جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 21
اسلام ... اخلاق و سیاست [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد أركون
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت - پاریس: مرکز الانماء القومی,
آغاز فلسفه اخلاق ... اخلاق در میراث بدوی، شرقی و یونانی [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد عبد الرحمن مرحبا
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: موسسه عزالدین,
خیر در طبیعت و انسانیت: پیوند علم، دین و معنویت با جهان طبیعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stephen R. Kellert, Timothy Farnham
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
London: Island Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : دانشمندان، الهی‌دانان، و افراد متمایل به معنوی، و همچنین همه کسانی که نگران تأثیرات زیست‌محیطی فزاینده بشریت هستند، شروع به درک این موضوع کرده‌اند که سوء استفاده مداوم ما از زمین وضعیت اخلاقی و همچنین مادی ما را کاهش می‌دهد. بسیاری از مردم به این باور رسیده اند که تقویت پیوند بین معنویت، علم و جهان طبیعی، کلید مهمی برای رسیدگی به مشکلات فراگیر محیطی است که با آن روبرو هستیم. The Good in Nature and Humanity 20 متفکر و نویسنده برجسته - از جمله اورسولا گودناف، لین مارگولیس، دوریون ساگان، کارل سافینا، دیوید پترسن، وندل بری، تری تمپست ویلیامز و بری لوپز را گرد هم می آورد تا شکاف بین ایمان و عقل را بررسی کنند. و به دنبال ابزاری برای توسعه یک اخلاق زیست محیطی باشیم که به ما در مقابله با دو تا از خطرناک ترین بحران های ما کمک کند: تخریب جهانی محیط زیست و معنویت فقیر. این کتاب راه‌هایی را بررسی می‌کند که علم، روح، و دین می‌توانند تجربه و درک رابطه مستمر ما با جهان طبیعی را هدایت کنند و بررسی می‌کند که چگونه ادغام علم و معنویت می‌تواند ما را برای انتخاب‌های عاقلانه‌تر در استفاده و مدیریت محیط طبیعی تجهیز کند. . این کتاب همچنین داستان های قانع کننده ای را ارائه می دهد که درک روایی از روابط بین علم، روح و طبیعت ارائه می دهد. با این فرض که نه علم و نه دین به خودی خود نمی توانند ناخوشایند غالب زوال محیطی و اخلاقی را برطرف کنند، مشارکت کنندگان به دنبال رویکردهای قابل قبولی برای جلوگیری از فاجعه زیست محیطی و به طور مثبت تر، دستیابی به یک رابطه هماهنگ تر با جهان طبیعی هستند. خیر در طبیعت و انسانیت با پر کردن شکاف بین عقلانیت و امر دینی از طریق توجه هر یک به درک رابطه انسان با خلقت، ابزار مهمی برای پیگیری جستجوی جهانی امن‌تر و معنادارتر ارائه می‌کند.
اهمیت چیزی که ما را نگران می کند [کتاب پایان نامه]
نویسنده:
Harry Gordon Frankfurt (هری گوردون فرانکفورت)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
اخلاق چیست؟ [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Sterba, James P.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Polity Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اخلاق رشته تحصیلی است که همه ما به آن نیاز داریم. این به این دلیل است که همه ما انتخاب می کنیم، و اخلاق مربوط به هنجارهای کلی است که بر نحوه انجام آن انتخاب ها حاکم است. جای تعجب نیست که بر سر چیستی «هنجارها» اختلاف نظر وجود دارد، اما با کار بر روی چنین اختلاف نظرهایی، می‌توانیم یاد بگیریم که چگونه انتخاب‌های بهتری داشته باشیم. جیمز پی استربا با استفاده از مثال‌های مرتبط و استدلال‌های قابل دسترس، مروری کلی بر اخلاق ارائه می‌کند. او این سؤال را مطرح می‌کند که چرا باید اخلاقی باشیم یا اخلاقی، نظریه‌های اخلاقی رقیب را مورد بحث قرار می‌دهد و راهی برای آشتی دادن آنها پیشنهاد می‌کند و رابطه اخلاق و دین را مورد توجه قرار می‌دهد. در نهایت، او نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از مطالب مورد بحث در کتاب برای انتخاب‌های اخلاقی بهتر در زندگی روزمره استفاده کرد. اخلاق چیست؟ کتابی است که می توانید برای بهبود توانایی خود در انتخاب های اخلاقی به آن تکیه کنید.
