جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
خود فراکتال: علم، فلسفه، و تکامل همکاری انسانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John L. Culliney; David Jones
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Hawaii Press,
تکامل و حقیقت برهنه: رویکرد داروینی به فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gonzalo Munévar
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
تکامل و توسعه: مسائل مفهومی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alan C. Love
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : تلاقی توسعه و تکامل همیشه دارای موضوعات مفهومی بوده است، اما بسیاری از این موارد در زیست‌شناسی تکاملی تکاملی معاصر (evo-devo) به نمایش گذاشته شده‌اند. این موضوعات عبارتند از: (1) ساختار دقیق evo-devo، با تمرکز آن بر روی تکامل توسعه و اساس توسعه تکامل، و چگونه آن را در تئوری تکاملی تناسب. (2) ماهیت سیستم های مدل evo-devo که مواد تحقیقات تطبیقی و تجربی را تشکیل می دهند. (3) معمای چگونگی درک مفهوم پرکاربرد «مکانیسم‌های حفاظت‌شده»؛ (4) تعریف نوآوری های تکاملی و انتظارات برای چگونگی توضیح آنها. و (5) تقاضای همکاری میان رشته‌ای که از بررسی پدیده‌های پیچیده در لحظات کلیدی تاریخ زندگی، مانند انتقال به اندام باله ناشی می‌شود. این عنصر با توجه دقیق به جزئیات تجربی و عمل علمی به این مسائل مفهومی می پردازد تا دیدگاه های جدیدی در مورد تکامل و توسعه ارائه دهد. این عنوان به صورت Open Access در Cambridge Core نیز موجود است.
کتاب روتلج تکامل و فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Richard Joyce
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
همراهی با فلسفه ذهن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Samuel Guttenplan
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell,
چکیده :
ترجمه ماشینی : فلسفه ذهن یکی از حوزه‌های با سرعت در حال رشد در فلسفه است، به ویژه به دلیل ارتباط آن با حوزه‌های مرتبط روان‌شناسی، زبان‌شناسی و محاسبات. این همراه یک راهنمای مرجع مرتب شده بر اساس حروف الفبا برای موضوع است که ریشه محکمی در فلسفه ذهن دارد، اما با تعدادی مدخل که زمینه های مورد علاقه مجاور را بررسی می کند. این کتاب توسط مقاله اساسی ویراستار در مورد فلسفه ذهن معرفی شده است که به عنوان یک نمای کلی از موضوع عمل می کند و به مدخل های موجود در Companion از نزدیک ارجاع داده شده است. در میان مدخل‌ها، چندین «خودنما» از فیلسوفان برجسته در این زمینه، از جمله چامسکی، دیویدسون، دنت، درتسکه، فودور، لوئیس، سرل و استالناکر وجود دارد که در آن‌ها مواضع خودشان در این موضوع بیان شده است. در برخی از حوزه‌های پیچیده‌تر، بیش از یک نویسنده برای نوشتن در مورد یک موضوع دعوت شده است، که قطبیت دیدگاه‌ها را در پوشش کلی کتاب ارائه می‌کند. همه مدخلهای اصلی دارای کتابشناسی کامل هستند و کتاب با استانداردهای بالایی که توسط مجلدات دیگر مجموعه Blackwell Companions to Philosophy تعیین شده است نمایه شده است.
شخصیت ذهن: مقدمه ای بر فلسفه ذهن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Colin McGinn
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
عناصر ذهن: درآمدی بر فلسفه ذهن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tim Crane
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : عناصر ذهن مقدمه ای منحصر به فرد برای مسائل و بحث های اصلی در فلسفه ذهن معاصر ارائه می دهد. نویسنده تیم کرین با مفاهیم رایج فعلی از ذهن که پدیده های ذهنی را به دو نوع کاملاً متفاوت (عمدی و کیفی) تقسیم می کند، مخالف است و در عوض نظریه ای چالش برانگیز و یکپارچه از همه پدیده های ذهن ارائه می دهد. در پرتو این نظریه، کرین دانش‌آموزان را با مسائل اصلی فلسفه ذهن درگیر می‌کند - مشکل ذهن- بدن، مشکل قصد (یا بازنمایی ذهنی)، مشکل آگاهی، و مشکل ادراک - و تلاش می‌کند. برای یافتن راه حل هایی برای این مشکلات. کاوشی تازه و جذاب از موضوعات اصلی در فلسفه ذهن، عناصر ذهن به راحتی برای دانشجویان بدون پیش زمینه در این موضوع قابل دسترسی است.
متافیزیک و فلسفه ذهن: 2 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
G. E. M. Anscombe
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Blackwell Publishers,
نظریه های ادراک در فلسفه قرون وسطی و اوایل فلسفه مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Simo Knuuttila, Pekka Kärkkäinen
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی : ادراک حسی یکی از موضوعات کلاسیک در فلسفه است. به طور سنتی مقدمه ای ضروری برای بسیاری از موضوعات مهم، مانند رابطه ذهن و بدن، آگاهی، دانش و شک و تردید در نظر گرفته می شود. ادراک نیز پدیده‌ای است که خود پرسش‌های فلسفی را مطرح می‌کند، از جمله اینکه چه چیزی محسوس است، محتوای ادراک چیست، آیا این محتوا مفهومی است و چگونه ادراک با نگرش‌های معرفتی ارتباط دارد. در حالی که فلسفه ذهن و روان‌شناسی فلسفی حوزه‌های اصلی‌ای هستند که در فلسفه معاصر به ادراک پرداخته می‌شود، در نظریه معرفت، علوم شناختی، زیبایی‌شناسی فلسفی و متافیزیک نیز مورد بحث قرار می‌گیرد. در سال های اخیر، سنت غنی نظریه های مختلف فلسفی ادراک به طور فزاینده ای توسط محققان تاریخ فلسفه ذهن مورد مطالعه قرار گرفته است. هدف این مجموعه روشن کردن تحولات نظریه های ادراک حسی در فلسفه عربی و لاتین قرون وسطی، پیشینه باستانی آنها و مضامین سنتی و جدید در تفکر مدرن اولیه است. توجه ویژه ای به بخش های مهم فلسفی نظریه ها می شود. مقالات بر روی به اصطلاح حواس خارجی و موضوعات مرتبط تمرکز می کنند. بسیاری از ایده‌های اصلی مورد بحث قرار می‌گیرند، اگرچه این مجموعه همچنین به منظور روشن کردن موضوعات کمتر مورد مطالعه است.
تکامل پراگماتیسم: ارگانیسم و محیط در فلسفه آمریکایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Trevor Pearce
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Chicago Press,