جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
قبل أن تصبحي نصرانية يجب أن تعلمي
نویسنده:
زكرياء أستاذ
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
کلیدواژه‌های اصلی :
الآيات الإلهية في الأقوال المسيحية
نویسنده:
عبدالمسيح الفلويري
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
کلیدواژه‌های اصلی :
الهیات تحلیلی آکسفورد [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
edited by: oliver D. crisp & michael C. rea
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
اندیشیدن به کسی که یکسان می ماند: آگوستین، سوئینبرن و مزمور 102 درباره رابطه بین تغییر ناپذیری الهی و عقل الهیاتی [نمایه مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Jared Michelson
نوع منبع :
نمایه مقاله
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مقاله از یک دکترین کلاسیک تغییر ناپذیری الهی دفاع می‌کند و ادعا می‌کند که تأثیرگذارترین ایراداتی که متکلمان و فیلسوفانی مانند ریچارد سوینبرن علیه آن وارد کرده‌اند. این تغییر ناپذیری الهی بیشتر نظری است تا عملی، فلسفی است تا کتاب مقدس، و با خدای «شخصی» که با مخلوقات ارتباط دارد، منسجم نمی شود – ریشه در تفسیر خاصی از عقل الهیاتی دارند. من شرح سوئینبرن از عقل الهیات را با کمک تفسیر کارل بارت از انسلم تشخیص می دهم و از طریق تفسیر الهیاتی از مزمور 102، تحلیلی از خالق، گزارشی متضاد از تغییر ناپذیری الهی ارائه می کنم که ریشه در رویکردی متمایز به عقل الهیاتی دارد. تمایز موجودات، و بررسی De trinitate آگوستین.
صفحات :
از صفحه 803 تا 825
فراتر از گفتگو: مسیرها به سوی وحدت مسیحی [پایان‌نامه انگلیسی]
نویسنده:
Jeffrey Kirch: جفری کرچ
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این پروژه به دنبال بررسی وضعیت اکومنیسم (وحدت مذاهب و کلیساهای مسیحی) پس از شورای دوم واتیکان است. توافق کلی وجود دارد که کار در جهت وحدت کلیسای مسیحی متوقف شده است. کلیساهای والتر کاسپر، جوزف راتزینگر و ریچارد مک براین به تقویت مجدد جنبش جهانی کمک می کنند. به طور خاص، محل گفتگوی جهان گرایی و «اکومنیسم زندگی» نشانه هایی از نوید را نشان می دهد. با کمک گرفتن از هر یک از متکلمان می توان یک استراتژی موثر برای حرکت رو به جلو ایجاد کرد.
 آسیب رساندن به معرفت: معنویت مسیحی از عصر عهد جدید تا سنت (قدیس) جان صلیبی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Rowan Williams
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cowley Publications,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این رساله کلاسیک در باب معنویت مسیحی، روآن ویلیامز ما را با نگاهی جدید به جاده ای می برد که توسط پل، جان، ایگناتیوس، ایرنائوس، کلمنت اسکندریه، اوریگن، آتاناسیوس، ریحان، گریگوری نیسا، آگوستین، و سرانجام به لوتر مشخص شده است.و سنت جان کراس. زخم معرفت تحلیل روانشناختی و فکری نافذی از معنویت مسیحی است. درباره نویسنده روآن ویلیامز، صد و چهارمین اسقف اعظم کانتربری، پیش از این رهبر کلیسای ولز بود. او تا سال 1991 که اسقف مونموث شد در آکسفورد و کمبریج تدریس کرد. او نویسنده نمادهای گمشده، نوشتن در غبار، تأمل در این چیزها، پرتو تاریکی، رستاخیز، آتش بس خدا و آریوس است.
اثر رستگاری عشق: جستجوی آنگلیکان برای تقدس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Geoffrey Rowell, Kenneth Stevenson, Rowan Williams
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اثر رستگاری عشق گلچین اصلی از نوشته‌های آنگلیکن است، با بیش از 250 مدخل که از قرن شانزدهم تا بیستم را در بر می‌گیرد. انتخاب‌ها این اصل انگلیکان را نشان می‌دهند که رشته‌های مختلف معنویت را می‌توان در یک تنش خلاقانه با هم بافته کرد که قدرت کلی کلیسا را ​​افزایش می‌دهد. مدخل‌ها طیف وسیعی از ژانرهای ادبی (شعر، مقالات عبادی، نامه‌ها، تأملات درباره کتاب مقدس، و غیره) را منعکس می‌کنند که توسط مردان و زنان از سراسر جهان نوشته شده‌اند.