جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
بیان نکاتی از شرح منظومه اقای حشمت پور
نویسنده:
مدرس: محمدحسین حشمت پور
نوع منبع :
مقاله , درس گفتار،جزوه وتقریرات , خلاصه اثر , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
علم و آزادی: مجموعه مقالات میرزا ابوالحسن‌خان فروغی
نویسنده:
گردآورنده : قدیمی‌قیداری ، عباس؛ چاهیان‌بروجنی ، علی‌اصغر
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
تهران - ایران: علم,
چکیده :
مجموعه حاضر دربردارنده مقالات و نوشته‌هاي ابوالحسن فروغي، از آستانه مشروطيت تا سال‌هاي پاياني سلطنت رضاشاه پهلوي را شامل مي‌شود. اهميت اين نوشته‌ها زماني روشن مي‌گردد که در ظرف تاريخي‌اش مورد مطالعه قرار گيرد. دو نوشته او در اين مجموعه از اهميت بسزايي برخوردار است: «سرمايه سعادت يا علم و آزادي» و «تجدد و مليت و تناسب اين دو معني با يکديگر» در نوشته نخست، او در انديشه چاره‌جويي براي برون‌رفت از بدبختي و مکنت عمومي و عقب‌ماندگي از قافله تمدن و علم برآمده است و در نوشته دوم که تکميل شده نطق او در سفارت ايران در پاريس است، از تعادل ميان تجدد و مليت سخن رانده شده است.
مقالات و بررسی ها (1959-2002) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Bernard Williams & Michael Wood
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Princeton Univ Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: برنارد ویلیامز یکی از مهم‌ترین فیلسوفان پنجاه سال گذشته بود، اما او همچنین منتقد و مقاله‌نویسی برجسته با سبکی ظریف و توانایی نادر در انتقال ایده‌های پیچیده به عموم مردم بود. این اولین مجموعه از مقالات و نقدهای محبوب ویلیامز است. ویلیامز درباره طیف وسیعی از موضوعات، از فلسفه گرفته تا علم، علوم انسانی، اقتصاد، فمینیسم و ​​پورنوگرافی می نویسد. شامل بررسی کتاب‌های مهمی مانند نظریه عدالت جان رالز، پیامدهای پراگماتیسم ریچارد رورتی، و درمان میل مارتا نوسبام است. اما بسیاری از این مقالات فراتر از فلسفه هستند و یک سفر فکری را در نیم قرن گذشته ارائه می دهند، از سی. اس. لوئیس تا نوام چامسکی. مهم نیست موضوع، خوانندگان ذهن درجه یک را می بینند که با کتاب های شاخص در "زمان واقعی" دست و پنجه نرم می کند، قبل از اینکه اجماع انتقادی شکل بگیرد و استخوان بندی شود.
ایجاد حس انسانیت: و سایر مقالات فلسفی (1982-1993) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Bernard Williams
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مانند دو جلد قبلی مقالات برنارد ویلیامز که توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شده است، مسائل مربوط به خود و شانس اخلاقی، ایجاد حس انسانیت مورد استقبال همه خوانندگانی که علاقه جدی به فلسفه دارند، خواهد بود. این کتاب در کنار یک مجلد از مقالات در مورد کار ویلیامز، جهان، ذهن و اخلاق: مقالاتی در مورد فلسفه اخلاقی برنارد ویلیامز، ویرایش شده توسط J.E.J منتشر شده است. آلتام و راس هریسون، که ارزیابی مجددی از کار او توسط دیگر متفکران برجسته در این زمینه ارائه می دهد.
حس گذشته: مقالاتی در تاریخ فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Bernard Williams (editor); Myles Burnyeat (editor)
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Princeton University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: برنارد ویلیامز قبل از مرگش در سال 2003 قصد داشت مجموعه‌ای از مقالات تاریخی را منتشر کند که عمدتاً بر دنیای باستان متمرکز بود. این جلد پس از مرگ، انتخاب بسیار گسترده‌تری را گرد هم می‌آورد که در حدود چهل سال نوشته شده است. میراث او در این اثر استادانه باقی می ماند، اولین مجموعه ای که از مقالات ویلیامز در مورد تاریخ فلسفه منتشر شده است. موضوعات مربوط به قرن ششم قبل از میلاد است. تا بیستم پس از میلاد، از هومر تا ویتگنشتاین از طریق سقراط، افلاطون، ارسطو، دکارت، هیوم، سیدگویک، کالینگوود و نیچه. اغلب به سختی می توان گفت که کدام بخش تاریخ و کدام فلسفه است. هر دو درگیر هستند، زیرا این تاریخ فلسفه است که به صورت فلسفی نوشته شده است. شرح تاریخی با بررسی دقیق فلسفی همراه است. بینش در گذشته با پذیرش کورکورانه مفروضات حال مقابله می کند. مایلز برنیات در مقدمه تأثیرگذار و روشنگر خود درباره این مقالات می نویسد: «آنها عمق تعهدی را به تاریخ فلسفه نشان می دهند که امروزه به ندرت در متفکری تا این حد برجسته در صحنه فلسفی معاصر یافت می شود». نتیجه، علاقه و اهمیت فلسفه امروز در گذشته نزدیک و دور آن را تحسین می کند. حس گذشته یکی از سه مجموعه مقالات برنارد ویلیامز است که پس از مرگ او توسط انتشارات دانشگاه پرینستون منتشر شده است. In the Beginning Was the Deed: Realism and Moralism in Political Argument، انتخاب، ویرایش و با مقدمه جفری هاثورن و فلسفه به عنوان یک رشته انسانی، انتخاب، ویرایش و با مقدمه A. W. Moore سه گانه را تشکیل می دهند.
