جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
کارهای متقدم اورستس برانسون: زندگی اشتراکی، 1842 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Orestes A. Brownson
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Marquette University Press ,
استادان صفحه مقدس: دست نوشته های الهیاتی در غرب لاتین تا 1274 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lesley Smith
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Notre Dame Press ,
اعترافات اومانیسم در اصلاحات آلمان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Erika Rummel
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب به تأثیر بحث اصلاح طلبی در آلمان بر برجسته ترین جنبش فکری آن زمان یعنی اومانیسم می پردازد. اریکا رومل می‌گوید: اگرچه درست است که اومانیسم بر جریان اصلاحات تأثیر گذاشته است، اما پویایی این رابطه با گفتن اینکه اومانیسم در بحث مذهبی مورد استفاده قرار گرفت، شاید حتی مورد بهره‌برداری قرار گرفت، بهتر توصیف می‌شود.
دیالکتیک رسوب گذاری و نوآوری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kenzo Mabiala Justin-Robert
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Peter Lang ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: یکی از مهم ترین تحولات در معرفت عصر ما این است که همه هستی و همه دانسته ها مشروط اجتماعی هستند. این شناخت مسئله خلاقیت ذهنی را مطرح می کند. آیا خلاقیت یا نوآوری امکان پذیر است؟ و جایگاه خلاقیت چیست؟ آیا سوژه است یا ساختار ساختارهای هستی که سوژه بخشی از آن است؟ بنابراین، هر تصوری از خلاقیت که شرط هستی را جدی می‌گیرد، ناگزیر به پرداختن به موضوع همیشگی آزادی و جبر است. این کتاب به بررسی سهم پل ریکور در این مسئله به منظور مصرف الاهیاتی می پردازد. بازسازی فلسفی ریکور از سوژه به مثابه خود، فضایی در میانه راه بین سوژه خودنمایی مدرن و سوژه واسازی شده پسامدرن ایجاد می کند که در آن عقل حاکم است اما ظلم نمی کند. از این فضا است که او دیدگاهی از انسانیت پیشنهاد می‌کند که استدلال می‌کند که انسان بودن یعنی homo voluntas، homo lingua و homo capax. این کتاب در پی آن است که از نظر الهیاتی این مفاهیم را برای نیاز به آفریقا در جستجوی هویت خلاق جدید مناسب کند.
آموزه‌های اجتماعی کاتولیک: یک چشم انداز تاریخی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Roger Aubert, David A. Boileau
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Marquette University Press ,
گرسنگان می‌میرند: گداها و اسقفها در کاپادوکیه روم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Susan R. Holman
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
USA : Oxford University Press,
کشیش: الهیات و عملکرد کشیش‌های منصوب‌شده [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
William H. Willimon
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Abingdon Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ویلیمون می‌گوید که خدمت تعیین‌شده، هدیه‌ای از جانب خدا به کلیسا است - اما این بدان معنا نیست که آسان است. همیشه یک شغل دشوار است، تغییرات در جامعه و کلیسا در سال های اخیر زندگی منسوب را پیچیده تر و چالش برانگیزتر کرده است. آیا کشیش در درجه اول یک واعظ، یک مراقب حرفه ای، یک مدیر است؟ با توجه به دعوت همه مسیحیان برای خدمت به جهان، خدمت متمایز منصوبان چیست؟ خدمت شخص چه زمانی شخصیت نبی را به خود می گیرد و چه زمانی خدمت کشیشی می شود؟ تکالیف و انضباطات اخلاقی ویژه مقتولین چیست؟ در این کتاب، ویلیمون به بررسی این پرسش‌ها و سایر پرسش‌های اصلی در مورد شغل منصوب شده می‌پردازد. او با بحث در مورد اینکه کشیش ها چه کسانی هستند شروع می کند و در مورد زیربنای الهیاتی خدمت تعیین شده می پرسد، و سپس به آنچه کشیش ها انجام می دهند ادامه می دهد و به نقش های متمایزی که کشیش باید ایفا کند نگاه می کند. این کتاب همچنین از معلمان بزرگ سنت مسیحی استفاده می‌کند تا نشان دهد، در حالی که بسیاری از خدمات مسیحی تغییر کرده‌اند، نگرانی‌های اصلی آن - موعظه کلام، مراقبت از روح‌ها، زندگی مقدس جماعت‌ها - ثابت می‌ماند. وزارت منصوب، شغلی است که ما را به آن فراخوانده اند، نه حرفه ای که انتخاب می کنیم. پاسخگویی به آن ندا، گشودن خود به روی درد دل و گاه سختی است. با این حال، با توجه به کسی که تماس می گیرد، این است که خود را به شادی عمیق و عمیق نیز در دسترس قرار دهیم.
