جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 20
تاریخ فکری لیبرالیسم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Pierre Manent
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: پیر ماننت با برجسته کردن تنش‌های اجتماعی که با سنت لیبرال مواجه است، پرتره‌ای از آنچه ما شهروندان لیبرال دموکراسی‌های مدرن تبدیل شده‌ایم ترسیم می‌کند. از نظر ماننت، بحث از لیبرالیسم، پایه های جامعه مدرن، سکولاریسم، فردگرایی و درک آن از حقوق را در بر می گیرد. او استدلال می‌کند که ناتوانی مکرر دولت دموکراتیک و اخلاقاً خنثی برای پیشبرد اهداف اجتماعی، از این موضع لیبرال ناشی می‌شود که زندگی سیاسی در خدمت هدفی بالاتر نیست. او از طریق مقاله‌های متحرک و بسیار ترکیبی، توسعه تفکر لیبرال را در قالب یک موضوع بررسی می‌کند: افول سیاست الهیاتی. نویسنده این موضع لیبرال را به ماکیاولی ردیابی می کند، که در تلاش برای جدا کردن زندگی روزمره از نفوذ فراگیر کلیسای کاتولیک، سیاست را از همه مفاهیم نظم کیهانی جدا کرد. همانطور که ماننت در تحلیل‌های خود از لاک، هابز، روسو، گیزو و کنستان نشان می‌دهد، آنچه در پی آمد، مفهوم متحول فردی بدون هیچ هدفی خارج از محدوده خود و حالتی بدون هدف جز جلوگیری از تسلط افراد بر آن بود. یکی دیگر. ماننت با سنجش تأثیرات مثبت و منفی چنین ترتیبات سیاسی، سؤالات مهمی را در مورد مسائل اساسی سیاسی روز مطرح می کند، از جمله امکان تطبیق حقوق فردی با خواسته های ضروری سازمان سیاسی و مطلوبیت یک نظام حکومتی. در مورد دین بی طرف، اما در مورد اخلاق عمومی نه.
دریدا و آینده هنرهای لیبرال: حرفه های ایمانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Mary Caputi, Vincent J. Del Casino Jr. (eds.)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Bloomsbury,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: "دریدا و آینده هنرهای لیبرال بر این ادعای دریدی تأکید می کند که دانشگاه باید "بدون قید" وجود داشته باشد - به عنوان سنگری از آزادی فکری و فعالیت اپوزیسیون که وظیفه آن زیر سوال بردن جریان اصلی جامعه است. دریدا استدلال می کند که تنها در صورتی که زندگی ذهن از نفوذ بیش از حد شرکت ها و کنترل سیاسی دور نگه داشته می شود.
ایمان لیبرال: مقالاتی به افتخار فیلیپ کوین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Paul J. Weithman
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Notre Dame Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
لیبرالیسم: مقالات جدید درباره مضامین لیبرال [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jan Narveson, Susan Dimock
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: هیچ نظریه ای به اندازه لیبرالیسم در فلسفه معاصر انگلیسی-آمریکایی، با شور و شوق و گسترده تعریف یا مورد انتقاد قرار نمی گیرد. اما این چه نظریه ای است که این همه جوهر روی آن ریخته شده است؟ این مجموعه مقالات اصلی توسط متخصصان برجسته در فلسفه سیاسی، نظریه حقوقی و اقتصاد، با بررسی تعهدات نظری لیبرال ها و برخی از مفاهیم عملی دیدگاه آنها، پاسخ هایی به این سؤال ارائه می دهد. از جمله موضوعات مورد بررسی، تمایز بین لیبرالیسم و ​​محافظه‌کاری، و میزان تعهد لیبرال‌ها به بی‌طرفی، فردگرایی، برابری، آزادی و نظریه‌ی توجیهی قراردادی است. پیامدهای عملی لیبرالیسم بیشتر با ملاحظات نقش مناسب دولت لیبرال در انجام بازتوزیع برابری طلبانه، تأمین کالاهای عمومی و مجازات های تلافی جویانه مورد بررسی قرار می گیرد. مقالات گردآوری شده توسط ناروسون و دیموک برای هر کسی که در زمینه های فلسفه سیاسی، نظریه سیاسی یا اقتصاد سیاسی کار می کند مفید خواهد بود.
