جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 36
سیر تحول متافیزیک مدرن‮‬‮‬: معنا بخشيدن به چيزها‮‬
نویسنده:
‏‫ای. دبليو. مور‮‬ ؛ ‏‫ترجمه محمدرضا اسمخانی.‮‬
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
‏‫تهران‮‬: ‏‫سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها(سمت)، پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی‮‬,
نیچه و رسالت فلسفه برای براندازی سلسله مراتب ارزش ها و تفسیر زیباشناختی زندگی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
عبدالرزاق بلعقروز؛ تقدیم: عزّ العرب لحکیم بنائی
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
الجزائر، بیروت - لبنان: منشورات الاختلاف، دارالعربیه، ,
الفلسفة في الوطن العربي المعاصر: بحوث المؤتمر الفلسفی العربی الاول الذی نظمته الجامعة الاردنیة
نویسنده:
مجموعة مولفین
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت - لبنان: مرکز دراسات الوحدة العربیة,
راهنمای فلسفه در استرالیا و نیوزلند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Graham Oppy; N.N. Trakakis
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Monash University Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: فلسفه در استرالیا و نیوزلند مدتی است که چیزی شبیه به «عصر طلایی» را تجربه کرده است. غنای گذشته فلسفی استرالیا، اگرچه کمتر شناخته شده است، اما نباید فراموش شود. فلسفه استرالیایی، اگرچه به شدت مدیون گرایش های خارج از کشور است، اما شامل آثار بسیار متمایز و بسیار بدیع است. Companion شامل طیف وسیعی از مقالات ارائه شده توسط فیلسوفان و محققان برجسته است و شامل مقالات زندگینامه ای در مورد فیلسوفان منتخب، موضوعات و مناقشات، و همچنین ورودی های کوتاه تر در انجمن ها، مراکز تحقیقاتی، بخش ها، مجلات، آموزش و پرورش، و پیوندهای بین المللی است. کمک‌های فلسفی مهمی که توسط افرادی که خارج از آکادمی کار می‌کنند نیز همراه با نفوذهای اخیر فلسفه به جامعه گسترده‌تر - در مدارس ابتدایی و متوسطه، انجمن‌های مبتنی بر جامعه و «کافه‌های فلسفه» گنجانده شده است. یک همراه با فلسفه در استرالیا و نیوزیلند به محققان و جامعه گسترده تر، در استرالیا، نیوزیلند و فراتر از آن، قدردانی بیشتری از میراث فلسفی این منطقه ارائه می دهد و برای سال های متمادی یک اثر مرجع استاندارد خواهد بود. . پیشگفتار نسخه تجدیدنظر شده اندکی پس از انتشار نسخه اصلی The Companion to Philosophy در استرالیا و نیوزلند در سال 2010، متوجه برخی از حذفیات و اشتباهات مهم شدیم یا از آنها آگاه شدیم. بنابراین، ما تقریباً بلافاصله با هدف تصحیح هر گونه خطا و گنجاندن برخی از مقالاتی که به چاپ اول راه پیدا نکردند، نسخه اصلاح شده حاضر را آغاز کردیم. به طور خاص، مقالاتی در مورد موضوعات زیر اضافه شده است: فلسفه بومیان استرالیا; تاریخ و فلسفه علم; و اتصال آکسبریج. همچنین یک ضمیمه به مقاله انجمن فلسفه حقوقی استرالیا اضافه شده است. استقبال عموماً مطلوب از چاپ اول ما را امیدوار می کند که همراه همچنان به عنوان راهنمای مفید و روشنگری برای دانشجویان و ناظران فلسفه در استرالیا خدمت کند.