اخلاق و دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Harry J. Gensler
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: بسیاری از مردم این سؤال را مطرح می کنند که آیا خداوند منشأ اخلاق است؟ بر اساس تئوری فرمان الهی، اراده خداوند نظم اخلاقی را ایجاد می کند و بنابراین حقایق اخلاقی به دلیل اراده خداوند صادق هستند. از سوی دیگر، در قوانین طبیعی، برخی از حقایق اخلاقی به اراده خداوند وابسته نیستند، و شاید به عقل یا خلقت او بستگی داشته باشند. اخلاق و دین نسخه‌های قوی، قابل دفاع و بدیع را از نظریه فرمان الهی و قانون طبیعی توسعه می‌دهد. این کتاب همچنین اخلاق و الحاد را مورد بحث قرار می دهد: چگونه ملحدان به دلایل اخلاقی به اعتقاد به خدا اعتراض می کنند و چگونه به اخلاق می نگرند. این کتاب از اعتقاد به خدا از انتقادات دفاع می کند و مفاهیم مرتبط مانند عقل عملی، قانون طلایی، اخلاق و تکامل، مشکل شر، و استدلال دقیق را تحلیل می کند.
خداباوری کلاسیک و بودیسم: پیوند سیستم های متافیزیکی و اخلاقی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tyler Dalton McNabb, Erik Baldwin
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic,
چکیده :
ترجمه ماشینی: بودیسم به عنوان یک سنت دینی الحادی به طور متعارف در تقابل با مسیحیت قرار می گیرد و هر پل بین آنها مملو از اعتقادات متناقض در مورد خدا خالق، قدرت نجات و زندگی پس از مرگ است. اما اگر بودایی بتواند خداباور کلاسیک هم باشد چه؟ تایلر دالتون مک‌ناب و اریک بالدوین با نشان دادن اینکه چگونه تضادهای مختلف به اندازه‌ای که معمولاً تصور می‌شود بنیادی نیستند، مفروضات موجود را به چالش می‌کشند و استدلال می‌کنند که خداباوری کلاسیک، در واقع، با بودیسم سازگار است. آنها بین آموزه های متافیزیکی هر دو سنت تشابهاتی را ترسیم می کنند، تعهدات اخلاقی و سوتریولوژیکی آنها را ترکیب می کنند و نشان می دهند که خداباور می تواند تجارب دینی بوداییان، به ویژه تجربیات پوچی را، بدون انکار هیچ گونه آموزه اصلی خداباوری کلاسیک، واقعی تفسیر کند. این کتاب با اثبات اینکه ترکیبی از این دو سنت قابل قبول است، دیدگاهی جسورانه و تازه در مورد فلسفه دین ارائه می‌کند و بحث‌های فلسفی بین بودیسم و ​​مسیحیت را احیا می‌کند.
فرهنگ جدید اخلاق مسیحی و الهیات شبانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
David J. Atkinson, David F. Field, Arthur F. Holmes, Oliver O’Donovan
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
IVP Academic,
چکیده :
ترجمه ماشینی: به یکی از کتاب های سال مسیحیت امروز در سال 1996 رأی داد! به خصوص در دنیای پیچیده امروزی، عمل اخلاقی و تصمیم گیری سوالات سخت بسیاری را مطرح می کند. پرداختن به این سؤالات اغلب به درک گسترده ای نیاز دارد - در زمینه هایی مانند الهیات سیستماتیک و عملی، روانشناسی، اقتصاد، جامعه شناسی و فلسفه. برای اولین بار، فرهنگ لغت جدید اخلاق مسیحی و الهیات شبانی اطلاعات و راهنمایی های تخصصی را در این طیف از رشته ها ارائه می دهد - در یک جلد. علاوه بر صدها مقاله در مورد مسائل خاص، فرهنگ لغت شامل هجده مقاله اصلی اصلی است که مقدمه ای اساسی برای موضوعات اصلی اخلاق مسیحی و الهیات شبانی ارائه می دهد. این مقالات به تنهایی یک کتاب درسی از اخلاق مسیحی است که به خوبی آن حوزه وسیع را بررسی می کند. این فرهنگ لغت که در سطحی غیرفنی و در دسترس نوشته شده است، بارها و بارها توسط مسیحیان از تمام طبقات زندگی مورد مشورت قرار خواهد گرفت.
اخلاق و الهیات رهایی
نویسنده:
Enrique Dussel; B.F. McWilliams
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
رستگاری و خشونت: مطالعه ای برای زمینه یابی
نویسنده:
Brueggemann, Walter
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Marquette University Press ,
  • تعداد رکورد ها : 21