جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
تکامل خداباورانه: نقد علمی، فلسفی و کلامی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
by J. P. Moreland (Editor), Stephen C. Meyer (Editor), Christopher Shaw (Editor), & 23 more
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Crossway,
چکیده :
ترجمه ماشینی: بسیاری از مسیحیان برجسته اصرار دارند که کلیسا باید تسلیم نظریه تکاملی معاصر شود و بنابراین عقاید سنتی کتاب مقدس در مورد خلقت زندگی را اصلاح کند. آنها استدلال می کنند که خدا - البته به روشی غیرقابل کشف - از مکانیسم های تکاملی برای تولید همه اشکال زندگی استفاده کرد. این جلد شامل دو دوجین دانشمند، فیلسوف و الهی‌دان بسیار معتبر از اروپا و آمریکای شمالی است، این پیشنهاد را به چالش می‌کشد و مشکلات شواهدی، منطقی و الهیاتی را با تکامل خداباوری مستند می‌کند - و آن را به جامع‌ترین نقد تکامل خداباورانه تبدیل می‌کند.
Belief and Law in Imami Shi'ism
نویسنده:
Etan Kohlberg (اتان کولبرگ)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
کلیدواژه‌های اصلی :
Man is not alone
نویسنده:
Heschel, Abraham Joshua
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Farrar, Straus and Giroux ,
فلسفه دین از الف تا ی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Patrick Quinn (auth.) (پاتریک کوین)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: فلسفه دین A-Z مروری بر مضامین اصلی، چهره‌های کلیدی و مسائل مربوط به موضوع ارائه می‌کند. هم موضوعی و هم تاریخی، مفاهیم کلیدی از مطلق و زندگی پس از مرگ گرفته تا ادیان جهانی و یوگا و همچنین متفکرانی از ابراهیم تا ویتگنشتاین را بررسی می کند. رابطه بین فلسفه و کلام، مانند رابطه بین دین، ایمان و عقیده بررسی می شود. این راهنمای مرجع برای هر کسی که به فلسفه دین در فلسفه و الهیات و همچنین در انسان شناسی، مطالعات فرهنگی و دینی، اسطوره شناسی و روانشناسی و جامعه شناسی دین علاقه مند است مفید خواهد بود.
خدای فراگیر: بازیابی الهیات برای یک کلیسای جامع [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Hugh Rayment-Pickard, Steven Shakespeare
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Canterbury Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب کوتاه، در دسترس و متقاعدکننده استدلال می‌کند که دیدگاهی جامع از خدا در قلب الهیات مسیحی نهفته است. از دهه 1960 الاهیات لیبرال به دلیل مسائل مربوط به عدالت اجتماعی و اخلاق مدارا هدایت شده است. این برای بررسی ظهور الاهیات نومحافظه کار که اکنون در کلیساها غالب است کافی نبوده است. الاهیات لیبرال اکنون نیاز به ادعای هویت خود مسیحیت دارد و نشان می دهد که چگونه جریان اصلی و ارزش های فراگیر همیشه یک رشته اصلی تفکر مسیحی بوده و دیدگاه اکثریت را نشان می دهد.
توحید و امید به خدا [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
William J. Wainwright (ویلیام جی. وین‎رایت)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این عنصر جنبه های توحید و امید را بررسی می کند. با تمایز یکتاپرستی از اشکال مختلف ادیان غیرخداپرست، به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه خداوند از عباراتی که برای توصیف غایت دینی استفاده می‌شود، فراتر می‌رود. سپس بحث به ماهیت امید می‌پردازد و بررسی می‌کند که چگونه این مفهوم توسط آگوستین، آکویناس، کیرکگور و مولتمان و دیگران استفاده شده است. سنت مسیحی که این موحدان به آن تعلق دارند، امید و ایمان را با عشق مرتبط می کند. در بخش پایانی، وین رایت انواع این نوع عشق را در اسلام، مسیحیت، و هندوئیسم خداباور نشان می‌دهد و از عشقی که توسط آن‌ها ارزش‌گذاری شده در برابر برخی اتهامات علیه آن دفاع می‌کند. او بررسی می‌کند که چرا عشق‌هایی که در این سنت‌ها بها داده می‌شود ناقص هستند، زیرا پیروان آن‌ها همواره بر این باورند که عشقی که آنها را گرامی می‌دارند، برتر از عشقی است که دیگران آن را گرامی می‌دارند.
تاریخ و اعتقادات اباضیه
نویسنده:
علی‌اکبر ضیائی.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
قم: نشر ادیان‏‫,
چکیده :
مروری بر تاریخ پیدایش «فرقه اباضیه» و نگاهی به عقاید آنان و فراز و نشیب‌های مربوط به آنان از ابتدای قرن اول تا عصر کنونی است. در این کتاب تاریخ و عقاید مذهب اباضی که در واقع همان خوارج صدر اسلام هستند به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سعی شده است با دیدگاهی بی‌طرفانه و با استناد به اسناد و مدارک مورد قبول اباضیان تحولات تاریخی و نیز اعتقادات و فقه این فرقه مورد بحث و بررسی قرار گیرد. نویسنده قصد دارد با مطالعه اعتقادات این فرقه و تاریخ آن‌ها قدمی هر چند کوچک در جهت وحدت بین مسلمانان و تقریب مذاهب اسلامی بردارد. بررسی چگونگی پیدایش گروه قاعدین و مذهب اباضیه، معرفی شخصیت‌های معروف این فرقه، گسترش اباضیه در مصر و شمال آفریقا و برخی از کشورهای عربی، فراز و نشیب‌های اباضیه در عصر عباسیان و امویان، تاسیس دولت‌های اباضی در برخی از ادوار تاریخی در عمان، مصر و مغرب و حکومت کردن مقطعی آنان، بیان اعتقادات اباضیه در زمینه توحید و اسما و صفات الهی، ادله آنان در نفی رویت خدا و اعتقادات آنان در زمینه امامت و همچنین برخی از دیدگاه‌های فقهی آنان در زمینه اجتهاد و احکام نماز از برجسته‌ترین مندرجات این کتاب است.
توهم تعقل: نقدی بر مکتب تفکیک
نویسنده:
سیدمحمدعلی مهدوی‌‌حسینی‌.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , نقد دیدگاه و آثار(دفاعیه، ردیه و پاسخ به شبهات)
وضعیت نشر :
قم: کتاب ناب‏‫,
کلیدواژه‌های اصلی :
راهنمای نظریه معرفت [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Adam Morton (آدام مورتون)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Wiley,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ویرایش سوم این متن بسیار تحسین شده برای دوره های مقدماتی معرفت شناسی ایده آل است. با فرض کم یا عدم دانش فلسفی، دانش آموزان مبتدی را از طریق نقاط عطف در معرفت شناسی راهنمایی می کند و موضوعات مهم تاریخی و همچنین موضوعات و بحث های جاری را پوشش می دهد.
زندگی‌های گذشته شما : کتاب راهنمای تناسخ
نویسنده:
اثر مایکل تالبوت ؛ مترجم نسرین علیرمایی.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر
وضعیت نشر :
تهران: هستان,
کلیدواژه‌های اصلی :