جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 27
ضد یهودیت در مسیحیت اولیه: جلد 2: جدایی و بحث [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stephen G. Wilson
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: جلد دوم این اثر دو جلدی که به بررسی تحولات اولیه ضد یهودیت در کلیسا می پردازد، سیر تکامل ایمان مسیحی را در بافت اجتماعی آن بررسی می کند که با شواهدی مانند نوشته های اولیه پاتریستی و خاخامی و یافته های باستان شناسی آشکار شده است.
روابط مسیحیت یهودیت 1000-1300: یهودیان در خدمت مسیحیت قرون وسطی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anna Sapir Abulafia
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Routledge: روتلج,
کلیدواژه‌های اصلی :
تعامل بین یهودیت و مسیحیت در تاریخ، دین، هنر و ادبیات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Marcel Poorthuis, Joshua Schwartz, Joseph Turner
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد شامل مقالات مختلفی است که به روابط پیچیده بین یهودیت و مسیحیت می پردازد. از طرف یهودی، به ویژه در محافل ارتدوکس، موضع حفظ استقلال یهودیت از تأثیرات خارجی از جمله مسیحیت وجود دارد. از سوی دیگر، الهیات سنتی مسیحی به دیدگاهی جانشین گرایانه پایبند بود که در آن یهودیت صرفاً به عنوان یک آماده سازی تاریخی برای مکاشفه بعدی مسیحیت تلقی می شد. آیا تعامل واقعی وجود نداشت؟ کی و چگونه یهودیت و مسیحیت به دو دین مجزا تبدیل شدند؟ چه زمانی «فرق راهها» اتفاق افتاد، اگر واقعاً چنین جدایی وجود داشته است؟ این جلد حاضر با این فرض که هیچ دوره تاریخی را نمی توان از روند تعاملی بین یهودیت و مسیحیت، آگاهانه یا ناخودآگاه، به عنوان یک طرد جدلی یا به عنوان تصاحب ضمنی، کنار گذاشت، گامی متهورانه به جلو برمی دارد.
خطوط مرزی: جدایی یهودیت و مسیحیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Daniel Boyarin (دانیل بویارین)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Pennsylvania Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جدایی تاریخی بین یهودیت و مسیحیت اغلب به عنوان یک شکست کاملاً مشخص از یک موجود واحد به دو دین مجزا در نظر گرفته می شود. با پیروی از این مدل، یک دین به نام یهودیت قبل از تولد مسیح وجود داشت که سپس هویت ترکیبی به خود گرفت. حتی قبل از تقسیم بعدی آن، برخی از باورها و اعمال این ترکیب به عنوان مسیحی یا یهودی قابل شناسایی بوده است. با این حال، در خطوط مرزی، دانیل بویارین مورد قابل توجهی را برای طرز تفکر بسیار متفاوت در مورد توسعه تاریخی ارائه می دهد که تقسیم بندی است. بویارین استدلال می کند که یهودیت-مسیحیت. هیچ ویژگی یا ویژگی ای وجود نداشت که بتوان آن را منحصراً یهودی یا مسیحی در اواخر دوران باستان توصیف کرد. در عوض، یهودیان پیرو عیسی و یهودیانی که از عیسی پیروی نمی کردند، بر اساس یک نقشه فرهنگی زندگی می کردند که در آن عقاید، مانند موجودیت دوم الهی، و اعمال، مانند حفظ کوشر یا حفظ سبت، به طور گسترده و متفاوت توزیع می شد. تمایزات نهایی بین یهودیت و مسیحیت از بالا توسط «مرزسازان» تحمیل شد، بدعت شناسانی که مشتاق ساختن هویتی مجزا برای مسیحیت بودند. آنها با تعریف برخی از عقاید و اعمال به عنوان مسیحی و برخی دیگر به عنوان یهودی یا بدعت، عقاید، رفتارها و مردم را به این سو یا آن سوی مرزهای مصنوعی منتقل کردند - و بویارین به طور قابل توجهی ادعا می کند، خود مفهوم دین را ابداع کرد.
یهودیت و مسیحیت: رهنمودهای جدید برای گفتگو و تفاهم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alan J. Avery-Peck , Jacob Neusner
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد به رابطه متقابل یهودیت و مسیحیت از قرون اول تا دوران معاصر می پردازد و به تعاملات اجتماعی، فرهنگی و الهیاتی این ادیان توجه ویژه ای دارد. موضوعات تحت پوشش از شکل گیری ایدئولوژی یهودی و مسیحی در متن بت پرستی رومی تا راه هایی که فرهنگ و الهیات مسیحی در دوره های قرون وسطی و مدرن پس زمینه ای برای ایجاد هویت یهودی شکل می دهد، را شامل می شود. در حالی که دوره‌های تاریخی و موضوعات مورد بحث متنوع است، نتیجه این است که اهمیت شناخت ما از رشد نزدیک یهودیت و مسیحیت را نشان می‌دهد. این مقالات که توسط دانشمندان برجسته در مطالعات یهودیت و مسیحی نوشته شده است، نشان می دهد که چگونه این دو ایمان با یکدیگر مرتبط بوده و توسط یکدیگر شکل گرفتند، زیرا آنها در زمینه های تاریخی و فرهنگی مشترک تکامل یافتند، حتی اگر هر یک ایدئولوژی ها و اعتقادات متمایز خود را حفظ کردند.
