جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

فارسی  |   العربیه  |   English  

در تلگرام به ما بپیوندید

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
God in Your Body: Kabbalah, Mindfulness and Embodied Spiritual Practice
نویسنده:
by Jay Michaelson (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
چکیده :
ترجمه ماشینی: بزرگترین دستاورد معنوی فراتر رفتن از بدن نیست، بلکه پیوستن جسم و روح به یکدیگر است. اما برای انجام این کار ، باید مفروضاتی را که مرزهای نامتناهی را ترسیم می کنند ، شکسته و بدن را به عنوان محل تقدس بیدار کنید. این کتاب پیشگامانه اولین درمان جامع بدن در تمرین معنوی یهودیان و راهنمای ضروری برای امر مقدس است. با تمرین‌های مراقبه، تمرین‌های فیزیکی، تجسم‌ها و متن مقدس، یاد می‌گیرید که چگونه حضور خداوند را در بدن خود و از طریق آن تجربه کنید. و با پرورش یک تمرین معنوی تجسم یافته، فعالیت های روزمره - خوردن، راه رفتن، تنفس، شستن - را به لحظات درک عمیق معنوی تبدیل می کنید، مقدس و نفسانی، عرفانی و دنیوی را با هم متحد می کنید.
Everything Is God: The Radical Path of Nondual Judaism
نویسنده:
by Jay Michaelson (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Trumpeter,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کاوش این ایده رادیکال و در عین حال باستانی که همه چیز و همه چیز خداست، نحوه درک شما از زندگی و ماهیت خود دین را تغییر خواهد داد. در حالی که به طور متعارف به خدا به عنوان موجودی جدا از ما نگریسته می شود، برخی از یهودیان - کابالیست ها، حسیدها، و وارثان امروزی آنها - وجود دارند که ادعا می کنند که خدا اصلاً از ما جدا نیست. در این دیدگاه غیردوگانه، همه و همه چیز خدا را تجلی می‌دهند. برای قرن ها راز کاملاً محافظت شده کابالا، یهودیت غیردوگانه یک جهت گیری رادیکال در زندگی مذهبی است که امروزه به طور فزاینده ای بر جریان اصلی یهودیت تأثیر می گذارد. نویسنده و محقق جی مایکلسون توضیح گسترده و متقاعد کننده ای از یهودیت غیردوگانه ارائه می دهد: چیستی آن، منابع سنتی و معاصر آن، ریشه های تاریخی و اهمیت فلسفی آن، مقایسه آن با بودیسم و ​​هندوئیسم غیردوگانه، و نحوه زندگی آن در عمل. به او توضیح می دهد که این دیدگاه غیردوگانه عرفانی در زندگی روزمره ما، برای جوامع ما و برای آینده یهودیت چه معنایی دارد.
Studies in Medieval Islamic Intellectual Traditions (Resources in Arabic and Islamic Studies)
نویسنده:
by Hassan Ansari (Author), Sabine Schmidtke (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Lockwood Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جلد حاضر بر جنبه‌های اندیشه اسلامی در ایران و یمن و سایر مناطق خاورمیانه، قرن نهم تا پانزدهم میلادی، از طریق مطالعه دقیق مواد خطی تمرکز دارد. فصل های شانزده گانه کتاب در پنج مبحث تنظیم شده است: معتزله، زیدیه در ایران و یمن، تشیع اثنی عشری، عرفان و روایات کتابشناسی. مطالب موجود در کتاب قبلاً در نسخه دیگری منتشر شده است. ظهور این مطالعات در مجموع در یک مجلد، این کتاب را به سهم قابل توجهی در حوزه مطالعات اسلامی کلاسیک تبدیل کرده است.
The Oxford Handbook of Islamic Philosophy
نویسنده:
by Khaled El-Rouayheb (Editor), Sabine Schmidtke (Editor)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
چکیده :
ترجمه ماشینی: مطالعه فلسفه اسلامی در چند سال اخیر وارد مرحله جدیدی شده است. هم شریعت دریافتی فیلسوفان اسلامی و هم روایت از درس فلسفه اسلامی در مرحله زیر سؤال و بازنگری اساسی قرار دارند. بیشتر مطالعات غربی قرن بیستم در مورد فلسفه عربی یا اسلامی بر دوره ای از قرن نهم تا دوازدهم متمرکز شده است. این معیاری از تحولی است که در حال حاضر در این زمینه در حال انجام است که بر خلاف سایر آثار مرجع، کتاب راهنمای آکسفورد تلاش کرده است تا به هر قرن، از نهم تا بیستم، تقریباً وزن یکسانی بدهد. کتاب راهنما همچنین از این جهت منحصر به فرد است که 30 فصل آن به جای شخص یا موضوع محوری کار محور است، به ویژه با بهره گیری از نسخه ها و ترجمه های جدید اخیر که باعث تجدید علاقه و بحث پیرامون اصول فلسفی اسلامی شده است. کتاب راهنمای فلسفه اسلامی آکسفورد به دانشجوی پیشرفته و محقق فعال در فلسفه اسلامی، الهیات و تاریخ فکری، درک قوی از شکل ظاهری یک اثر در فلسفه اسلامی و دید عمیقی از مسائل، مفاهیم و استدلال های موجود می دهد. در خطر است. مهمتر از همه، پرتره ای به روز از مطالعات معاصر در مورد فلسفه اسلامی را ارائه می دهد.