نمایش های مومنانه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Trevor A. Hart, Steven R. Guthrie, Ivan P. Khovacs
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: استعاره عملکرد توسط انسان شناسان و دیگر نظریه پردازان اجتماعی به طور مثمر ثمری برای جنبه های مختلف هستی اجتماعی انسان به کار گرفته شده است و الگویی بالقوه مفید برای تفکر الهیاتی درباره زندگی مسیحی ارائه می دهد. پس از فصل مقدماتی سرمقاله ای که به ماهیت اجرای هنری و ارتباط آن با مفاهیم سنت و هویت پرداخته است، بخش اول این کتاب به طور خاص به پدیده نمایش دراماتیک و کاربردهای الهیاتی احتمالی آن می پردازد. بخش دوم جنبه‌های مختلف عملکرد هویت مسیحی را بررسی می‌کند، نگاهی به پرستش، تفسیر کتاب مقدس، پاسخ مسیحیان به عناصر موجود در رسانه‌های معاصر، شکل زندگی اخلاقی مسیحی، و پایان دادن به تأمل الهیاتی در مورد شکل هویت شخصی. ، آن را با استعاره های تئاتری «شخصیت» و «ایفای بخشی» در یک درام فیلمنامه ای مرتبط می کند. بخش سوم نشان می‌دهد که چگونه اشکال هنری (از جمله برخی از انواع غیراجرای فنی - ادبیات، شعر، نقاشی) ممکن است شیوه‌های وفادار مسیحی را تشکیل دهند که در آن سنت به طور واقعی «اجرا می‌شود» و آثاری تولید می‌کند که معنای آن را به روش‌های جدید و عمیقی برای یک زندگی دائمی باز می‌کنند. تغییر زمینه
آینده‌های محاسبه شده: الهیات، اخلاق و اقتصاد [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
D. Stephen Long, Nancy Ruth Fox, Tripp York
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Baylor University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: Calculated Futures به بررسی زیربنای اخلاقی و الهیات اقتصاد بازار آزاد می پردازد و نه تنها اخلاقیات شرکت ها و نرخ ارز را بررسی می کند، بلکه به بررسی چگونگی شکل دادن سیاست های اقتصاد به مردم به عنوان عوامل اخلاقی نیز می پردازد. این کار را کمتر با پافشاری بر تأثیرات نامطلوب سرمایه‌داری انجام می‌دهد، و بیشتر با استفاده از فضایل الهیاتی، آموزه‌های مسیحی، و شیوه‌های مذهبی برای کشف آنچه ممکن است درباره مبادلات اقتصادی به ما نشان دهند، انجام می‌دهد. آینده‌های محاسبه‌شده با درگیر کردن اقتصاد به‌عنوان یک رشته علمی اجتماعی، بدون اینکه الهیات را تابع آن بدانیم، به دنبال راهی رو به جلو است.
مشاور آسمانی در آیات 13-14 فصل 40 کتاب اشعیا: مطالعه منبع الهیات تثنیه-اشعیا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
R. N. Whybray
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: یکی از ارزشمندترین رویکردهای اخیر در مطالعه تثنیه-اشعیا، تلاش برای درک تعالیم او در زمینه خدمت او به نسل دوم یهودیان تبعیدی در بابل است. دو عامل در نظر گرفته شده است: ماهیت سنت مذهبی اسرائیل که تبعیدیان از گذشته به ارث برده بودند، و شرایط واقعی زندگی آنها در بابل، جایی که آنها تحت فشارهای فرهنگی و مذهبی محیط خود بودند. انتظار می رود که هر یک از اینها تأثیری بر تعالیم تثنیه اشعیا داشته باشد. مطالعه دکتر وایبری در مورد این یک قطعه کوتاه به منظور کشف روابط بین این دو عامل انجام شده است. این قطعه، که مدت‌ها موضوع بحث‌های شدید بوده است، به طرز تحسین‌آمیزی سؤال منابع الهیات دوترو-اشعیا را مطرح می‌کند. این مطالعه مفصل، که تا آنجا که ممکن است از تمام تکنیک های بررسی انتقادی مدرن استفاده می کند، تلاشی است برای روشن کردن تفسیر دوترو-اشعیا به عنوان یک کل.