یهودیت و ادیان جهانی: مواجهه با مسیحیت، اسلام و سنت های شرقی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alan Brill
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ارائه اولین مجموعه گسترده از رویکردهای سنتی و دانشگاهی یهودیان به ادیان جهان، با تمرکز بر آن دسته از متفکران یهودی که در واقع با سایر ادیان جهان مواجه می شوند - یعنی از نظریه مقوله های فراگیر / انحصاری / کثرت گرایانه فراتر رفته و به دیدگاه یهودیت می نگرند. تعامل با سایر ادیان
یهودیت و مسیحیت: جهت گیری های جدید برای گفتگو و تفاهم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alan J. Avery-Peck , Jacob Neusner
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد به رابطه متقابل یهودیت و مسیحیت از قرون اول تا دوران معاصر می پردازد و به تعاملات اجتماعی، فرهنگی و الهیاتی این ادیان توجه ویژه ای دارد. موضوعات پوشش داده شده از شکل گیری ایدئولوژی یهودی و مسیحی در متن بت پرستی رومی تا راه هایی که فرهنگ و الهیات مسیحی در دوره های قرون وسطی و مدرن پس زمینه ای برای ایجاد هویت یهودی شکل می دهد را شامل می شود. در حالی که دوره های تاریخی و موضوعات مورد بحث متنوع است، نتیجه این است که اهمیت شناخت ما از رشد نزدیک یهودیت و مسیحیت را نشان می دهد. این مقالات که توسط دانشمندان برجسته در مطالعات یهودیت و مسیحی نوشته شده است، نشان می دهد که چگونه این دو ایمان با یکدیگر مرتبط بوده و توسط یکدیگر شکل گرفتند، زیرا آنها در زمینه های تاریخی و فرهنگی مشترک تکامل یافتند، حتی اگر هر یک ایدئولوژی ها و اعتقادات متمایز خود را حفظ کردند.
مدارا و عدم تحمل در یهودیت و مسیحیت اولیه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Graham N. Stanton , Guy G. Stroumsa
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: مقالات این کتاب به مسائلی از تساهل و عدم تحمل یهودیان و مسیحیان بین حدود 200 تا 200 GE پرداخته است. مشارکت کنندگان می پرسند که مرزها کجا کشیده شده اند و کجا پل ها ساخته شده اند. چندین فصل به بسیاری از جنبه های مختلف روابط یهودیان مسیحی اولیه می پردازد. با این حال، پنج محقق روش متفاوتی اتخاذ می‌کنند و درباره اینکه یهودیان و مسیحیان چگونه خود را در برابر جهان بت پرستی تعریف می‌کنند، بحث می‌کنند. به عنوان گروه های اقلیت، هم یهودیان و هم مسیحیان مجبور بودند راه هایی برای همزیستی با همسایگان یونانی-رومی خود بیابند. روابط با آن همسایگان اغلب تیره بود، اما حتی در محافل یهودی و مسیحی، مسائل تساهل و عدم مدارا به طور مرتب ظاهر می شد. بنابراین مناسب است که برخی دیگر از مشارکت کنندگان باید روابط "درونی یهودی" را در نظر بگیرند و برخی باید به فرقه های مسیحی توجه کنند.
یهودیت-مسیحیت و تاریخ یهودیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Annette Yoshiko Reed
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: "یهودی-مسیحی" یک مقوله مورد بحث در تحقیقات فعلی است. اما دقیقاً به همین دلیل، ممکن است لنز قدرتمندی برای بازنگری در تاریخ روابط یهودیان و مسیحیان ارائه دهد. به طور سنتی، مسیحیت یهودی به عنوان بخشی از خاستگاه و تنوع اولیه مسیحیت مورد مطالعه قرار گرفته است. آنت یوشیکو رید با جمع آوری نسخه های اصلاح شده مقالات منتشر شده قبلی همراه با مطالب جدید، مسیحیت یهودی را در زمینه اواخر باستان و در گفتگو با مطالعات یهودیت مورد بازنگری قرار می دهد. او توجه بیشتری را به متون و سنت‌های مطالعه نشده از دوران باستان متأخر جلب می‌کند که به‌خوبی در مفاهیم امروزی مسیحیت به‌عنوان متمایز از یهودیت نمی‌آیند. در این فرآیند، او از این مواد برای بررسی قدرت و محدودیت‌های مفروضات مدرن ما در مورد دین و هویت استفاده می‌کند.
مسیحیت اولیه و یهودیت هلنیستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Peder Borgen
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مطالعات زمینه جدیدی را در کاوش مسیحیت اولیه و یهودیت در اواخر دوره معبد دوم ایجاد می کند. پروفسور بورگن دیدگاه های تازه ای را در مورد بسیاری از مسائل محوری در پیچیدگی یهودیت هم در فلسطین و هم در دیاسپورا معرفی می کند. او همچنین انواع گرایش‌هایی را که در درون مسیحیت وجود داشت، در زمان ظهور در یهودیت و گسترش آن در ملل دیگر بررسی می‌کند. مطالعه‌ای ارزشمند برای همه دانشمندان، معلمان و دانش‌آموزان عهد جدید به طور کلی و یهودیا، کلاسیک‌ها و یونانی‌گرایی
  • تعداد رکورد ها : 27