جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 3
آزادی وجدان: در دفاع از سنت برابری مذهبی آمریکا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Martha Nussbaum
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Basic Books,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
در یکی از پیروزی‌های بزرگ دوره‌های استعماری و انقلابی، بنیان‌گذاران ایالات متحده آینده بر عدم تساهل مذهبی غلبه کردند و به نفع یک نظم قانون اساسی به رفتار منصفانه با اعتقادات عمیقاً وجدانی مردم اختصاص یافتند. آزادی وجدان برابر را به همه اعطا کرد و در برابر تشکیلات مذهبی موضع قاطعانه ای اتخاذ کرد. محقق مشهور مارتا نوسبام می نویسد که احترام به تفاوت های مذهبی، دموکراسی ما را شکل داد. با این حال امروزه نشانه هایی وجود دارد که این میراث اشتباه درک شده است. برجستگی نوع خاصی از مسیحیت در زندگی عمومی ما حاکی از ارزش نابرابر شهروندانی است که عقاید مذهبی متفاوتی دارند یا هیچ اعتقادی ندارند. در این میان، افراد دیگر به دنبال کاهش نفوذ دین در زندگی عمومی هستند به نحوی که خود نامتعادل و ناعادلانه است. نوسبوم استدلال می کند که چنین تلاش های حزبی روح قانون اساسی ما را نقض می کند. آزادی وجدان مطالعه تاریخی و مفهومی سنت آمریکایی آزادی مذهبی است. با در هم آمیختن تاریخ سیاسی، ایده های فلسفی، و موارد کلیدی قانون اساسی، این وقایع نگاری غنی از آرمان برابری است که همیشه در مرکز تاریخ ما بوده است، اما اکنون در معرض خطر جدی قرار دارد.
آزادی وجدان و رشد تنوع مذهبی در آمریکای اولیه، 1636-1786 [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Carla Gardina Pestana
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
the University of Michigan,
کلیدواژه‌های اصلی :
آیا آزادی وجدان برتر از آزادی مذهب است؟ [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Rex Ahdar
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
این تصور که ادعاهای آزادی مذهبی ممکن است به عنوان ادعای حمایت مجدداً مطرح شود آزادی وجدان برای بسیاری از مدعیان جذابیت دارد. شانس موفقیت آنها ظاهر می شود روشن تر اگر به ایده به ظاهر خنثی تر و جهانی تر توجه شود وجدان این مقاله به بررسی این استدلال می پردازد. نتیجه می‌گیرم که وعده اولیه از آزادی وجدان برخی از ضعف های مهم را رد می کند. ادعاهای تغییر شکل برای تجلی بدون مانع عمیق ترین باورهای فرد با موانع جدی روبرو می شود. علت اصلی ممکن است تبدیل شدن وجدان به بیان فردی قطب‌نمای اخلاقی فرد باشد، مفهومی کوتاه‌شده که از گذشته جدا شده است. مفاهیمی که وجدان را به همدلی، قدردانی (و الزام به پاسخگویی به) قانون اخلاقی گره می‌زند. هنگامی که وجدان - همانطور که امروز است - به عنوان صرف تصور می شود اعمال اراده خودمختار صادقانه، وزنی که در تعادل معمول به آن داده می شود آزادی در برابر منافع فشار اجتماعی به ندرت به اندازه کافی برای پیروزی در روز ظاهر می شود. آزادی وجدان مکمل قدرتمندی برای آزادی مذهبی است، اما بسیار ضعیف است نی به تنهایی ایستادن.
  • تعداد رکورد ها : 3