دین لیبرالیسم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Cécile Laborde (سیسیل لابورد)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
انتشارات دانشگاه هاروارد (Harvard University Press),
چکیده :
جوامع لیبرال به طور متعارف، مذهب را بر اساس قانون منحصربه‌فرد می‌دانند، که هم به حمایت ویژه (مانند ضمانت‌های عبادت رایگان) و هم به مهار ویژه (برای جدا نگه داشتن دین و دولت) نیاز دارند. اما اخیراً این ایده که دین مستلزم استثناء قانونی است مورد انتقاد کسانی قرار گرفته است که استدلال می‌کنند که دین هیچ تفاوتی با هر مفهوم دیگری از خیر ندارد و دولت باید با همه این مفاهیم بر اساس اصول بی‌طرفی و آزادی برابر رفتار کند. سیسیل لابورد با بسیاری از این نقد برابری‌خواهانه لیبرال موافق است، اما او استدلال می‌کند که یک قیاس ساده بین خیر و دین، روابط پیچیده میان دین، قانون و دولت را نادرست نشان می‌دهد. دین بیش از یک بیانیه اعتقاد در مورد آنچه درست است، یا یک کد رفتار اخلاقی و اخلاقی عمل می کند. همچنین به شیوه‌های جامع زندگی، نظریه‌های سیاسی عدالت، شیوه‌های انجمن داوطلبانه و هویت‌های جمعی آسیب‌پذیر اشاره دارد. تفکیک دین به ابعاد مختلف آن، همانطور که لابورد انجام می دهد، دو مزیت آشکار دارد. اولاً، با حصول اطمینان از این که دین با هر رفتاری که از قانون می‌گیرد، به دلیل ویژگی‌هایی است که با باورها، تصورات و هویت‌های غیرمذهبی مشترک است، احترام بیشتری برای پلورالیسم اخلاقی و اجتماعی نشان می‌دهد. ثانیاً، از برداشت غربی و متمایل به مسیحیت از دین که نظریه سیاسی لیبرال به ویژه در پرداختن به موضوع جدایی دین و دولت بر آن تکیه می کند، صرف نظر می کند. در نتیجه، Liberalism’s Religion پاسخی بدیع به این سؤال ارائه می‌کند: آیا می‌توان نظریه‌های غربی در مورد سکولاریسم و ​​مذهب را در جوامع غیرغربی به‌طور جهانی به کار برد؟
دینِ لیبرالیسم [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Cécile Laborde (سیسیل لابورد)
نوع منبع :
مقاله , نقد و بررسی کتاب
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
Liberalism’s Religion یک کتاب پارادایم تغییر دهنده و یک دستاورد علمی نمونه است. سیسیل لابورد، یک محقق ماهر، با موفقیت با یک جاه طلبی مقابله می کند پروژه ای که افکاری را که او در طول سال ها پیش برده است را در یک رساله جامع جمع می کند. هدف لابورد بیان شده این است که «نظریه ای قوی تر از لیبرال» ایجاد کند برابری طلبی» (5). برای انجام این کار، او رویکردی تفسیری به دین اتخاذ می کند که به دنبال عدالت در مورد کثرت ابعاد هنجاری است. پوشیده از این تصور مبهم به عبارت دیگر، دین «به عنوان یک مقوله سیاسی-حقوقی کمتر از اندازه کافی است» (2). آنچه برای درک مسائل چندوجهی ناشی از «دین» لازم است، تفکیک آن – استفاده از ترجیحات اوست. اصطلاح - به نحوی که به اندازه کافی مقادیر زیربنایی را که تحت پوشش قرار می‌گیرند، نشان دهد این مفهوم معنایی مبهم تنها زمانی که این مقادیر آشکار شوند، یکی در a قرار می گیرد موقعیتی برای درک کامل مسائل پیچیده سیاسی و حقوقی که بر بحث های معاصر در جوامع لیبرال غالب است.
الهیات سیاسی و اوائل مدرنیته [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Graham Hammill, Julia Reinhard Lupton (eds.); Étienne Balibar (postscript)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
آینده توهم: الهیات سیاسی و متون مدرن اولیه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Victoria Kahn
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University Of Chicago Press ,
زمینه‌های عدالت: فلسفه سیاسی فراتر از لیبرالیسم و اجتماع‌گرایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Rainer Forst (راینر فورست)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of California Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: زمینه های عدالت، که در زمان انتشار آن در آلمان بسیار مورد تحسین قرار گرفت، مداخله مهم جدیدی را در بحث مهم بین کمونیتاریسم و ​​لیبرالیسم فراهم می کند. راینر فورست برای نظریه‌ای درباره «زمینه‌های عدالت» استدلال می‌کند که از محدوده‌های باریک این بحث، همانطور که تاکنون درک شده است، منتهی می‌شود و امکان برداشت جدیدی از عدالت اجتماعی و سیاسی را مطرح می‌کند. این کتاب وضوح تازه‌ای را به یک موضوع پیچیده می‌آورد، زیرا ترکیبی از سنت‌ها و نظریه‌ها را ارائه می‌دهد که منجر به رویکردی واقعاً بدیع می‌شود. فورست برای رمزگشایی از بحث بین کمونیتاریسم و ​​لیبرالیسم، تمایز چهار بخشی را قائل است. این چهار بخش مربوط به قانون اساسی خود، بی طرفی قانون، اخلاق دموکراسی، و تقابل بین جهان گرایی و زمینه گرایی است. او نشان می دهد که یک نظریه جامع عدالت باید این زمینه های مختلف را به اندازه کافی در نظر بگیرد. او بحث های اخیر درباره دموکراسی گفتمانی و نقدهای فمینیستی لیبرالیسم را مورد بحث قرار می دهد و به موضوعاتی مانند چندفرهنگی و جامعه مدنی می پردازد.
  • تعداد رکورد ها : 20