شانس اخلاقی: مقالات فلسفی (1973-1980) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Bernard Williams
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: جلد جدیدی از مقالات فلسفی برنارد ویلیامز. این کتاب جانشین مشکلات خود است، اما در حالی که این جلد عمدتاً به مسائل هویت شخصی می‌پردازد، شانس اخلاقی بر مسائل فلسفه اخلاق و نظریه کنش عقلانی متمرکز است. تمام این حوزه البته در دهه گذشته به طرز چشمگیری احیا شده است، و فیلسوفان نگرانی های خود را به گونه ای گسترش داده و عمیق تر کرده اند که اکنون فلسفه اخلاقی و سیاسی بسیار قبلی را عقیم و بی اهمیت جلوه می دهد. خوش شانسی اخلاقی شامل تعدادی مقاله است که به این پیشرفت کمک کرده است. از جمله موضوعات تکراری می توان به محدودیت های اخلاقی و فلسفی سودگرایی، مفهوم یکپارچگی، نسبیت گرایی و مشکلات تعارض اخلاقی و انتخاب عقلانی اشاره کرد. اثر ارائه شده در اینجا با درجه بالایی از تخیل و دقت مشخص شده است و همچنین حس قوی واقعیت روانشناختی را منتقل می کند. این جلد منبع تحریک کننده ایده ها و استدلال برای همه فیلسوفان و طیف گسترده ای از خوانندگان دیگر خواهد بود.
مسائل نفس: مقالات فلسفی (1956-1972) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Bernard Williams
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه ای از مطالعات فلسفی است که بر مشکلات هویت شخصی متمرکز شده و به موضوعات مرتبط در فلسفه ذهن و فلسفه اخلاق گسترش یافته است.
دین در یک شهر سکولار: مقالاتی به افتخار هاروی کاکس [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Harvey Cox, Arvind Sharma eds
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , مجموعه مقالات
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هاروی کاکس در سال 1962 با کتاب تحریک آمیز خود، شهر سکولار، وارد صحنه انتشارات مذهبی شد. اظهارات او در مورد پیامدهای دنیای سکولار مدرن برای دین برای همیشه روشی را که متکلمان و روحانیون به وظایف خود درباره خداگفتاری در مدرنیته متاخر می‌رفتند تغییر داد. کاکس که همیشه در مورد صحنه مذهبی پیشگو بود، عملاً "چرخش به شرق" را که بسیاری از جویندگان مذهبی آمریکایی در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 انجام دادند، پیش بینی کرد. کتاب‌های او درباره ادیان جهانی (بسیاری از عمارت‌ها)، پنطیکاستالیسم (آتش از بهشت)، و بنیادگرایی و الهیات رهایی‌بخش (مذهب در شهر سکولار) همگی توضیحاتی را درباره تغییر چهره دین آمریکایی ارائه کرده‌اند. در این مجموعه هیجان‌انگیز از بیست مقاله، شارما و همکارانش از کمک‌های اساسی کاکس در مطالعه دین تقدیر می‌کنند. بخش اول کتاب شامل مقالاتی در مورد زندگی و کار کاکس در هاروارد، جایی که ویکتور اس. توماس استاد الوهیت است، و کار او به عنوان یک الهیدان آزادیبخش در جهان سوم است. بخش دوم متکلمانانی مانند لئوناردو باف، جیمز کون، هانس کونگ، یورگن مولتمن، و ریچارد ال. روبنشتاین را شامل می شود که از مضامین گفتگوی بین ادیان، الهیات مردمی و دین و سکولاریزاسیون کاکس به عنوان نقطه شروع مقالات خود در این زمینه استفاده می کنند. تم ها همکاران این جلد عبارتند از: کرنل وست، دانشگاه هاروارد. آرویند شارما، دانشگاه مک گیل؛ رابرت مک آفی براون، بازنشسته، مدرسه دینی اقیانوس آرام؛ جان سی کورت، ناهانت، ماساچوست. خورخه پیکسلی، Seminario Teologico Buatista، ماناگوئه، نیکاراگوئه؛ رادنی پترسون، موسسه الهیات بوستون؛ ویکتور وان تاتا، دانشگاه ایالتی یانگستون؛ فرانک دی. ماکیا، کالج جنوب شرقی مجامع خدا. ویلیام همیلتون، ساراسوتا، فلوریدا؛ رابرت ان. بلا، بازنشسته، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی. Eldin Villafane، CUTEEP، بوستون؛ یورگن مولتمن، توبینگن; هانس کونگ، توبینگن؛ جیمز اچ. کون، حوزه علمیه اتحادیه; لئوناردو باف، برزیل؛ مارگارت گایدر، مدرسه الهیات یسوعی وستون؛ آرتور گرین، دانشگاه عبری اورشلیم؛ ساتیاناتان کلارک، کالج الهیات متحد، بنگلور؛ ریچارد ال. روبنشتاین، دانشگاه بریجپورت; ایین مکلین، دانشگاه جیمز مدیسون؛ ویلیام مارتین، دانشگاه رایس؛ آن فورست، MIT; و الینور دبلیو گادون، موسسه مطالعات انتگرال. آرویند شارما استاد بیکس دین مقایسه ای در دانشگاه مک گیل در مونترال و ویراستار گنبدی از چندین رنگ است که توسط Trinity Press International منتشر شده است.
تاريخي بقلمي
نویسنده:
نبوية موسى
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره - مصر: هنداوی,
زنان [کتاب عربی]
نویسنده:
ملك حفني ناصف
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
مصر: مكتبة الإسكندرية,