جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
کتاب مقدس و متافیزیک: آکویناس و تجدید الهیات تثلیث [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Matthew Levering (متیو لورینگ)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب سهم عمده‌ای در بحث‌های کلامی و فلسفی معاصر دارد و رویکردهای کتاب مقدس و متافیزیکی را به خدای سه‌گانه پیوند می‌دهد. شکاف بین رویکردهای کتاب مقدس و متافیزیکی به روایات کتاب مقدس را پر می کند. درک آکویناس از الهیات به عنوان حکمت متفکرانه را بازیابی می کند. بر اساس رساله آکویناس در مورد خدای سه گانه در «Summa Theologiae» او. استدلال می کند که تفکر فکری بخشی از یک سفر معنوی گسترده تر به سوی درک بهتر خدا است. به تجدید حیات الهیات تومیست در هر دو محافل پروتستان و کاتولیک کمک می کند.
فلسفه دین آکویناس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Paul O'Grady (پل اوگریدی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مطالعه پل اوگریدی تحلیلی عمیق از سهم آکویناس در فلسفه دین ارائه می دهد. با قرار دادن او در آن رشته شروع می شود و اعتراضات احتمالی به چنین شرکتی بررسی می شود. سپس زمینه های آکویناس - تاریخی، بیوگرافی و مفهومی - مورد بحث قرار می گیرد. دیدگاه آکویناس در مورد فلسفه و الهیات و ایمان و عقل ارزیابی می شود. سه برهان برای وجود خدا به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است - برهان از حرکت، برهان از احتمال و برهان به طرح. پاسخ های او به مشکل شر و چالش طبیعت گرایی پوشش داده شده است. رویکرد منفی او به ذات خدا، از جمله دیدگاه او در باب بساطت و ابدیت الهی مورد بحث قرار می گیرد که استدلال می شود، متمایز و از لحاظ نظری مثمر ثمر است. سپس روايت مثبت او از خير، علم و قدرت الهي و نيز مسائل زباني ناشي از تلاش براي سخن گفتن درباره خدا بررسي مي شود.
 آکوئیناس درباره خدا: "علم الهی" در جامع الهیات (مطالعات اشگیت در تاریخ الهیات فلسفی) [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Rudi A. Te Velde (رودی اِی. تِه وِلدِه)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آکویناس درباره خدا کاوشی قابل دسترس از تصور توماس آکویناس از خدا ارائه می دهد. Rudi te Velde با تمرکز بر Summa theologiae - اثری که شامل سیستماتیک ترین و کامل ترین شرح آکویناس از آموزه مسیحی خدا است - خواننده را با درک الهیاتی آکویناس از خدا و اصول و گزاره های متافیزیکی که زیربنای پروژه او هستند آشنا می کند. تصور آکویناس از خدا نه به عنوان یک آموزه متافیزیکی منزوی، بلکه از منظر دیدگاه الهیاتی گسترده او که زیربنای طرح مجموع است مورد بررسی قرار می گیرد. خوانندگان علاقه مند به آکویناس، الهیات تاریخی، متافیزیک و گفتمان متافیزیکی درباره خدا در سنت مسیحی، این سهم جدید را در مطالعات آکویناس ارزشمند خواهند یافت.
قدرت مطلق خدا و زمان
نویسنده:
آنتونی کنی
نوع منبع :
مقاله , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
تبریز: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز,
چکیده :
قدیس توماس در بخش اول از جامع الهیات در گفتار چهارم از مسئله بیست و پنجم، این سوال را مطرح می کند که آیا خدا می تواند کاری کند که گذشته هرگز نبوده باشد. او، بنا بر عادت، ابتدا به هر سوال پاسخی می دهد و برای آن سه استدلال می آورد ولی در نهایت پاسخ مزبور را رد می کند؛ در این مورد نیز برای اسناد قدرت تغییر دادن گذشته به خدا سه استدلال می آورد.
صفحات :
از صفحه 219 تا 225