Studies in Medieval Muslim Thought and History‫‪‫‭‭
نویسنده:
Wilferd Madelung‪‏‫‭‏‫‭; edited by Sabine Schmidtke.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
‏‫‭Farnham‏‫‭: Ashgate‏‫‭,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد مکمل گزیده‌های مقالات ویلفرد مادلونگ است که قبلاً توسط Variorum (مدارس و فرقه‌های دینی در اسلام قرون وسطی، جنبش‌های مذهبی و قومی در اسلام قرون وسطی و مطالعات در مذهب شیعه قرون وسطی) منتشر شده بود. بخش‌های اول شامل مقالاتی است که به بررسی جنبه‌های فکری و تاریخی معتزله، اباعیه، حنفیه و ماتریدیه، تصوف و فلسفه می‌پردازد. آخرین گروه از مقالات بر جنبه هایی از تاریخ اولیه مسلمانان تمرکز دارد. یک نمایه دقیق حجم را کامل می کند.
The Oxford Handbook of Islamic Theology
نویسنده:
زابینه اشمیتکه: by Sabine Schmidtke (Editor)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
انگلیس: Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در حوزه مطالعات اسلامی، تحقیقات علمی الهیات مسلمانان یک رشته نسبتاً جوان است. در دهه های گذشته هم در زمینه کشف مواد جدید و هم در رویکردهای علمی در این زمینه پیشرفت های زیادی حاصل شده است. کتاب آکسفورد الهیات اسلامی یک بررسی جامع و معتبر از وضعیت فعلی این زمینه ارائه می دهد. این یک تصویر متنوع از وضعیت هنر ارائه می دهد و در عین حال مسیرهای جدیدی را برای تحقیقات آینده پیشنهاد می کند. بخش اول رشته های مختلف الهیات اسلامی را در دوره های اولیه و میانی ، منطقی و همچنین کتاب مقدس ، پوشش می دهد. برای نشان دادن تعامل مستمر میان رشته‌های مختلف الهیاتی و پیامدهای آن (در دوران شکل‌گیری و اوایل دوره میانی و پس از آن)، بخش دوم تعدادی مطالعه موردی را ارائه می‌کند. اینها بر مسائل کلامی خاصی تمرکز می کنند که از طریق تعاملات دوگانه و اغلب جدلی بین مکاتب و متفکران مختلف کلامی ایجاد شده است. بخش سوم الهیات اسلامی را در دوره‌های میانی متأخر و اوایل دوره مدرن پوشش می‌دهد. یکی از ویژگیهای این دوره ، تلفیق روزافزون الهیات با فلسفه (مشائی و اشراقی) و عرفان است. بخش چهارم به تأثیر تحولات سیاسی و اجتماعی بر الهیات از طریق تعدادی از مطالعات موردی می پردازد: میهن معروفی که توسط مأمون (ر. 189/813-218/833) و نیز میهنی که ابن عقیل به آن پرداخته است. (متوفی 769/1367) مشمول; سیاست دینی المحدث و نیز تفاسیر متحول در طول تاریخ (به ویژه در زمان ممالیک و عثمانی) از رابطه اشعری گری و ماتریدی‌گری که اغلب با انگیزه های سیاسی انجام می شد. بخش پنجم اندیشه کلامی اسلامی را از اواخر دوره مدرن اولیه و در طول دوره مدرن بررسی می کند.
The Summa Theologica of St. Thomas Aquinas (Five Volumes)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر
وضعیت نشر :
Christian Classics; English Dominican Province Translation edition,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مجموع الهیات درخشان سنتز توماس آکویناس از اندیشه مسیحی، از قرن سیزدهم تأثیری تعیین کننده و دائمی بر فلسفه و دین داشته است. همانطور که از عنوان آن مشخص است ، خلاصه ای از همه آنچه می توان در مورد خدا و روابط بشریت با خدا دانست. این اثر که به سه بخش تقسیم شده است شامل 38 تراکت، 631 سؤال، حدود 3000 مقاله، 10000 ایراد و پاسخ آنها است. این نسخه کامل از این اثر، که در پنج جلد منتشر شد، توسط پدران استان دومینیکن به انگلیسی ترجمه شد و اولین بار در سال 1911 منتشر شد. نسخه اصلاح شده آن در سال 1920 در لندن و در سال 1947 در آمریکا منتشر شد. نسخه کلاسیک مسیحی است. نسخه‌ای از نسخه 1947 برادران بنزیگر.
