جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 60
تصور خدای یهود (تصاویر حکاکی شده) [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
by Leonard Kaplan (Editor, Contributor), Ken Koltun-Fromm (Editor, Contributor)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: هنر یهود همیشه با ما بوده است، اما بوم وسیع تری از تصورات یهودی نیز همینطور است: در اندیشه، در احساسات، در متن و در عمل آیینی. تصور خدای یهود در ابتدا وجود داشت، همانطور که بود، حکاکی شده بود و در شیوه زندگی یهودیان و پاسخ به خدای خود نقش بسته بود. به عنوان یک متن زنده به معنای برانگیختن گفت و گوی محتوایی و مغذی. یک عهد پاسخگو و زنده در قلب این کتاب نهفته است - یک عهد متقابل که به طور فعال پویایی تفکر و عمل یهودیان را در گفتگو با خدا درگیر می کند. مشارکت کنندگان در این جلد متعهد به این نوع استدلال متنی هستند ، حتی اگر همه آنها ما را از "متن" به عنوان پایه ای برای "مردمانِ کتاب" تصور می کنند. آن مردمی که ما تسلیم می‌شویم، در درون و فراتر از متون شعر، روایت، ادبیات مقدس، فیلم و رسانه‌های گرافیکی زندگی می‌کنند و نفس می‌کشند. ما قوم یهود و عهد و پیمانی را که به آن پاسخ می‌دهند به عنوان القای تحریک‌آمیز الهی تصور می‌کنیم. مقالات این جلد به دنبال این است که این تمایلات صوتی را بیرون بکشد تا همه بتوانیم صدای طنین انداز آنها را بشنویم.
تعامل بین یهودیت و مسیحیت در تاریخ، دین، هنر و ادبیات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Marcel Poorthuis, Joshua Schwartz, Joseph Turner
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد شامل مقالات مختلفی است که به روابط پیچیده بین یهودیت و مسیحیت می پردازد. از طرف یهودی، به ویژه در محافل ارتدوکس، موضع حفظ استقلال یهودیت از تأثیرات خارجی از جمله مسیحیت وجود دارد. از سوی دیگر، الهیات سنتی مسیحی به دیدگاهی جانشین گرایانه پایبند بود که در آن یهودیت صرفاً به عنوان یک آماده سازی تاریخی برای مکاشفه بعدی مسیحیت تلقی می شد. آیا تعامل واقعی وجود نداشت؟ کی و چگونه یهودیت و مسیحیت به دو دین مجزا تبدیل شدند؟ چه زمانی «فرق راهها» اتفاق افتاد، اگر واقعاً چنین جدایی وجود داشته است؟ این جلد حاضر با این فرض که هیچ دوره تاریخی را نمی توان از روند تعاملی بین یهودیت و مسیحیت، آگاهانه یا ناخودآگاه، به عنوان یک طرد جدلی یا به عنوان تصاحب ضمنی، کنار گذاشت، گامی متهورانه به جلو برمی دارد.
یهودیت-مسیحیت و تاریخ یهودیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Annette Yoshiko Reed
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: "یهودی-مسیحی" یک مقوله مورد بحث در تحقیقات فعلی است. اما دقیقاً به همین دلیل، ممکن است لنز قدرتمندی برای بازنگری در تاریخ روابط یهودیان و مسیحیان ارائه دهد. به طور سنتی، مسیحیت یهودی به عنوان بخشی از خاستگاه و تنوع اولیه مسیحیت مورد مطالعه قرار گرفته است. آنت یوشیکو رید با جمع آوری نسخه های اصلاح شده مقالات منتشر شده قبلی همراه با مطالب جدید، مسیحیت یهودی را در زمینه اواخر باستان و در گفتگو با مطالعات یهودیت مورد بازنگری قرار می دهد. او توجه بیشتری را به متون و سنت‌های مطالعه نشده از دوران باستان متأخر جلب می‌کند که به‌خوبی در مفاهیم امروزی مسیحیت به‌عنوان متمایز از یهودیت نمی‌آیند. در این فرآیند، او از این مواد برای بررسی قدرت و محدودیت‌های مفروضات مدرن ما در مورد دین و هویت استفاده می‌کند.
آغازهای اولیه [فصل از کتاب]
نویسنده:
سیمها گلدین: Simha Goldin
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
این مقاله، فصل اول کتاب «apostasy and jewish identity in high middle ages northern europe» تالیف «simha goldin» است.
آثار اليهود القديمة المجلد 1 و 2
نویسنده:
محمد حمدی ابراهیم
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره: الكتب المصري للمطبوعات,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
"علیه آپیون" کتابی جدلی از جانب یوسف فلاوی است به زبان یونانی در دفاع از دین یهود . این کتاب دین یهود را دینی کلاسیک و باستانی می‌داند و در مقابل انتقادات آپیون ( سوفیست و از شارحان هومر) از یهودیت دفاع می‌کند.
در باب یهودیت
نویسنده:
نويسنده:مارتین بوبر مترجم:علی فلاحیان‌وادقانی
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم - قم: ادیان,
چکیده :
پژوهشی در مورد شناخت یهودیت و بیان برخی از آموزه‌ها و عقاید یهودیان است. در این اثر ضمن معرفی تاریخ یهودیت و فراز و نشیب‌های تاریخی یهودیان، به برخی از تعالیم آنان در مورد مسائل اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی اشاراتی صورت گرفته است. نویسنده به همین مناسبت به بیان دیدگاه یهودیت در مورد بشریت، تجدید حیات یهودیت در ادوار مختلف تاریخی، ویژگی دینداری یهودی، اسطوره نزد یهودیان و آموزه‌های آنان، آزادی از منظر آنان، نسبت بین یهودیت و تمدن، دیدگاه‌های آنان در مورد عوالم مختلف، دین و جوانی نزد آنان و گستره یهودیان در نقاط مختلف جهان پرداخته است. وی در ادامه به توصیف اسرائیل و جایگاه آن در جهان امروز به عنوان مرکز تجمع یهودیان پرداخته و دیدگاه‌ها در مورد این کشور را منعکس کرده است.
لطفاً تاریخچة پیدایش قوم یهود را در سرزمین فلسطین شرح دهید؟
نوع منبع :
پرسش و پاسخ
پاسخ تفصیلی:
يعقوب فرزند اسحاق، كه او را اسرائيل (بنده خدا) مي‌گويند، دوازده فرزند داشت، كه فرزند چهارمش يهودا بود. يهودا و برادرانش با پدر خود يعقوب، در كنعان (فلسطين) سكونت داشتند، و پس از واقعة معروف حضرت يوسف كه يهودا هم در آن شركت داشت. و در سال 1740 قبل از بیشتر ...
کلیدواژه‌های فرعی :
سامری که بعد از حضرت موسی ع گوساله ای درست کرد که صدا می داد این چه چیزی بود که صدا می داد آن زمان که خبری از برق و کامپیوتر و… نبود پس این قضیه چه چیزی بوده است و این صدا از چه بود؟
نوع منبع :
پرسش و پاسخ
پاسخ تفصیلی:
در مورد چگونگي صدا كردن گوسالة سامري چند قول بيان شده است: قول اول آنكه، هنر و علم سامري نسبت به صنعت، باعث ايجاد آن صدا شده. بدين توضيح كه جمعي از مفسران بر اين عقيده اند كه سامري با اطلاعات خاصي كه در زمينة توليد صدا به كمك باد و اشياء داشت، لوله ه بیشتر ...
  • تعداد رکورد ها : 60