جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

فارسی  |   العربیه  |   English  

در تلگرام به ما بپیوندید

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 5
نقد و بررسی ترجمه ناپذیری قرآن
نویسنده:
مودب سیدرضا
نوع منبع :
مقاله
آیات العقائد المجلد 1
نویسنده:
جعفر سیدان
نوع منبع :
کتاب , درس گفتار،جزوه وتقریرات
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
مشهد: ولایت,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
در این نوشتار، سلسله درسها و مباحثی آمده است که استاد سید جعفر سیدان در جمع گروهی از طلاب حوزه علمیه مشهد افاضه فرمودند و به تفسیر و تبیین آیات اعتقادی پرداخته است و پاره ای از انحرافات و برداشت های نادرستی که از این آیات صورت گرفته بیان کرده اند.
بداء یا محو و اثبات الهی
نویسنده:
مرتضی عسکری
نوع منبع :
کتاب
وضعیت نشر :
تهران : مجمع علمی اسلامی,
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
چکیده :
کتاب «بداء یا محو و اثبات الهی» تالیف مرتضی عسکری، به مبحث بداء که از اعتقادات مهم شیعی است پرداخته شده است. مولف این کتاب که از مورخین معاصر شیعی است در ابتدا به بررسی معنای لغوی واژه بداء پرداخته و سپس معنای اصطلاحی آن را از دیدگاه علما می کاود و همچنین در مبحثی دیگر آموزه بداء را از دیدگاه قرآن کریم، روایات مکتب خلفا، روایات ائمه اطهار (ع) مورد تحلیل قرار می دهد و در انتها نیز در رابطه با آثار اعتقادی بداء تحقیق می کند.
قضا و قدر از دیدگاه قرآن و روایات
نویسنده:
محمد بیستونی؛ محققان: محمدحسن صاحبدل، طیبه زارع اندریان، محمد صاحبدل، هلن افسری
نوع منبع :
کتاب
وضعیت نشر :
قم: بیان جوان,
چکیده :
کتاب «قضا و قدر از دیدگاه قرآن و روایات» تالیف محمد بیستونی، به بررسی مسئله قضا و قدر از دیدگاه آیات و روایات می پردازد. مؤلف کتاب در ابتدا به بررسی معنای لغوی و مفهوم واژه قضا و قدر پرداخته و در مباحث دیگر موضوعاتی هم چون جبر، اختیار و تفویض، انسان و سرنوشت، فلسفه مادی و سرنوشت، فواید اعتقاد به قضا و قدر الهی، اراده خدا، افعال اختیاری، تاریخچه قضا و قدر در میان مسلمین، نقش عوامل معنوی در سرنوشت انسان، رابطه قضا و قدر با معاد، خداشناسی، حقوق و اخلاق، خیر و شر و سایر مباحث مرتبط مورد نظر قرار گرفته است. مؤلف همچنین در بخشی از کتاب از بیان مبانی نظریه اشاعره، معتزله نیز غفلت نورزیده است.
تجلی آیات اعتقادی در زیارت جامعه کبیره
نویسنده:
سحر یدالهی کناری
نوع منبع :
رساله تحصیلی
وضعیت نشر :
ایرانداک,
چکیده :
زیارت جامعه کبیره از جمله ذخایر بی بدیل روائی است که از اهل بیت ( ع ) به دست ما رسیده است.آیات اعتقادی فراوانی در این زیارت شریفه موج میزند که بارز ترین آن امامت است در این پژوهش آیات اعتقادی که با متن زیارت جامعه کبیره هماهنگ است بارز می شود.روش پایان نامه توصیفی - تحلیلی است .در این پژوهش پس از توضبح مفاهیم کلیدی ، با عرضا آیات اعتقادی مانند آیات توحید ، نبوت ، امامت و معاد بر این زیارت صورت می گیرد و با متن زیارت شریفه تطبیق داده می شود.
  • تعداد رکورد ها : 5