A History of the Jews of Arabia: From Ancient Times to Their Eclipse Under Islam (Studies in Comparative Religion)
نویسنده:
گوردون دارنل نیوبی: by Gordon Darnell Newby (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
آمریکا: انتشارات دانشگاه کارولینای جنوبی: University of South Carolina Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: جوامع یهودی عربستان تأثیر زیادی بر نگرش مسلمانان نسبت به یهودیان داشتند و با این حال درباره تاریخ آنها نسبتاً کمی نوشته شده است. منابع اندک هستند و متون ادبی عربی از دوره اولیه اسلام همچنان بزرگترین منبع درک ما از یهودیت عربی است. گوردون دارنل نیوبی از طریق تکنیک های وام گرفته شده از انسان شناسی، نقد ادبی، جامعه شناسی و تطبیق دین، درک زندگی یهودیان در عربستان را قبل و در زمان محمد (ص) بازسازی می کند. علاوه بر این، از این مطالب برای ایجاد دیدگاهی در مورد روابط بین اعترافات بین یهودیت و اسلام در دورانی استفاده می شود که یهودیت در یکی از پویاترین مراحل رشد خود بود.
Allah: God in the Qur'an
نویسنده:
گابریل سعید رینولدز: by Gabriel Said Reynolds (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
آمریکا: انتشارات دانشگاه ییل: Yale University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تصویری مختصر و روشنگر از خداوند از یکی از قرآن پژوهان برجسته جهان شخصیت محوری قرآن محمد (ص) نیست بلکه خداوند است. قرآن ، کتاب مقدس اسلام ، بیش از هر چیز با دعوت به پرستش خدا و تنها خدا مشخص شده است. اما خدای قرآن کیست؟ چه چیزی ارائه قرآنی خدا را از کتاب مقدس متمایز می کند؟ در این مطالعه روشنگر، گابریل سعید رینولدز خدای رحمت و انتقام را به تصویر می کشد، خدایی که از طبقه بندی ساده فراتر می رود. او شخصی و مرموز است. هیچ محدودیتی برای رحمت او قائل نیست. قابل توجه است که قرآن برای نجات گناهکاران و کافران از سوی خداوند باز است. در عین حال، خداوند می تواند انسان ها را گمراه کند، بنابراین همه به تقوا و خوف فرا خوانده می شوند. به عبارت دیگر، خداوند، خدایی پویا و شخصی است. این کتاب چشم‌گشا، تصویری بی‌نظیر از خدای قرآن ارائه می‌کند.
The Qur'an and the Bible: Text and Commentary
نویسنده:
گابریل سعید رینولدز: by Gabriel Said Reynolds (Author)؛ علی قلی قرایی: Ali Quli Qarai (Translator)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , مطالعه تطبیقی
وضعیت نشر :
انتشارات دانشگاه ییل: Yale University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: یک مطالعه تطبیقی ​​پیشگامانه که ارتباط بین قرآن و کتاب مقدس را روشن می کند. در حالی که کتاب مقدس عبری و عهد جدید به عنوان متون مرتبط شناخته می شوند، کتاب مقدس اسلام، سومین ایمان ابراهیمی، به طور کلی به طور جداگانه مورد توجه قرار گرفته است. گابریل سعید رینولدز، محقق مذهبی مشهور، از قرن‌ها مطالعات قرآنی و انجیلی استفاده می‌کند تا تفسیری دقیق و وحیانی درباره چگونگی ارتباط ذاتی این کتاب‌های مقدس ارائه دهد. رینولدز نشان می دهد که چگونه شخصیت ها ، تصاویر و وسایل ادبی یهودی و مسیحی در قرآن به وضوح نمایان شده اند ، از جمله داستان فرشتگان در مقابل آدم تعظیم می کنند و عیسی در کودکی صحبت می کند. این سهم مهم در مطالعات دینی دارای ترجمه کامل قرآن به همراه گزیده هایی از متون یهودی و مسیحی است. این تحلیل روشنی از بحث‌های موجود در جوامع علمای دینی در مورد رابطه این متون مقدس ارائه می‌کند و لنز جدیدی را ارائه می‌کند که از طریق آن می‌توان پیوندهای قدرتمندی را که این سه دین اصلی را به هم پیوند می‌دهند، مشاهده کرد.