تيارات الفلسفة المعاصرة في النصف الثاني من القرن العشرين
نویسنده:
اشرف منصور
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
اسکندریه - مصر: دار المعرفة الجامعیة,
بندیتو کروچه و گرایش مطلق تاریخی [کتاب عربی]
نویسنده:
خدیجه زتیلی
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره - مصر: المرکز العربی الاسلامی للدراسات الاسلامی ,
ایدئولوژی ... دفترهای فلسفی [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد سبيلا، عبد السلام بنعبد العالي
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بالدور - مغرب: الدار البیضاء,
آلوین پلانتینگا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James E. Tomberlin, Peter van Inwagen (auth.), James E. Tomberlin, Peter van Inwagen (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هدف این مجموعه این است که هم فیلسوفان حرفه ای و هم خوانندگان بیشتری (از دانشمندان علوم اجتماعی و طبیعی، روش شناسان، ریاضیدانان، دانش آموزان، معلمان، ناشران و غیره) را در مورد آنچه در حال وقوع است، چه کسی چه کسی و چه کسی در معاصر انجام می دهد، آگاه کند. فلسفه و منطق PROFILES برای ارائه فعالیت‌های پژوهشی و نتایج شخصیت‌ها و مکاتب برجسته و افراد تازه ظهور در زمینه‌های مختلف فلسفه و منطق طراحی شده است. مجلدات Festschrift زیادی وجود دارد که به فیلسوفان مختلف اختصاص یافته است. کتابخانه مشهور فیلسوفان زنده وجود دارد که توسط P. A. Schilpp ویرایش شده است که قالب آن بر کار فعلی تأثیر گذاشته است. با این حال، آنها فقط می توانند بسیار کمی از صحنه فلسفی معاصر را پوشش دهند. در مواجهه با گسترش فوق‌العاده اطلاعات فلسفی و با تقسیم کار تقریباً ترسناک و افزایش تخصص، ما به روش‌های منظم و منظم برای پیگیری آنچه در این حرفه اتفاق می‌افتد نیاز داریم. PROFILES برای انجام چنین عملکردی در نظر گرفته شده است. هر جلد به یک یا چند فیلسوف اختصاص دارد که نظرات و نتایج آنها ارائه و مورد بحث قرار گرفته است. فیلسوف یا فیلسوفان برجسته، کار خود را در زمینه های اصلی مشارکت قابل توجه خلاصه و بررسی خواهند کرد. این اثر توسط مشارکت کنندگان دعوت شده مورد بحث و ارزیابی قرار خواهد گرفت. داده‌های تاریخی و/یا بیوگرافی مرتبط، کتاب‌شناسی به‌روز با چکیده‌های کوتاه از مهم‌ترین آثار و در صورت امکان، ارجاع به بررسی‌ها و بحث‌های مهم نیز گنجانده خواهد شد.
فیلسوف و امپراتوری در روشنگری آخرین انسان [کتاب عربی]
نویسنده:
فتحي المسكيني
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: المرکز الثقافی العربی,
فناوری و سرشت زندگی معاصر: پژوهشی فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Albert Borgmann
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Chicago Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آلبرت بورگمن با ترکیب تحلیل اجتماعی و فلسفه معتقد است که فناوری یک الگوی کنترل کننده در زندگی ما ایجاد می کند. این الگو، که حتی در چنین عمل نامحسوسی مانند روشن کردن یک استریو قابل تشخیص است، تأثیرات جهانی دارد: زندگی را به شدت به کار و اوقات فراغت تقسیم می‌کند، دموکراسی‌های صنعتی را حفظ می‌کند، و این دیدگاه را تقویت می‌کند که زمین خود یک وسیله فناوری است. او استدلال می‌کند که فناوری در غلبه بر گرسنگی و بیماری نیز به ما کمک کرده است، اما زمانی که برای تجربه‌های غنی‌تر به آن روی می‌آوریم، در عوض منجر به زندگی‌ای می‌شود که تحت سلطه مصرف بی‌دردسر و بدون فکر است. بورگمن تکنولوژی را رد نمی کند، بلکه خواستار گفتگوی عمومی در مورد ماهیت زندگی خوب است. او به ما توصیه می‌کند که در عصر فن‌آوری، برای موضوعاتی که در نهایت نگرانی دارند، جایی باز کنیم - چیزها و اعمالی که ما را به خود جذب می‌کنند.
  • تعداد رکورد ها : 36