‌ها برمی‌خیزند، که در آن آزادی و خلاقیت پایه‌ای برای فرآیند هستند، به راهی فراتر از ماتریالیسم تقلیل‌دهنده و تله‌های دوگانگی دکارتی اشاره می‌کند، که در آن قدرت رابطه‌ای اقناع اساسی‌تر از قدرت یکجانبه اجبار است." از آنجایی که فلسفه فرآیند-رابطه به شهود عمیق دنیای رابطه‌ای که اساس تفکر محیطی و جهانی است، در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در فلسفه، تئوری و عمل آموزشی، محیط زیست ادغام می‌شود. اخلاق، و علم و ارزش ها، از جمله. فلسفه فرآیند-رابطه: مقدمه اساسی دیدگاه خلاق وایتهد را برای همه دانشجویان و خوانندگان عمومی قابل دسترس می کند.
دلوز، وایتهد، برگسون: پیوندهای ریزوماتیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Keith Robinson (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
اندیشه مذهبی وایتهد: از مکانیزم تا ارگانیسم، از اجبار تا اقناع [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Daniel A. Dombrowski (دانیل ای. دِمبِراسکی)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این تفسیر اصلی از اندیشه دینی آلفرد نورث وایتهد، حرکت‌های وایتهد را از مکانیسم به ارگانیسم و ​​از زور به ترغیب برای ارائه جایگزین سومی بین خداباوری کلاسیک و شک‌گرایی مذهبی برجسته می‌کند. دانیل A. Dombrowski استدلال می کند که حرکت از زور به متقاعد کردن، به ویژه، نه تنها برای اندیشه خود وایتهد و برای پردازش تفکر به طور کلی اساسی است، بلکه شرط لازم برای ادامه حیات متمدن است. در ادامه این خط تحلیل، دامبروفسکی ارتباط وایتهد را با آثار معاصر در فلسفه ذهن، فلسفه سیاسی و اخلاق محیطی با قرار دادن او در گفتگو با شش متفکر بزرگ نشان می دهد: دیوید ری گریفین، ایزابل استنگرز، جان رالز، چارلز هارتشورن، جودیت باتلر، و ویلیام وردزورث
  • تعداد رکورد ها : 10