جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 48
اسلام و حقوق بشر [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد عماره، عزت قرنی
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
مایو,
دیپلماسی وجدان: عفو بین الملل و تغییر هنجارهای حقوق بشر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Clark, Ann Marie
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Princeton University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: گروه کوچکی عفو بین الملل را در سال 1961 تأسیس کرد تا اصول حقوق بشر را به عمل تبدیل کند. دیپلماسی وجدان گزارشی غنی از چگونگی پیشروی این سازمان در ترکیبی از فشار عمومی و دانش تخصصی برای پیشبرد حقوق بشر جهانی ارائه می دهد. عفو بین‌الملل تا حدی که با پیشینیان همتا نبوده و توسط جانشینان کپی شده است، از کمپین‌های تبلیغاتی جهانی بر اساس حقیقت‌یابی و فشار اخلاقی برای ترغیب دولت‌ها برای بهبود شیوه‌های حقوق بشر استفاده کرده است. تأثیر قابل توجه عفو بین الملل بر حقوق بین الملل کمتر شناخته شده است. به شکل گیری کمک کرده است.؛ دیپلماسی وجدان: عفو بین المللی و تغییر هنجارهای حقوق بشر. فهرست؛ فهرست اختصارات؛ قدردانی ها؛ فصل اول عفو بین الملل در سیاست بین الملل; فصل دوم چگونه هنجارها رشد می کنند. فصل سوم شکنجه; فصل چهارم ناپدید شدن; فصل پنجم اعدام های فراقانونی; فصل ششم سازمان‌های غیردولتی و هنجارها در سیاست بین‌الملل. ضمیمه: مصاحبه ها. یادداشت؛ کتابشناسی - فهرست کتب؛ فهرست مطالب.
مطالبات عدالت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James P. Sterba
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Notre Dame Press,
آیا آزادی و برابری با هم سازگارند؟ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jan Narveson, James P. Sterba
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: آیا آرمان های سیاسی آزادی و برابری با هم سازگارند؟ این پرسش در فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق و اقتصاد رفاه از اهمیت محوری و مستمر برخوردار است. در این کتاب دو فیلسوف برجسته به بحث می پردازند. یان ناروسون استدلال می‌کند که آرمان سیاسی آزادی منفی با هیچ ایده‌آل ماهوی برابری ناسازگار است، در حالی که جیمز پی استربا استدلال می‌کند که آرمان آزادی منفی خود ناروسون سازگار است و در واقع به الزامات یک ایده‌آل ماهوی برابری منجر می‌شود. البته هر دو نمی توانند درست باشند. بنابراین، جزئیات استدلال آنها در مورد آرمان سیاسی آزادی منفی و الزامات آن مشخص می کند که کدام یک از آنها درست است. مناظره آنها به نحوی جذاب و قابل دسترس برای همه کسانی که به موضوع اصلی این که الزامات عملی یک آرمان سیاسی آزادی چیست، ارزشمند خواهد بود.
کیش افلاطون و دیگر حماقت‌های فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
David Stove (دیوید استو)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Basil Blackwell,
حقوق عمومی: شناخت حقوق از منظر جهانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
William Twining (ویلیام تواینینگ)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب به بررسی چگونگی تأثیر جهانی شدن بر درک حقوق می پردازد. با اتخاذ یک مفهوم گسترده از قانون و یک دیدگاه جهانی، سنت‌های اصلی غربی در حقوق دانشگاهی و نظریه حقوقی را به طور انتقادی مرور می‌کند. تز اصلی آن این است که بیشتر فرآیندهای به اصطلاح «جهانی شدن» در سطوح زیر جهانی اتفاق می‌افتد و یک رشته حقوق جهانی و سالم باید همه سطوح روابط اجتماعی و نظم حقوقی این روابط را در بر گیرد. این نشان می دهد که چگونه جریان اصلی قانون فقه غربی باید به طور انتقادی بازنگری شود و بسط یابد تا سنت ها و فرهنگ های حقوقی دیگر در نظر گرفته شود. این اثر مهم که توسط یکی از برجسته ترین دانشمندان این حوزه نوشته شده است، دیدگاه جایگزین هیجان انگیزی از فقه ارائه می دهد. این قانون سنتی نظریه‌پردازان حقوقی را به چالش می‌کشد و خواننده را در زمینه‌ای که در عصر جهانی‌سازی دستخوش تغییرات لرزه‌ای است، راهنمایی می‌کند. خواندن این مطلب برای همه دانشجویان فقه و نظریه حقوق ضروری است.
عدالت بر ملا شده: مقیاس های نامتعادل عدالت کیفری بین المللی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Chartrand, Sébastien; Philpot, John
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Baraka Books,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب که توسط وکلای مجرب، حقوقدانان، بازپرسان و روزنامه نگاران متخصص نوشته شده است، کل ابتکار عمل عدالت کیفری بین المللی را مورد انتقاد قرار می دهد و این ایده را مورد توجه قرار می دهد که باید به نام عدالت کنار گذاشته شود. آیا سیاست خارجی عدالت را زیر پا گذاشته است؟ برابری، برابری در برابر قانون، عدم گزینش، حمایت از شهود و اجرای قانون چگونه تحت تأثیر قرار می گیرند؟ چگونه زندگی شهروندان در سراسر جهان توسط عدالت بین المللی تغییر می کند؟ این گزارش با طرح پرسش‌های داغ درباره عدالت کیفری که در دادگاه کیفری بین‌المللی، دادگاه‌های موقت رواندا، و یوگسلاوی سابق، سیرالئون اجرا می‌شود، برای علاقه‌مندان به سیاست، قانون و حقوق بشر جذاب خواهد بود. ادامه مطلب...
چندفرهنگی و نظام عدالت کیفری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert D. Hanser
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Pearson,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این متن معاصر به طیف وسیعی از گروه‌های مختلف در جامعه می‌پردازد که با سیستم عدالت کیفری مرتبط هستند. بخش های عدالت از سیستم عدالت کیفری این متن حاوی کمک های بصری متعددی است که داده های جاری و مرتبط را به نمایش می گذارد. برخلاف رقابت، این متن در به تصویر کشیدن گروه‌های اقلیت مختلف جامع است، به مسائل از دیدگاه سیستمی عدالت کیفری می‌پردازد، پزشک محور است، و به خوبی سازمان‌دهی شده است. تجربه آموزشی و یادگیری این کتاب نیاز به یک مطالعه کامل و بالا را برآورده می‌کند. -متن به روز در مورد مسائل چندفرهنگی پیش روی دست اندرکاران عدالت کیفری. فراهم می کند: محتوای جامع: دانش آموزان در مورد چندفرهنگی به شیوه ای که هم وسعت و هم عمق داشته باشد یاد خواهند گرفت. پوشش به روز مسائل چندفرهنگی پیش روی دست اندرکاران عدالت کیفری دیدگاه ها را از دیدگاه شاغل، مجرم و قربانی بررسی می کند. ابزارهای آموزشی استثنایی و پشتیبانی از رویکردهای انعطاف پذیر در آموزش و یادگیری: دانش آموزان را تشویق می کند تا مهارت های تفکر انتقادی را با مثال ها و تمرین های متعدد توسعه دهند و با ویژگی های نوآورانه برای مربیان، آماده سازی کلاس را سریع و آسان می کند.
  • تعداد رکورد ها : 48