جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
کانت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
استفان کورنر
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Harmondsworth, Middlesex] Penguin Books],
خلقت، تکامل و معنا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robin Attfield (رابین آتفیلد)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing ,
علم و دین در گفتگو [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Melville Y. Stewart
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه دو جلدی از تفکر پیشرفته در مورد علم و دین نشان می‌دهد که چگونه می‌توان شیوه‌های تحقیق علمی و دینی را از نظر منطقی سازگار، مکمل و پشتیبان یکدیگر دانست. ارائه شده توسط دانشمندان و فیلسوفان برجسته جهان در مورد طیف گسترده ای از موضوعات مورد بحث بحث می کند، از جمله کیهان شناسی انفجار بزرگ، تکامل، طراحی هوشمند، دایناسورها و خلقت، نظریه های عمومی و خاص نسبیت، انرژی تاریک، فرضیه چندجهانی، و نظریه ریسمان فوق العاده شامل مقالاتی در مورد تحقیقات سلول های بنیادی و اخلاق زیستی توسط ویلیام هورلبات، که در کمیته اخلاق زیستی پرزیدنت بوش خدمت می کرد.
چرا تکینگی بیگ بنگ به استدلال کیهان شناختی کلام برای خداباوری کمک نمی کند؟ [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
J. Brian Pitts
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: تکینگی کیهانی شواهد ناچیزی برای خلقت در گذشته متناهی و از این رو خداباوری ارائه می‌دهد. نظریه‌های فیزیکی ممکن است معیارهای متریک یا چندگانه نداشته باشند، بنابراین یک «آغاز» باید شامل یک لحظه اول باشد، نه فقط عصر محدود. چه کسی تکینگی ها را نادیده بگیرد و چه آنها را جدی بگیرد، فیزیک هیچ لحظه اولی را مجوز نمی دهد. تشبیه بین بیگ بنگ و فروپاشی گرانشی ستاره ای نشان می دهد که در مورد اول تنها در صورت نیاز به یک ویرانگر در مورد دوم نیاز به خالق است. نیاز و پیشرفت در گرانش کوانتومی و عدم تعیین تئوری ها توسط داده ها، جدی گرفتن تکینگی ها را دشوار می کند. تکینگی نمونه‌ای از شکافی است که احتمالاً با پیشرفت علمی بسته می‌شود و از عمل ویژه الهی جلوگیری می‌کند. بی ربط آشکار کاردینالیته به شیوه های شمارش مجموعه های نامتناهی در نظریه میدان کلاسیک و تحلیل فوریه ذکر شده است.
پندار خدا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Richard Dawkins (ریچارد داوکینز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
نظم اشیا: کاوش در الهیات علمی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alister E. McGrath
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: کتاب «نظم اشیا» تحریک‌آمیز و کاملاً آگاهانه نشان‌دهنده کمکی اساسی و بدیع به حوزه‌های الهیات نظام‌مند، الهیات تاریخی، و گفت‌وگوی علم و دین است. آلیستر ای. مک‌گراث، الهی‌دان برجسته، چگونگی استفاده از روش‌های کاری و مفروضات علوم طبیعی را برای اطلاع‌رسانی و تحریک الهیات نظام‌مند بررسی می‌کند. نوشته شده توسط یکی از مشهورترین نویسندگان مسیحی امروزی بررسی می کند که چگونه روش های کاری و مفروضات علوم طبیعی را می توان برای اطلاع رسانی و تحریک الهیات سیستماتیک مورد استفاده قرار داد. شامل یک تجزیه و تحلیل گسترده و برجسته از اینکه آیا توسعه عقیدتی را می توان با استفاده از مدل های تکاملی داروینی توضیح داد یا خیر، و کاوش در مورد چگونگی انتقال از "الهیات علمی" به "جزمی شناسی علمی" آینده. که در حال حاضر بهترین مقدمه مختصر برای اندیشه اوست.
خداناباوری: آنچه هر کس نیاز دارد بداند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Ruse (مایکل روز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در دهه گذشته، «آتئیست‌های جدید» مانند سام هریس، ریچارد داوکینز و کریستوفر هیچنز موضوع بی‌خدایی را در خط مقدم بحث عمومی مطرح کرده‌اند. با این حال تعداد بسیار کمی از مناظرات و بحث های بعدی توانسته اند یک بررسی کامل و عینی از موضوع ارائه دهند. بیخدایی: آنچه که همه باید بدانند با در نظر گرفتن بیخدایی از لحاظ تاریخی، فلسفی، الهیاتی، جامعه شناختی و روانشناختی، نگاهی متعادل به موضوع ارائه می دهد. این کتاب که به سبکی آسان نوشته شده است، از قالب پرسش و پاسخ برای بررسی تاریخچه الحاد، استدلال های موافق و مخالف الحاد، رابطه دین و علم، و مسئله معنای زندگی و اینکه آیا می توان یا نه استفاده می کند. یک آتئیست شاد و راضی باشید بیش از همه، نویسنده تأکید می‌کند که بحث بی‌خدایی فقط یک موضوع واقعی نیست، بلکه یک نگرانی اخلاقی است، هم در مورد موضعی که باید در قبال مسائل اتخاذ کند و هم در مورد پیامدهای تعهد خود.
نشست تلگرامی: علم و دین - جلسه پنجم
سخنران:
مهدی نساجی
نوع منبع :
صوت , سخنرانی
مثلث خدا، انسان، جهان: گفتمانی بین علم و دین
نویسنده:
رابرت کروفورد؛ ترجمه حمیدرضا عبدلی‌مهرجردی.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
قم: دانشگاه ادیان و مذاهب ، نشر ادیان‏‫,